Прем’єр-міністр Бельгії Херман Ван Ромпей обраний першим президентом Євросоюзу на екстреному саміті співдружності європейських держав, що відбувся 19 листопада в Брюсселі. Про це агентству France- Presse повідомили дипломатичні джерела.
Кандидатура Ромпея незадовго до голосування була офіційно висунута Швецією, яка зараз головує в ЄС.
Раніше кандидатами на цю посаду серед інших вважалися екс-президент Латвії Вайра Віке-Фрейберга і колишній прем’єр-міністр Великої Британії Тоні Блер, їх так і не висунули. Кандидатуру Блера активно лобіював нинішній британський прем’єр Гордон Браун, але незадовго до голосування Даунінг-стріт відмовився від цих планів, визнавши рейтинг колишнього прем’єра недостатньо високим.
Крім того, на саміті був обраний глава дипломатичного відомства Євросоюзу: нею стала британка, єврокомісар з питань торгівлі Кетрін Ештон. Її кандидатура також була висунута Швецією.
Херман Ван Ромпей, який представляє Партію християнських демократів, з липня 2007 року займав пост президента нижньої палати бельгійського парламенту, а в грудні 2008 року був призначений прем’єр-міністром країни.
Відаючи бюджетом в уряді християнських демократів, він прийняв жорсткі заходи економії та істотно скоротив заборгованість країни в громадському секторі.
Кандидатуру бельгійця активно підтримували “великі” європейські країни, такі як Франція і Велика Британія.
Президент ЄС (Голова Ради Європейського союзу) головуватиме на всіх засіданнях Євроради і гратиме ключову роль в ухваленні основних рішень. Відповідальний за зовнішню політику Євросоюзу отримає в своє розпорядження багатомільярдний бюджет, дипломатичне відомство, що складається з 5 тисяч осіб, а також крісло віце-президента Європейської комісії.
Реформа в структурі управління Євросоюзом передбачена Лісабонським договором, який набуває чинності 1 грудня цього року. Ратифікація договору зайняла немало часу і зусиль з боку його авторів, оскільки деякі європейські країни не відразу погодилися його прийняти.
Останньою перешкодою на шляху вступу документу в силу стала Чехія, яка вимагала гарантій недоторканності свого суверенітету. Чехів хвилювали можливі претензії на власність судетських німців, вигнаних з північних областей Чехословаччини відразу після закінчення Другої світової війни,
повідомляє Газета.UA.
Обговорити на форумі
Патріоти Прикарпаття ідуть на службу за контрактом
2016-11-23 02:59:12
З початку 2016 року на військову службу в ЗСУ за контрактом прийняли понад 53 тисячі осіб. Свій внесок в обороноздатність України роблять і патріоти Прикарпаття. Так, у другому півріччі цього року вже понад 300 чоловіків виявили бажання служити за контрактом…
|
Президент оголосив про передачу ЗСУ нових літаків, ракет, танків та про початок розробки нового ракетного озброєння
2016-11-23 02:50:01
Президент України Петро Порошенко повідомив, що українська армія отримає нову партію озброєння та військової техніки. “На цей раз мова йде про бойову і транспортну авіацію, ракетно-артилерійське озброєння, танки, БМП, бронетранспортери, вантажні автомобілі…
|
Територіальні громади, їх статути: що, як і для кого?
2016-11-11 10:50:33
Маємо сьогодні у Коломийському районі жваву дискусію серед представників окремих територіальних громад навколо того, для чого жителям громади потрібен статут, чи є він єдиною правовою підставою здійснення діяльності територіальної громади,яким, зрештою повинен бути цей статут…
|
Обережно: "Спілка православних журналістів"
2016-06-02 07:38:51
Мова йде саме про так звану “Спілку православних журналістів”, яка останнім часом взялась активно заповнювати інформаційний простір матеріалами аж надто сумнівними щодо правдивості, об’єктивності та порядності…
|
Як козачі отамани ділили прибуток від продажу вугілля з окупованих територій в РФ
2016-05-18 12:48:23
У мережу попав запис запис телефонної розмови між командирами козачих бандформувань, які контролювали міста Антрацит і Свердловськ на півдні Луганської області у 2014-2015 роках – Владиславом Брициним і Олександром Гайдеєм (також відомий, як ”Рим”)…
|
Дива не сталось: Крим – це Україна!
2016-04-19 02:55:40
Є щось знакове в тому, що півострів завжди був більше символом, ніж просто місцем. 1954 року Микита Хрущов передавав його Україні, зокрема, в честь трьохсотріччя Переяславської ради. А за шість десятиліть анексія Криму поставила крапку в розмовах про єдність двох держав…
|
Обов’язок церкви – нести мир і любов
2016-02-17 02:45:28
“Революція гідності” і згодом окупація АР Крим та подальше збройне протистояння на сході України спричинили в свою чергу розмежування релігійного середовища України за ознакою ставлення до процесу національного державотворення…
|
Чергові ілюзії російської пропаганди
2016-01-28 03:10:58
Російська пропаганда продовжує створювати ілюзії “міжнародної підтримки Росії”. Відповідно до останніх повідомлень російських ЗМІ, Федеративна Республіка Німеччина вимагає повернути Російську Федерацію у міжнародний клуб країн “Велика вісімка”…
|
Загибель на водних об'єктах
2016-01-26 03:47:30
Усі ми із задоволенням зустрічаємо зиму, іноді забуваючи про небезпеку, яку може приховувати лід. Щоб ні з ким не трапилося лиха, потрібно обережно поводитись на льоду. Найбільш небезпечна крига – перша та остання, адже така крига ще надзвичайно тонка, і не витримує маси навіть маленької дитини…
|
На Коломийщині у вогні загинула людина
2016-01-26 03:42:56
На жаль, на території області і далі продовжують мати місце випадки пожеж із загибеллю людей на них. Так, 21 січня на одному із обійсть в селищі Печеніжин Коломийського району виникло загорання на першому поверсі двохповерхової літньої кухні. На місці пожежі було виявлено тіло загиблого домогосподаря…
|