Після річного перебування у закордонному відрядженні в Україну повернулися 10 офіцерів, які брали участь у роботі Тренувальній місії НАТО у Республіці Ірак у період з грудня 2009 до грудня 2010 року.
Отримавши значний практичний досвід у організації оперативної та консультативно-дорадчої роботи й співпраці із військовослужбовцями інших країн, на Батьківщині українські офіцери були призначені на посади у структури об’єднань та з’єднань оборонного відомства нашої країни. Зокрема, один з учасників місії підполковник Олег Бурашніков віднедавна обійняв посаду начальника відділу оперативного забезпечення управління штабу Західного оперативного командування.
За словами офіцера, це було його друге відрядження до цієї близькосхідної країни. Уперше він перебував там у складі миротворчого контингенту 6 окремої механізованої бригади Сухопутних військ Збройних Сил України ще у 2006 році. У лютому цього ж року українці вперше увійшли до складу Тренувальної Місії НАТО в Іраку. Перебуваючи у закордонному відрядженні, підполковник Олег Бурашніков очолював відділення радників при національному командному центрі Міністерства внутрішніх справ. Він відзначив, що роль радників НАТО була високо оцінена керівним складом силових структур Іраку та командуванням Тренувальної місії НАТО. Високим виявом довіри та оцінкою професійного рівня наших військовослужбовців стало те, що керівниками двох з трьох відділень відділу радників стратегічного рівня були саме українські офіцери, що стало унікальним явищем в історії даної місії. Адже, зазвичай, на ці посади призначалися лише військовослужбовці із армій країн-учасниць Північноатлантичного Альянсу.
За час роботи за кордоном, українські офіцери взяли участь у підготовці та проведенні низки командно-штабних навчань оперативно-стратегічного рівня. Як, до прикладу, КШН «Сакр» («Орел»), тематика якого була пов’язана з парламентськими виборами у Республіці Ірак. Сфера їхньої діяльності у складі місії передбачала не тільки стратегічну та оперативну площини підготовки іракських силових структур, а й тактичний щабель підготовки іракських силовиків. Зокрема, за участі українців було підготовлено понад 5 тисяч службовців місцевих органів правопорядку, опрацьовано і запроваджено у дію програму навчань та тренувань національних оперативних центрів. Працювати українцям доводилося не лише у розташуванні військових баз, але й під час численних виїздів у різні населені пункти цієї близькосхідної країни. Зокрема, й у так званій «червоній зоні» – ареалі підвищеної нестабільності.
За сумлінне виконання службових обов’язків та високий професіоналізм заступник командувача Тренувальної місії НАТО генерал Клаудіо Анджелеллі (Італія) нагородив підполковника Олега Бурашнікова та інших офіцерів-українців пам’ятною медаллю «За успішне виконання місії в Республіці Ірак».
– Військовослужбовці НАТО та іракські колеги були вражені рівнем обізнаності та професійності наших офіцерів. Неодноразово на обговореннях високого рівня військовослужбовців-українців ставили у приклад. Звичайно, що цей рік не пройшов для нас даремно: ми, не зважаючи на нашу діяльність радників, також багато навчалися. Після повернення на Батьківщину та призначення на нову посаду, сподіваюсь застосувати набуті спеціальні знання та практичні навички у службовій діяльності. Провідні методики, беззаперечно, будуть цікаві й моїм товаришам по службі. – зазначив підполковник Олег Бурашніков.
Наша довідка: Тренувальна Місія НАТО в Іраку є окремою місією, яка організована та проводиться Північноатлантичним Альянсом у відповідь на запит Уряду Іраку з метою підготовки та оснащення національних силових структур, а також органів військового управління. Миротворчий персонал Збройних Сил України виконує завдання у складі Тренувальної місії НАТО в Республіці Ірак починаючи з 19 лютого 2006 року. Сьогодні загальна чисельність місії орієнтовно 300 військовослужбовців. Український миротворчий персонал у складі Тренувальної місії НАТО в Іраку становить 8 військовослужбовців. Штаб ТМН розташований у столиці Республіки Ірак місті Багдаді.
Командування Місією здійснюється Верховним головнокомандувачем стратегічного командування НАТО з операцій. Головнокомандувач стратегічного командування НАТО з трансформації відіграє функцію підтримки. Безпосередньо в Іраку командувачем Місії є командувач Багатонаціонального командування передачі повноважень за підтримання безпеки в Іраку генерал-лейтенант Майкл Барберо (США).
Пріоритетними напрямками в роботі українських офіцерів у складі місії є надання експертно-консультативної допомоги начальнику «Об’єднаного оперативного центру» при Міністерстві оборони Іраку з питань організації ефективної роботи Центру; проведення тренувань особового складу зі створення бази даних оперативної обстановки, а також відображення та аналізу загальної оперативної обстановки за допомогою сучасних електронних систем; розробка матеріалів, сценаріїв та проведення командно-штабних тренувань і навчань особового складу національних силових структур країни; допомога в розвитку «Об’єднаного оперативного центру» до рівня, коли він якомога швидше зможе функціонувати без сторонньої допомоги.
Автор: Майор Володимир СКОРОСТЕЦЬКИЙ, Регіональний медіа-центр МО України (м.Львів)
Патріоти Прикарпаття ідуть на службу за контрактом
2016-11-23 02:59:12
З початку 2016 року на військову службу в ЗСУ за контрактом прийняли понад 53 тисячі осіб. Свій внесок в обороноздатність України роблять і патріоти Прикарпаття. Так, у другому півріччі цього року вже понад 300 чоловіків виявили бажання служити за контрактом…
|
Президент оголосив про передачу ЗСУ нових літаків, ракет, танків та про початок розробки нового ракетного озброєння
2016-11-23 02:50:01
Президент України Петро Порошенко повідомив, що українська армія отримає нову партію озброєння та військової техніки. “На цей раз мова йде про бойову і транспортну авіацію, ракетно-артилерійське озброєння, танки, БМП, бронетранспортери, вантажні автомобілі…
|
Територіальні громади, їх статути: що, як і для кого?
2016-11-11 10:50:33
Маємо сьогодні у Коломийському районі жваву дискусію серед представників окремих територіальних громад навколо того, для чого жителям громади потрібен статут, чи є він єдиною правовою підставою здійснення діяльності територіальної громади,яким, зрештою повинен бути цей статут…
|
Обережно: "Спілка православних журналістів"
2016-06-02 07:38:51
Мова йде саме про так звану “Спілку православних журналістів”, яка останнім часом взялась активно заповнювати інформаційний простір матеріалами аж надто сумнівними щодо правдивості, об’єктивності та порядності…
|
Як козачі отамани ділили прибуток від продажу вугілля з окупованих територій в РФ
2016-05-18 12:48:23
У мережу попав запис запис телефонної розмови між командирами козачих бандформувань, які контролювали міста Антрацит і Свердловськ на півдні Луганської області у 2014-2015 роках – Владиславом Брициним і Олександром Гайдеєм (також відомий, як ”Рим”)…
|
Дива не сталось: Крим – це Україна!
2016-04-19 02:55:40
Є щось знакове в тому, що півострів завжди був більше символом, ніж просто місцем. 1954 року Микита Хрущов передавав його Україні, зокрема, в честь трьохсотріччя Переяславської ради. А за шість десятиліть анексія Криму поставила крапку в розмовах про єдність двох держав…
|
Обов’язок церкви – нести мир і любов
2016-02-17 02:45:28
“Революція гідності” і згодом окупація АР Крим та подальше збройне протистояння на сході України спричинили в свою чергу розмежування релігійного середовища України за ознакою ставлення до процесу національного державотворення…
|
Чергові ілюзії російської пропаганди
2016-01-28 03:10:58
Російська пропаганда продовжує створювати ілюзії “міжнародної підтримки Росії”. Відповідно до останніх повідомлень російських ЗМІ, Федеративна Республіка Німеччина вимагає повернути Російську Федерацію у міжнародний клуб країн “Велика вісімка”…
|
Загибель на водних об'єктах
2016-01-26 03:47:30
Усі ми із задоволенням зустрічаємо зиму, іноді забуваючи про небезпеку, яку може приховувати лід. Щоб ні з ким не трапилося лиха, потрібно обережно поводитись на льоду. Найбільш небезпечна крига – перша та остання, адже така крига ще надзвичайно тонка, і не витримує маси навіть маленької дитини…
|
На Коломийщині у вогні загинула людина
2016-01-26 03:42:56
На жаль, на території області і далі продовжують мати місце випадки пожеж із загибеллю людей на них. Так, 21 січня на одному із обійсть в селищі Печеніжин Коломийського району виникло загорання на першому поверсі двохповерхової літньої кухні. На місці пожежі було виявлено тіло загиблого домогосподаря…
|