З 11 по 13 грудня в Коломиї проходитиме щорічний ХХІІІ музичний фестиваль імені Анатолія Кос-Анатольського до 100-річчя з Дня народження композитора. Протягом трьох днів коломийську публіку та гостей міста будуть радувати виступи відомих оркестрів та виконавців симфонічної музики.
Поціновувачі класичної музики вже зачекалися фестивалю, адже він мав проходити наприкінці листопада. В зв’язку з епідемією грипу та впровадженим карантином його перенесли на грудень.
В перший день музичного свята відбудеться урочисте відкриття фестивалю та концерт симфонічної музики за участю симфонічного оркестру Івано-Франківської філармонії. До Коломиї завітає диригент, заслужений діяч мистецтв України, Руслан Дорожівський.
12 грудня в Музеї історії міста Коломиї відбуватиметься музичне вітання за участю народного артиста України Перта Терпелюка та науковців Німеччини, Польщі та України. Цього ж дня в приміщенні Народного дому пройде концерт камерної вокальної музики “В пісенному колі Кос-Анатольського” за участю заслуженого артиста України Лілії Коструби, Ярослави Матюхи, Оксани Рапіти, Мирослава Драгана та актора театру імені Марії Заньковецької Романа Біля.
В заключний день фестивалю свято завітає в СШ №10. Відкриють пам’ятну таблицю на будинку, в якому народився відомий композитор. Опівдні в Народному домі з концертом виступлять учні та випускники музичних шкіл міста “Юні музиканти – не забудьмо маестро!”. Із настанням сутінок відбудеться закриття фестивалю за участю хорів факультету культури і мистецтв Львівського національного університету імені Івана Франка (керівники Марія Камінська та Михайло Телюк).
Історична довідка: Анатолій Йосипович Кос-Анатольський (український композитор, народний артист України (1969), депутат Верховної Ради УРСР, лауреат Державної премії УРСР ім. Тараса Шевченка (1980)) народився 1 грудня 1909 в місті Коломия Івано-Франківської області. український композитор, народний артист України (1969), депутат Верховної Ради УРСР, лауреат Державної премії УРСР ім. Тараса Шевченка (1980).
Навчаючись у Станіславській гімназії, створив хор, почав записувати пісні. У 1931 закінчив юридичний факультет Львівського університету, а в 1934 — Львівську консерваторію. У 1930-х був у складі популярної у той час на Львівщині “Капели Яблонського”.
Після Другої світової війни став членом Львівського обласного відділення Спілки радянських композиторів України, працював концертмейстером Львівського драматичного театру, а від 1952 — викладачем Львівської консерваторії ім. Миколи Лисенка (з 1973 — професор).
Його творчий доробок є перлиною української культури і налічує опери, балети, оперети, вокально-симфонічні твори, інструментальні концерти, романси, пісні. Він писав музику для симфонічного оркестру.
Обговорити на форумі
Патріоти Прикарпаття ідуть на службу за контрактом
2016-11-23 02:59:12
З початку 2016 року на військову службу в ЗСУ за контрактом прийняли понад 53 тисячі осіб. Свій внесок в обороноздатність України роблять і патріоти Прикарпаття. Так, у другому півріччі цього року вже понад 300 чоловіків виявили бажання служити за контрактом…
|
Президент оголосив про передачу ЗСУ нових літаків, ракет, танків та про початок розробки нового ракетного озброєння
2016-11-23 02:50:01
Президент України Петро Порошенко повідомив, що українська армія отримає нову партію озброєння та військової техніки. “На цей раз мова йде про бойову і транспортну авіацію, ракетно-артилерійське озброєння, танки, БМП, бронетранспортери, вантажні автомобілі…
|
Територіальні громади, їх статути: що, як і для кого?
2016-11-11 10:50:33
Маємо сьогодні у Коломийському районі жваву дискусію серед представників окремих територіальних громад навколо того, для чого жителям громади потрібен статут, чи є він єдиною правовою підставою здійснення діяльності територіальної громади,яким, зрештою повинен бути цей статут…
|
Обережно: "Спілка православних журналістів"
2016-06-02 07:38:51
Мова йде саме про так звану “Спілку православних журналістів”, яка останнім часом взялась активно заповнювати інформаційний простір матеріалами аж надто сумнівними щодо правдивості, об’єктивності та порядності…
|
Як козачі отамани ділили прибуток від продажу вугілля з окупованих територій в РФ
2016-05-18 12:48:23
У мережу попав запис запис телефонної розмови між командирами козачих бандформувань, які контролювали міста Антрацит і Свердловськ на півдні Луганської області у 2014-2015 роках – Владиславом Брициним і Олександром Гайдеєм (також відомий, як ”Рим”)…
|
Дива не сталось: Крим – це Україна!
2016-04-19 02:55:40
Є щось знакове в тому, що півострів завжди був більше символом, ніж просто місцем. 1954 року Микита Хрущов передавав його Україні, зокрема, в честь трьохсотріччя Переяславської ради. А за шість десятиліть анексія Криму поставила крапку в розмовах про єдність двох держав…
|
Обов’язок церкви – нести мир і любов
2016-02-17 02:45:28
“Революція гідності” і згодом окупація АР Крим та подальше збройне протистояння на сході України спричинили в свою чергу розмежування релігійного середовища України за ознакою ставлення до процесу національного державотворення…
|
Чергові ілюзії російської пропаганди
2016-01-28 03:10:58
Російська пропаганда продовжує створювати ілюзії “міжнародної підтримки Росії”. Відповідно до останніх повідомлень російських ЗМІ, Федеративна Республіка Німеччина вимагає повернути Російську Федерацію у міжнародний клуб країн “Велика вісімка”…
|
Загибель на водних об'єктах
2016-01-26 03:47:30
Усі ми із задоволенням зустрічаємо зиму, іноді забуваючи про небезпеку, яку може приховувати лід. Щоб ні з ким не трапилося лиха, потрібно обережно поводитись на льоду. Найбільш небезпечна крига – перша та остання, адже така крига ще надзвичайно тонка, і не витримує маси навіть маленької дитини…
|
На Коломийщині у вогні загинула людина
2016-01-26 03:42:56
На жаль, на території області і далі продовжують мати місце випадки пожеж із загибеллю людей на них. Так, 21 січня на одному із обійсть в селищі Печеніжин Коломийського району виникло загорання на першому поверсі двохповерхової літньої кухні. На місці пожежі було виявлено тіло загиблого домогосподаря…
|