16 березня 2010 року, стараннями о. Степана Кузишина, Судового Вікарія Стрийської єпархії УГКЦ, до Катедрального храму Успіння Пресвятої Богородиці для молитовного почитання було привезено мощі стигматика, містика та чудотворця святого отця Піо.
Мощі святого перебуватимуть у храмі до 28 березня 2010 року. Наступного ж дня, 29 березня зранку, будуть повернені до катедрального собору Св. Воскресіння ГНІХ міста Івано-Франківськ.
Щиро закликаємо скористатись заступництвом святого отця через молитовне почитання його мощей.
Коротка біографічна довідка (за матеріалами Католицького Медіа-Центру): Святий отець Піо (Франческо Форджіоне) народився 25 травня 1887 року в містечку П’єтрельчіно в побожній сім’ї Граціо та Марії Джузеппи. Вже з дитинства відчув Божий поклик до священства, а про намір посвятитись на службу Господеві розповів своїм батькам 1901 року. 1 січня 1903 року, на Новий Рік, Франческо мав об’явлення, з якого довідався, що його життя буде постійною боротьбою з силами зла. У січні того ж року він вступив до новіціяту Капуцинів у Морконе, де вже через рік одягнув монаший одяг і прийняв ім’я Піо. А 27 січня 1907 року склав довічні обітиці послуху, чистоти та убогості.
18 липня 1909 року в Морконе монаха Піо було висвячено на диякона, а 10 серпня наступного року в кафедральному храмі Беневенто з рук єпископа Паоло Скінозі він отримав священицькі свячення. Згодом настав час фізичного випробування важкими недугами, а після одужання отець Піо розпочав нелегку духовну боротьбу з демонами, які часто вночі надокучали йому в його чернечій келії.
18 березня 1918 року отця призначено до монастиря у Сан Джованні Ротондо. 20 вересня 1918 року, після роздумів над страстями і смертю Ісуса Христа під час молитви на вервиці, він отримав стигмати на руках, ногах і боці, а також інші ознаки Христових мук. Однак, не зважаючи на отримані надзвичайні дари (дар зціляти, навертати, дар білокації, безперервної молитви та сповідництва), у житті отця Піо розпочався період переслідувань, адже до Сан Джованні Ротондо почала прибувати велика кількість вірних.
У 1947 році, прагнучи виявити свою любов до бідних і терплячих, отець Піо заснував лікарню – Дім Полегшення Терпінь. Саме «Дім», бо ж задумом засновника було, щоб немічні почували себе там, як удома, і щоб цей осередок був дійсно місцем полегшення страждань за допомогою молитви і науки. Завдяки щедрості численних вірних цей задум вдалось реалізувати. 22 вересня 1968 року святий Піо відслужив свою останню Святу Літургію, а наступної ночі відійшов по вічну нагороду в обійми Небесного Отця. У момент смерті з тіла святого зникли стигмати, які він носив впродовж 50 років.
20 березня 1983 року розпочався його канонізаційний процес. У 1999 році він був проголошений блаженним, а вже 2002 року, на площі Святого Петра у Ватикані, у присутності багатотисячного натовпу вірних, Папа Іван Павло ІІ проголосив його святим.
З початку 2016 року на військову службу в ЗСУ за контрактом прийняли понад 53 тисячі осіб. Свій внесок в обороноздатність України роблять і патріоти Прикарпаття. Так, у другому півріччі цього року вже понад 300 чоловіків виявили бажання служити за контрактом…
Президент України Петро Порошенко повідомив, що українська армія отримає нову партію озброєння та військової техніки. “На цей раз мова йде про бойову і транспортну авіацію, ракетно-артилерійське озброєння, танки, БМП, бронетранспортери, вантажні автомобілі…
Маємо сьогодні у Коломийському районі жваву дискусію серед представників окремих територіальних громад навколо того, для чого жителям громади потрібен статут, чи є він єдиною правовою підставою здійснення діяльності територіальної громади,яким, зрештою повинен бути цей статут…
Мова йде саме про так звану “Спілку православних журналістів”, яка останнім часом взялась активно заповнювати інформаційний простір матеріалами аж надто сумнівними щодо правдивості, об’єктивності та порядності…
У мережу попав запис запис телефонної розмови між командирами козачих бандформувань, які контролювали міста Антрацит і Свердловськ на півдні Луганської області у 2014-2015 роках – Владиславом Брициним і Олександром Гайдеєм (також відомий, як ”Рим”)…
Є щось знакове в тому, що півострів завжди був більше символом, ніж просто місцем. 1954 року Микита Хрущов передавав його Україні, зокрема, в честь трьохсотріччя Переяславської ради. А за шість десятиліть анексія Криму поставила крапку в розмовах про єдність двох держав…
“Революція гідності” і згодом окупація АР Крим та подальше збройне протистояння на сході України спричинили в свою чергу розмежування релігійного середовища України за ознакою ставлення до процесу національного державотворення…
Російська пропаганда продовжує створювати ілюзії “міжнародної підтримки Росії”. Відповідно до останніх повідомлень російських ЗМІ, Федеративна Республіка Німеччина вимагає повернути Російську Федерацію у міжнародний клуб країн “Велика вісімка”…
Усі ми із задоволенням зустрічаємо зиму, іноді забуваючи про небезпеку, яку може приховувати лід. Щоб ні з ким не трапилося лиха, потрібно обережно поводитись на льоду. Найбільш небезпечна крига – перша та остання, адже така крига ще надзвичайно тонка, і не витримує маси навіть маленької дитини…
На жаль, на території області і далі продовжують мати місце випадки пожеж із загибеллю людей на них. Так, 21 січня на одному із обійсть в селищі Печеніжин Коломийського району виникло загорання на першому поверсі двохповерхової літньої кухні. На місці пожежі було виявлено тіло загиблого домогосподаря…