Apple запускає продажу iPhone навіть в Гвінеї-Бісау, Катарі й Екваторіальній Гвінеї. Шансів з’явитися в офіційному продажі на українському ринку у “яблучного” телефону досі немає.
На сьогоднішній день iPhone можна купити в 85 країнах світу. У Європі залишилося всього 12 “білих плям” - країн, в яких досі не розпочався офіційний продаж пристроїв. Україна складає компанію таким “яблучним” аутсайдерам, як Білорусь, Албанія, Боснія і Герцеговина, Сербія, Андорра, Ісландія, Кіпр, Словенія. Також iPhone сьогодні не можна придбати в таких карликових державах, як Ватикан, Монако і Сан-Маріно, що, втім, логічно, зважаючи на кількість потенційних покупців. Метикуватішими і поступливішими від українських мобільних операторів виявилися і азіатські технічні тигри. Цього тижня продажі телефону стартують в Південній Кореї, а не так давно пристрій вийшов на китайський і японський ринки. Водночас, в Україні - одній з найбільших країн Європи, де проживає близько 45 млн. осіб, а рівень проникнення мобільного зв’язку складає 120%, - iPhone продається з-під поли.
Офіційний вихід iPhone на український ринок міг відбутися ще минулого року, але цього так і не відбулося. Основна причина провалу переговорів в тому, що Apple в кожній з країн робить ставку на операторський канал продажу. Для українських зв’язківців бізнес з продажу телефонів ніколи не був пріоритетним, на відміну від Америки і Європи.
Посилює становище той факт, що на відміну від російського ринку українські оператори не володіють власними великими мережами мобільного рітейлу. У питанні “білого” продажу телефонів Україну змогли обійти Молдова та Гвінея-Бісау. У цих країнах “яблофони” продає мобільний оператор Orange. Він є одним з найбільших продавців телефонів Apple у світі. Телекомунікаційну компанію не зупинив навіть той факт, що купівельна спроможність жителів Гвінеї-Бісау викликає серйозні сумніви. Дохід на душу населення в цій африканській країні з населенням в 1,35 млн. осіб складає $ 220 на рік. Для порівняння, в Україні цей же показник складає $ 3210.
Як пише видання, переговори з виробником безрезультатно вели всі українські оператори мобільного зв’язку. Втім, добитися від Аpple прийнятних для себе умов і цін вони так і не змогли. На позиціях операторів щодо досягнення компромісу з виробником, безумовно, позначився досвід офіційного виходу iPhone на російський ринок, де телефон продається дуже проблематично. Основні причини провалу продажів пристроїв у Росії полягають в завищених роздрібних цінах та високому рівні проникнення “сірих” телефонів, нелегально ввезених в країну. За оцінками експертів, на момент офіційного виходу iPhone на ринок Росії на руках користувачів було до 400 тис. “сірих” “яблофонів”. Для порівняння, за минулий рік зі старту “білих” продажів пристрою в Росії було реалізовано не більш ніж 200-300 тис. iPhone. Зараз на складах “великої трійки” (МегаФон, Вимпелком, МТС) припадають пилом тисячі не розпроданих пристроїв. При цьому телекомунікаційні компанії зобов’язалися за два роки продати близько 3,5 млн. Очевидно, що маючи такий сумний досвід, ні Вимпелком, ні МТС найближчим часом не будуть ініціювати переговори з Apple своїх дочірніх структур в Україні - МТС-Україна і УРС (ТМ Beeline).
Одним з основних стримуючих чинників для масового продажу iPhone в Україні є досить висока ціна пристрою. За підсумками першого півріччя цього року частка пристроїв вартістю понад $ 300 (переважно іміджеві телефони, смартфони і комунікатори) у загальному обсязі продажів складає всього-на-всього 8%, зазначає газета Дело.
У випадку виходу телефонів на наш ринок офіційно продажі пристроїв Apple, за оцінками Unitrade Group, складуть усього 30-35 тис. пристроїв на рік. Для ринку мобільних терміналів, який цього року складе близько 4,1 млн. терміналів ($ 541 млн.), - це менше ніж 1%. Крім того, на нашому ринку сьогодні практично відсутній механізм субсидування оператором купівлі пристроїв, тобто продажу акційних телефонів за символічною ціною за умови підключення на контрактний тариф. Така схема поширена на європейських ринках, де щомісячний дохід від одного абонента становить від 20 євро. Проте в наших умовах вона економічно не виправдана, оскільки доходи операторів істотно нижчі (близько $ 4).
Зводить до мінімуму шанс виходу на ринок України офіційного iPhone і той факт, що більшість українців, які хотіли придбати заповітний пристрій, вже зробили це. За оцінкою одного з українських роздрібних мереж, цього року на українському ринку було реалізовано від 8 до 9 тис. “сірих” iPhone. Втім, директор агенції мобільного маркетингу
LEAD9 Interactive Marketing Назар Гриник вважає, що цей фактор частково компенсується тим, що серед власників продукції Apple висока частка тих користувачів, які готові платити за будь-яку новинку неадекватні гроші й оновлювати модель мало не кожні півроку. Крім цього, посилюється конкуренція в сегменті іміджевих пристроїв. Українські фанати сенсорних телефонів сьогодні можуть вибирати з декількох моделей від різних виробників, які є прямими конкурентами iPhone.
Це, зокрема, Nokia 5800, Samsung
SGH-i900 Omnia,
HTC Touch
HD. Ці пристрої, можливо, володіють не таким зручним інтерфейсом, але є більш функціональними.
В Україні “сірий” iPhone можна купити в більшості інтернет-магазинів. Вартість iPhone 3G з об’ємом пам’яті 8 Гб становить від 5 до 6 тис. грн. Постачання цих телефонів здійснюється в основному з тих країн Європи, де вони не блокуються під певного мобільного оператора. Справа в тому, що у Франції та Бельгії прив’язку до операторів заборонено так само, як і в Росії.
Зазначимо, що продаж “сірих” iPhone в Україні не є протизаконним. Ще влітку Укрчастотнагляд, попри те, що американський виробник телефонів не має офіційного дилера в Україні, дозволив ввезення цих телефонів. Однак зареєструються
IMEI-коди тільки тих телефонів, які сертифіковано. Таким чином, будь-який інтернет-магазин, який хоче продавати iPhone, повинен подати в Укрчастотнагляд заявку на дозвіл ввезти в Україну певну партію телефонів компанії Apple. До заявки необхідно додати договір купівлі-продажу цих телефонів з компанією, що має право офіційно продавати iPhone, а також всі супровідні документи, що підтверджують якість та оригінальність,
повідомляє Новинар.
Обговорити на форумі
Патріоти Прикарпаття ідуть на службу за контрактом
2016-11-23 02:59:12
З початку 2016 року на військову службу в ЗСУ за контрактом прийняли понад 53 тисячі осіб. Свій внесок в обороноздатність України роблять і патріоти Прикарпаття. Так, у другому півріччі цього року вже понад 300 чоловіків виявили бажання служити за контрактом…
|
Президент оголосив про передачу ЗСУ нових літаків, ракет, танків та про початок розробки нового ракетного озброєння
2016-11-23 02:50:01
Президент України Петро Порошенко повідомив, що українська армія отримає нову партію озброєння та військової техніки. “На цей раз мова йде про бойову і транспортну авіацію, ракетно-артилерійське озброєння, танки, БМП, бронетранспортери, вантажні автомобілі…
|
Територіальні громади, їх статути: що, як і для кого?
2016-11-11 10:50:33
Маємо сьогодні у Коломийському районі жваву дискусію серед представників окремих територіальних громад навколо того, для чого жителям громади потрібен статут, чи є він єдиною правовою підставою здійснення діяльності територіальної громади,яким, зрештою повинен бути цей статут…
|
Обережно: "Спілка православних журналістів"
2016-06-02 07:38:51
Мова йде саме про так звану “Спілку православних журналістів”, яка останнім часом взялась активно заповнювати інформаційний простір матеріалами аж надто сумнівними щодо правдивості, об’єктивності та порядності…
|
Як козачі отамани ділили прибуток від продажу вугілля з окупованих територій в РФ
2016-05-18 12:48:23
У мережу попав запис запис телефонної розмови між командирами козачих бандформувань, які контролювали міста Антрацит і Свердловськ на півдні Луганської області у 2014-2015 роках – Владиславом Брициним і Олександром Гайдеєм (також відомий, як ”Рим”)…
|
Дива не сталось: Крим – це Україна!
2016-04-19 02:55:40
Є щось знакове в тому, що півострів завжди був більше символом, ніж просто місцем. 1954 року Микита Хрущов передавав його Україні, зокрема, в честь трьохсотріччя Переяславської ради. А за шість десятиліть анексія Криму поставила крапку в розмовах про єдність двох держав…
|
Обов’язок церкви – нести мир і любов
2016-02-17 02:45:28
“Революція гідності” і згодом окупація АР Крим та подальше збройне протистояння на сході України спричинили в свою чергу розмежування релігійного середовища України за ознакою ставлення до процесу національного державотворення…
|
Чергові ілюзії російської пропаганди
2016-01-28 03:10:58
Російська пропаганда продовжує створювати ілюзії “міжнародної підтримки Росії”. Відповідно до останніх повідомлень російських ЗМІ, Федеративна Республіка Німеччина вимагає повернути Російську Федерацію у міжнародний клуб країн “Велика вісімка”…
|
Загибель на водних об'єктах
2016-01-26 03:47:30
Усі ми із задоволенням зустрічаємо зиму, іноді забуваючи про небезпеку, яку може приховувати лід. Щоб ні з ким не трапилося лиха, потрібно обережно поводитись на льоду. Найбільш небезпечна крига – перша та остання, адже така крига ще надзвичайно тонка, і не витримує маси навіть маленької дитини…
|
На Коломийщині у вогні загинула людина
2016-01-26 03:42:56
На жаль, на території області і далі продовжують мати місце випадки пожеж із загибеллю людей на них. Так, 21 січня на одному із обійсть в селищі Печеніжин Коломийського району виникло загорання на першому поверсі двохповерхової літньої кухні. На місці пожежі було виявлено тіло загиблого домогосподаря…
|