З метою популяризації дитячої творчості, вдосконалення виконавської майстерності, підтримки обдарованої молоді, вивчення та розповсюдження досвіду кращих викладачів області у 2010 році буде проведено обласний конкурс юних піаністів ім. Василя Барвінського серед учнів дитячих музичних та шкіл мистецтв області.
Відповідне розпорядження підписав голова ОДА Микола Палійчук 17 лютого 2010 року, повідомляє прес-служба Івано-Франківської ОДА.
Координацію роботи та узагальнення інформації щодо виконання розпорядження покладено на головного відповідального виконавця - управління культури ОДА (В.Федорак). Контроль за виконанням - на заступника голови ОДА В.Гладія.
Довідка: Сучасне музичне життя в усьому світі вражає розмаїтістю конкурсів: конкурси солістів (інструменталістів та вокалістів), ансамблів, композиторів. Уже їхня велика кількість стає підставою для трохи скептичних поглядів: навіщо, мовляв, ті конкурси, які мають у собі щось від “спортивного інтересу”, а це погано в’яжеться з естетичними завданнями мистецтва. До цього додається ще одне, публічно не афішоване: реальна можливість тенденційних, необ’єктивних оцінок зі сторони журі. Але музичні конкурси містять прогресивний сенс. По-перше, у виконавців-солістів виховується сценічна витримка, так необхідна для артистичної діяльності. По-друге, конкурси, вибираючи для себе, як патрона, якесь ім’я (“імені Баха”, “імені Шопена”, “імені Глінки”), вибудовують, відповідно, свої програмні вимоги і стають, таким чином, могутнім способом пропаганди цього імені у світі. Якщо це – композитор, то конкурс примушує пильніше вивчати його творчість, шукати у ній якісь нові нюанси, що врешті веде до розширення нашого естетичного світу і до культурного поступу.
Василь Барвінський (1888-1963) - видатний український музикант й громадський діяч, перед яким наше суспільство у великому боргу.
Доля В.Барвінського склалася трагічно. Блискучий піаніст, талановитий композитор, твори якого друкували навіть у США та Японії, один із чільних представників української інтелігенції у післявоєнний час був заарештований (1948 р.) за сфабрикованою справою і засланий разом із дружиною (теж піаністкою) на 10 років у мордовські табори. Найгірше, що при цьому рукописи композитора були спалені. Коли все-таки 1958 року Барвінський повернувся до Львова, то решту свого життя він із пам’яті відновлював втрачене. Реабілітували композитора вже посмертно, але його творчість ще багато років була під забороною. Тож тепер, коли усі ті безглузді заборони перестали існувати, наш суспільний обов’язок – уводити творчість композитора в обіг культурного життя.
З початку 2016 року на військову службу в ЗСУ за контрактом прийняли понад 53 тисячі осіб. Свій внесок в обороноздатність України роблять і патріоти Прикарпаття. Так, у другому півріччі цього року вже понад 300 чоловіків виявили бажання служити за контрактом…
Президент України Петро Порошенко повідомив, що українська армія отримає нову партію озброєння та військової техніки. “На цей раз мова йде про бойову і транспортну авіацію, ракетно-артилерійське озброєння, танки, БМП, бронетранспортери, вантажні автомобілі…
Маємо сьогодні у Коломийському районі жваву дискусію серед представників окремих територіальних громад навколо того, для чого жителям громади потрібен статут, чи є він єдиною правовою підставою здійснення діяльності територіальної громади,яким, зрештою повинен бути цей статут…
Мова йде саме про так звану “Спілку православних журналістів”, яка останнім часом взялась активно заповнювати інформаційний простір матеріалами аж надто сумнівними щодо правдивості, об’єктивності та порядності…
У мережу попав запис запис телефонної розмови між командирами козачих бандформувань, які контролювали міста Антрацит і Свердловськ на півдні Луганської області у 2014-2015 роках – Владиславом Брициним і Олександром Гайдеєм (також відомий, як ”Рим”)…
Є щось знакове в тому, що півострів завжди був більше символом, ніж просто місцем. 1954 року Микита Хрущов передавав його Україні, зокрема, в честь трьохсотріччя Переяславської ради. А за шість десятиліть анексія Криму поставила крапку в розмовах про єдність двох держав…
“Революція гідності” і згодом окупація АР Крим та подальше збройне протистояння на сході України спричинили в свою чергу розмежування релігійного середовища України за ознакою ставлення до процесу національного державотворення…
Російська пропаганда продовжує створювати ілюзії “міжнародної підтримки Росії”. Відповідно до останніх повідомлень російських ЗМІ, Федеративна Республіка Німеччина вимагає повернути Російську Федерацію у міжнародний клуб країн “Велика вісімка”…
Усі ми із задоволенням зустрічаємо зиму, іноді забуваючи про небезпеку, яку може приховувати лід. Щоб ні з ким не трапилося лиха, потрібно обережно поводитись на льоду. Найбільш небезпечна крига – перша та остання, адже така крига ще надзвичайно тонка, і не витримує маси навіть маленької дитини…
На жаль, на території області і далі продовжують мати місце випадки пожеж із загибеллю людей на них. Так, 21 січня на одному із обійсть в селищі Печеніжин Коломийського району виникло загорання на першому поверсі двохповерхової літньої кухні. На місці пожежі було виявлено тіло загиблого домогосподаря…