“МНС зацікавлене в розвитку співробітництва з ЮНІСЕФ у забезпеченні потреб здоров’я дітей, які проживають на територіях, постраждалих від Чорнобильської катастрофи”, – Міністр В.Шандра.
Щойно у Міністерстві України з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи Міністр Володимир Шандра та Голова Представництва Дитячого Фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні Юкіе Мокуо обговорили питання співробітництва у рамках проекту “Забезпечення потреб здоров’я дітей, які проживають на територіях, постраждалих від Чорнобиля”. Проект фінансується Європейським Союзом і реалізується в Україні та Республіці Білорусь із 2009 до 2011 року. Він спрямований на забезпечення сталого розвитку місцевих громад на постраждалих від Чорнобильської катастрофи територіях шляхом навчання місцевих медичних працівників і надання базового медичного рятувального обладнання, створення центрів для покращення доступу сімей із дітьми до медичних, соціальних та інформаційних послуг. Вартість проекту в Україні складає понад один мільйон доларів. “Ми сподіваємося, що результатом реалізації проекту буде покращення надання первинних медичних послуг матерям, дітям та підліткам, а також якості консультування батьків із питань догляду, харчування і розвитку дитини на постраждалих унаслідок Чорнобильської катастрофи територіях”, – зазначив очільник МНС,
повідомляє прес-служба МНС.
За словами В.Шандри, МНС України та ЮНІСЕФ плідно співпрацюють із 2008 року, представники Міністерства брали участь у проекті ЮНІСЕФ “Факти для Життя” і спільному проекті агенцій ООН “Міжнародна науково-інформаційна мережа з питань Чорнобиля”. На думку Міністра, таке співробітництво є важливою складовою в сфері мінімізації наслідків найбільшої за всю історію людства радіоекологічної катастрофи. “Наслідки Чорнобиля будуть, щонайменше, кілька десятиліть впливати на постраждале населення, в першу чергу, дітей. Тому МНС України надзвичайно зацікавлене у розвитку співробітництва з ЮНІСЕФ за проектом “Забезпечення потреб здоров’я дітей, які проживають на територіях, постраждалих від Чорнобиля”, – наголосив В.Шандра. Своєю чергою, Голова ЮНІСЕФ в Україні Ю.Мокуо подякувала українському МНС за співпрацю та виявила бажання відвідати ЧАЕС, зону відчуження та всі радіаційно-забруднені області, на які розповсюджується дія Проекту.
Під час зустрічі В.Шандра звернув увагу на низку заходів, які постійно проводить МНС, пов’язаних із вихованням дітей та підлітків з усієї України і спрямованих на підвищення безпеки життєдіяльності, зокрема: Всеукраїнський фестиваль дружин юних пожежних, громадська акція “Запобігти. Врятувати. Допомогти”, Тижні знань безпеки життєдіяльності, Всеукраїнський збір-змагання “Школа безпеки” та інші. Міністр зазначив, що I Всеукраїнський збір-змагання “Школа безпеки” у 1999 році проводився МНС спільно з ПРООН та за сприяння ЮНІСЕФ, а у 2003 році ЮНІСЕФ фінансово підтримав проведення
III збору-змагання, що дозволило провести їх на високому організаційно-методичному рівні. “Враховуючи актуальність та важливість таких заходів, МНС пропонує ЮНІСЕФ розглянути можливість започаткування співробітництва за цим напрямком, а також посприяти розробленню та виданню інформаційно-довідкової, методичної літератури та відеопродукції, спрямованих на формування у дітей і підлітків свідомого та відповідального ставлення до питань особистої й колективної безпеки, здобуття практичних навичок та умінь поведінки в екстремальних ситуаціях, поліпшення фізичного розвитку тощо”, – наголосив Міністр В.Шандра. Він повідомив також: 23-го лютого в МНС відбудеться нагородження переможців Усеукраїнської акції “Герой-рятувальник року” і запросив пані Ю.Мокуо та інших делегатів ЮНІСЕФ на цей урочистий захід.
За підсумками зустрічі прийнято рішення створити Наглядову Раду та Комітет керування Проектом, а також на початку березня провести в МНС офіційне відкриття Проекту “Забезпечення потреб здоров’я дітей, які проживають на територіях, постраждалих від Чорнобиля”. Крім того, сторони дійшли згоди щодо розробки спільної глобальної програми співпраці між МНС і Представництвом ЮНІСЕФ, яка охоплюватиме багато напрямків, зокрема, і підтримку заходів МНС, пов’язаних із вихованням дітей та підлітків. “Є багато спільних напрямків, за якими ми могли б співпрацювати та розвивати наші відносини на довгостроковій основі, адже наша робота дозволить реалізувати нові, сучасні проекти, спрямовані на покращення життя дітей і сімей на всій території України, особливо на територіях, що постраждали від Чорнобильської катастрофи”, – переконаний В.Шандра.
Обговорити на форумі
Патріоти Прикарпаття ідуть на службу за контрактом
2016-11-23 02:59:12
З початку 2016 року на військову службу в ЗСУ за контрактом прийняли понад 53 тисячі осіб. Свій внесок в обороноздатність України роблять і патріоти Прикарпаття. Так, у другому півріччі цього року вже понад 300 чоловіків виявили бажання служити за контрактом…
|
Президент оголосив про передачу ЗСУ нових літаків, ракет, танків та про початок розробки нового ракетного озброєння
2016-11-23 02:50:01
Президент України Петро Порошенко повідомив, що українська армія отримає нову партію озброєння та військової техніки. “На цей раз мова йде про бойову і транспортну авіацію, ракетно-артилерійське озброєння, танки, БМП, бронетранспортери, вантажні автомобілі…
|
Територіальні громади, їх статути: що, як і для кого?
2016-11-11 10:50:33
Маємо сьогодні у Коломийському районі жваву дискусію серед представників окремих територіальних громад навколо того, для чого жителям громади потрібен статут, чи є він єдиною правовою підставою здійснення діяльності територіальної громади,яким, зрештою повинен бути цей статут…
|
Обережно: "Спілка православних журналістів"
2016-06-02 07:38:51
Мова йде саме про так звану “Спілку православних журналістів”, яка останнім часом взялась активно заповнювати інформаційний простір матеріалами аж надто сумнівними щодо правдивості, об’єктивності та порядності…
|
Як козачі отамани ділили прибуток від продажу вугілля з окупованих територій в РФ
2016-05-18 12:48:23
У мережу попав запис запис телефонної розмови між командирами козачих бандформувань, які контролювали міста Антрацит і Свердловськ на півдні Луганської області у 2014-2015 роках – Владиславом Брициним і Олександром Гайдеєм (також відомий, як ”Рим”)…
|
Дива не сталось: Крим – це Україна!
2016-04-19 02:55:40
Є щось знакове в тому, що півострів завжди був більше символом, ніж просто місцем. 1954 року Микита Хрущов передавав його Україні, зокрема, в честь трьохсотріччя Переяславської ради. А за шість десятиліть анексія Криму поставила крапку в розмовах про єдність двох держав…
|
Обов’язок церкви – нести мир і любов
2016-02-17 02:45:28
“Революція гідності” і згодом окупація АР Крим та подальше збройне протистояння на сході України спричинили в свою чергу розмежування релігійного середовища України за ознакою ставлення до процесу національного державотворення…
|
Чергові ілюзії російської пропаганди
2016-01-28 03:10:58
Російська пропаганда продовжує створювати ілюзії “міжнародної підтримки Росії”. Відповідно до останніх повідомлень російських ЗМІ, Федеративна Республіка Німеччина вимагає повернути Російську Федерацію у міжнародний клуб країн “Велика вісімка”…
|
Загибель на водних об'єктах
2016-01-26 03:47:30
Усі ми із задоволенням зустрічаємо зиму, іноді забуваючи про небезпеку, яку може приховувати лід. Щоб ні з ким не трапилося лиха, потрібно обережно поводитись на льоду. Найбільш небезпечна крига – перша та остання, адже така крига ще надзвичайно тонка, і не витримує маси навіть маленької дитини…
|
На Коломийщині у вогні загинула людина
2016-01-26 03:42:56
На жаль, на території області і далі продовжують мати місце випадки пожеж із загибеллю людей на них. Так, 21 січня на одному із обійсть в селищі Печеніжин Коломийського району виникло загорання на першому поверсі двохповерхової літньої кухні. На місці пожежі було виявлено тіло загиблого домогосподаря…
|