В Україні стартує пошуковий конкурс “У нас одне коріння”.
Українці — вожді… індіанців. Про українців недаремно сказано: “Нашого цвіту — по всьому світу”. Та ще якого! Українці керували арміями та державами, створювали мистецькі шедеври світового рівня та робили сенсаційні відкриття у різні віки. Серед наших земляків — перший на всіх східно-слов’янських теренах доктор медицини, піонери світової хірургії, нобелівські лауреати та оскароносці. Автор найбільшого у світі мосту через Міссісіпі, основоположник учення про біосферу, творці реактивних двигунів, ракетної техніки та теорії космічних польотів, винахідник гелікоптера та першого рамкового вулика — це все українці. Казимир Малевич, Ілля Рєпін, Петро Чайковський, Ісаак Дунаєвський, Серж Лифар, Іван Піддубний, Павло Попович — усі вони народжені на нашій землі, нашої крові. Канцлери, флотоводці, патріархи, міністри, кардинали, царі, королі, звитяжці духу, вожді індіанського племені та чемпіони світу із сумо — їх тисячі й вони українці…
Віднайти славетні імена, що припали пилом історії, — таке благородне завдання стоїть перед проектом “Українці в світі”, започаткованим Всеукраїнським об’єднанням “За Помісну Україну!”. Перші результати цього проекту — експозицію портретів “Українці у світі” — вже можна було бачити в Українському домі: по зернині небайдужі меценати збирали інформацію, шукали портрети видатних українців, аби створити вражаючу колекцію постатей з українським корінням.
На досягнутому благодійники зупинятися не збираються й оголошують всеукраїнський пошуковий конкурс “У нас одне коріння”. Так, кожен охочий українець — від школяра до науковця — може дослідити власне генеалогічне древо, історію рідного краю чи віднайти видатну особистість, яка могла б поповнити галерею портретів “Українці у світі”. Переможці конкурсу отримають вагомі грошові винагороди.
“Усе необхідно відновити”. Автори проекту переконані: пошуковий конкурс сприятиме самоідентифікації українців. А про серйозний рівень творчого змагання свідчить і склад журі. Очолює його Петро Ющенко, народний депутат України, голова ВО “За Помісну Україну!”. Оцінювати пошукові роботи будуть також і заступник міністра культури і туризму України Ольга Бенч, президент Національного університету “Києво-Могилянська академія” Сергій Квіт, заступник директора Інституту історії НАН України Станіслав Кульчицький, онук Івана Франка Роланд Франко та інші експерти. “Якщо мільйони українців шукатимуть своє коріння, вивчатимуть історію родини, вони обов’язково знайдуть і свій особистий зв’язок із персонами, які є основою “українського пантеону”, і відкриють нові цікаві сторінки історії своєї країни та народу”, — переконаний Петро Ющенко. З ним згоден і ректор “Могилянки” Сергій Квіт: “Не так багато українців знає своїх прадідів чи їхніх батьків. Ми дуже багато втратили саме за радянський період, коли знищувалися архіви, коли створювався якийсь незрозумілий “радянський” народ. Ми не мали об’єктивної інформації, “відірвалися” від свого коріння, і тепер усе необхідно відновити”.
Журналіст і один із членів журі Ірина Лукомська переконана: саме приватний інтерес до себе як до представника роду здатен спровокувати інтерес до історії країни: “Щоб людина відчувала причетність до історії власної країни, треба зробити так, щоб ця історія сприймалася як її власна”. А починати потрібно, мовляв, ще зі шкільної лави: стимулювати школярів, щоб записували спогади своїх мам-тат та дідусів-бабусь, учити дітей вимальовувати свої родові дерева та віднаходити інформацію про свій рід з архівів: “Школа зробила б велику послугу і державі, і кожному її громадянинові, допомагаючи відчути гордість за свій рід. А горда людина — це вже не “гвинтик”, її складніше принизити і нею складніше маніпулювати”.
На замітку: Умови пошукового конкурсу “У нас одне коріння”
У конкурсі можуть узяти участь усі охочі незалежно від віку та країни проживання і подавати свої роботи одразу на кілька номінацій. Заявки та конкурсні роботи приймаються із 10 грудня 2009 року по 10 березня 2010 року. Далі, з 10 березня по 10 квітня 2010 року, визначатимуть переможців, які отримають грошові нагороди: Перша премія становить 10 тисяч грн., друга — чотири, третя — дві тисячі.
У конкурсі передбачено номінації:
— “Мій рід”. Історія власного роду (родовід–оповідь; родове дерево–поколінний розпис).
— “Я знаю історію своєї родини” — підномінації для школярів 1–4; 5–8 та старших класів; “Навчаю гордитися родом” — підномінація для вчителів шкіл.
— “Мій край”. Власні знахідки, дослідження, які стосуються історії рідного села чи міста.
— “Мій погляд на історію”. Цікавий погляд на історичну подію або видатну особу.
— “До галереї видатних українців”. Пошук видатних особистостей, які могли б поповнити галерею портретів “Українці у світі”.
Заявки направляти на конкурс поштою на адресу оргкомітету: м.Київ, вул. Хрещатик, 7/11, к.301, офіс ВО “За помісну Україну!”, проект “Українці у світі”, а також електронною поштою на e-mail: ukrainians-world@ukr.net; копія на e-mail: lesechko@ukrdim.org.ua. Деталі конкурсу — на сайті www.ukrainians-world.org.ua.
Автор: Марина ТКАЧУК, “Україна молода”
Обговорити на форумі
Патріоти Прикарпаття ідуть на службу за контрактом
2016-11-23 02:59:12
З початку 2016 року на військову службу в ЗСУ за контрактом прийняли понад 53 тисячі осіб. Свій внесок в обороноздатність України роблять і патріоти Прикарпаття. Так, у другому півріччі цього року вже понад 300 чоловіків виявили бажання служити за контрактом…
|
Президент оголосив про передачу ЗСУ нових літаків, ракет, танків та про початок розробки нового ракетного озброєння
2016-11-23 02:50:01
Президент України Петро Порошенко повідомив, що українська армія отримає нову партію озброєння та військової техніки. “На цей раз мова йде про бойову і транспортну авіацію, ракетно-артилерійське озброєння, танки, БМП, бронетранспортери, вантажні автомобілі…
|
Територіальні громади, їх статути: що, як і для кого?
2016-11-11 10:50:33
Маємо сьогодні у Коломийському районі жваву дискусію серед представників окремих територіальних громад навколо того, для чого жителям громади потрібен статут, чи є він єдиною правовою підставою здійснення діяльності територіальної громади,яким, зрештою повинен бути цей статут…
|
Обережно: "Спілка православних журналістів"
2016-06-02 07:38:51
Мова йде саме про так звану “Спілку православних журналістів”, яка останнім часом взялась активно заповнювати інформаційний простір матеріалами аж надто сумнівними щодо правдивості, об’єктивності та порядності…
|
Як козачі отамани ділили прибуток від продажу вугілля з окупованих територій в РФ
2016-05-18 12:48:23
У мережу попав запис запис телефонної розмови між командирами козачих бандформувань, які контролювали міста Антрацит і Свердловськ на півдні Луганської області у 2014-2015 роках – Владиславом Брициним і Олександром Гайдеєм (також відомий, як ”Рим”)…
|
Дива не сталось: Крим – це Україна!
2016-04-19 02:55:40
Є щось знакове в тому, що півострів завжди був більше символом, ніж просто місцем. 1954 року Микита Хрущов передавав його Україні, зокрема, в честь трьохсотріччя Переяславської ради. А за шість десятиліть анексія Криму поставила крапку в розмовах про єдність двох держав…
|
Обов’язок церкви – нести мир і любов
2016-02-17 02:45:28
“Революція гідності” і згодом окупація АР Крим та подальше збройне протистояння на сході України спричинили в свою чергу розмежування релігійного середовища України за ознакою ставлення до процесу національного державотворення…
|
Чергові ілюзії російської пропаганди
2016-01-28 03:10:58
Російська пропаганда продовжує створювати ілюзії “міжнародної підтримки Росії”. Відповідно до останніх повідомлень російських ЗМІ, Федеративна Республіка Німеччина вимагає повернути Російську Федерацію у міжнародний клуб країн “Велика вісімка”…
|
Загибель на водних об'єктах
2016-01-26 03:47:30
Усі ми із задоволенням зустрічаємо зиму, іноді забуваючи про небезпеку, яку може приховувати лід. Щоб ні з ким не трапилося лиха, потрібно обережно поводитись на льоду. Найбільш небезпечна крига – перша та остання, адже така крига ще надзвичайно тонка, і не витримує маси навіть маленької дитини…
|
На Коломийщині у вогні загинула людина
2016-01-26 03:42:56
На жаль, на території області і далі продовжують мати місце випадки пожеж із загибеллю людей на них. Так, 21 січня на одному із обійсть в селищі Печеніжин Коломийського району виникло загорання на першому поверсі двохповерхової літньої кухні. На місці пожежі було виявлено тіло загиблого домогосподаря…
|