Уряд Сербії подав зустрічний позов до Міжнародного суду в Гаазі проти Хорватії.
Своїй західній сусідці Белград інкримінує акти геноциду по відношенню до сербів, вчинені армією і поліцією в ході збройного етнічного конфлікту на території Хорватії в період з 1991 по 1995 рік,
повідомляє Взгляд.
Принципове рішення про зустрічний позов сербська влада прийняла в останній день минулого року. Як заявив тоді президент республіки Борис Тадіч, його переконаність у тому, що всі конфліктні питання, спровоковані розпадом колишньої Югославії, слід вирішувати позасудовим шляхом, збереглася.
Разом з тим, обставини вимагають іншого підходу, оскільки Загреб відмовився від пошуку компромісних рішень. Роботу над зустрічним позовом сербська держкоманда юристів завершила 25 грудня минулого року. Деталі цього документа поки що не оголошують.
Що стосується Хорватії, то до Міжнародного суду на тодішню Союзну Республіку Югославію вона подала ще в липні 1999 року. У листопаді 2008 року, після 9-річної паузи, МС вирішив прийняти позов до розгляду.
Як випливало з його постанови, звинувачення Хорватії на адресу тодішньої Югославії та її правонаступниці Сербії в порушенні Конвенції з попередження й покарання злочину геноциду в ході військового конфлікту 1991-95 років знаходяться в його юрисдикції.
Коментуючи рішення Белграда про зустрічний позов, МЗС Хорватії заявило про готовність “довести факти великосербській агресії, яку в 90-х роках минулого століття очолював Слободан Мілошевич”. У Белграда не менше підстав звинувачувати Хорватію у військових злочинах, скоєних під час, до і після операцій “Буря” і “Блиск”, що скасовали військовим шляхом самопроголошену республіку Сербська Країна.
Як вважають експерти, на розгляд сербського позову Міжнародному суду буде потрібно не менше двох років. При цьому, посилаючись на вже створені цієї інстанцією прецеденти, фахівці говорять про те, що шанси на те, що Белград і Загреб дійсно будуть визнані відповідальними за акти геноциду, вкрай малі. Іншими словами, два зустрічні процеси, якщо і почнуться, то навряд чи приведуть до відчутних результатів.
Справа в тому, що Міжнародний суд розглядає лише діяння, що кваліфікуються як геноцид. Військові та інші злочини меншого масштабу не входять в його сферу компетенції.
Обговорити на форумі
Патріоти Прикарпаття ідуть на службу за контрактом
2016-11-23 02:59:12
З початку 2016 року на військову службу в ЗСУ за контрактом прийняли понад 53 тисячі осіб. Свій внесок в обороноздатність України роблять і патріоти Прикарпаття. Так, у другому півріччі цього року вже понад 300 чоловіків виявили бажання служити за контрактом…
|
Президент оголосив про передачу ЗСУ нових літаків, ракет, танків та про початок розробки нового ракетного озброєння
2016-11-23 02:50:01
Президент України Петро Порошенко повідомив, що українська армія отримає нову партію озброєння та військової техніки. “На цей раз мова йде про бойову і транспортну авіацію, ракетно-артилерійське озброєння, танки, БМП, бронетранспортери, вантажні автомобілі…
|
Територіальні громади, їх статути: що, як і для кого?
2016-11-11 10:50:33
Маємо сьогодні у Коломийському районі жваву дискусію серед представників окремих територіальних громад навколо того, для чого жителям громади потрібен статут, чи є він єдиною правовою підставою здійснення діяльності територіальної громади,яким, зрештою повинен бути цей статут…
|
Обережно: "Спілка православних журналістів"
2016-06-02 07:38:51
Мова йде саме про так звану “Спілку православних журналістів”, яка останнім часом взялась активно заповнювати інформаційний простір матеріалами аж надто сумнівними щодо правдивості, об’єктивності та порядності…
|
Як козачі отамани ділили прибуток від продажу вугілля з окупованих територій в РФ
2016-05-18 12:48:23
У мережу попав запис запис телефонної розмови між командирами козачих бандформувань, які контролювали міста Антрацит і Свердловськ на півдні Луганської області у 2014-2015 роках – Владиславом Брициним і Олександром Гайдеєм (також відомий, як ”Рим”)…
|
Дива не сталось: Крим – це Україна!
2016-04-19 02:55:40
Є щось знакове в тому, що півострів завжди був більше символом, ніж просто місцем. 1954 року Микита Хрущов передавав його Україні, зокрема, в честь трьохсотріччя Переяславської ради. А за шість десятиліть анексія Криму поставила крапку в розмовах про єдність двох держав…
|
Обов’язок церкви – нести мир і любов
2016-02-17 02:45:28
“Революція гідності” і згодом окупація АР Крим та подальше збройне протистояння на сході України спричинили в свою чергу розмежування релігійного середовища України за ознакою ставлення до процесу національного державотворення…
|
Чергові ілюзії російської пропаганди
2016-01-28 03:10:58
Російська пропаганда продовжує створювати ілюзії “міжнародної підтримки Росії”. Відповідно до останніх повідомлень російських ЗМІ, Федеративна Республіка Німеччина вимагає повернути Російську Федерацію у міжнародний клуб країн “Велика вісімка”…
|
Загибель на водних об'єктах
2016-01-26 03:47:30
Усі ми із задоволенням зустрічаємо зиму, іноді забуваючи про небезпеку, яку може приховувати лід. Щоб ні з ким не трапилося лиха, потрібно обережно поводитись на льоду. Найбільш небезпечна крига – перша та остання, адже така крига ще надзвичайно тонка, і не витримує маси навіть маленької дитини…
|
На Коломийщині у вогні загинула людина
2016-01-26 03:42:56
На жаль, на території області і далі продовжують мати місце випадки пожеж із загибеллю людей на них. Так, 21 січня на одному із обійсть в селищі Печеніжин Коломийського району виникло загорання на першому поверсі двохповерхової літньої кухні. На місці пожежі було виявлено тіло загиблого домогосподаря…
|