Нещодавно на базі дитячо-юнацького пластового центру відбувся навчальний семінар-практикум для практичних психологів та соціальних педагогів загальноосвітніх навчальних закладів “Робота з дітьми із складною поведінкою” організований Центром практичної психології та соціальної роботи виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради.
В процесі роботи семінару учасники мали можливість напрацювати алгоритм діяльності психологічної служби навчального закладу з дітьми із складною поведінкою,
повідомляє прес-служба Івано-Франківського міськвиконкому.
Сучасні діти відповідають всім вимогам нинішнього часу — активні, імпульсивні, багаті на фантазію. Тих, що вирізняються від інших не адаптивною поведінкою щороку у світі стає все більше. Але лякатися не слід: при повазі та увазі до дитини, вихованні в любові й розумінні з часом вона переростає складний вік, залишається цікава особистість — життєрадісна, творча, комунікабельна.
Без сумніву, будь-який вчитель чи вихователь, котрий хоча б кілька років попрацював у дитячому садочку чи школі, мав справу з дітьми, яких як тільки по-доброму не називають — “круть-верть”, “бунтар”, “бешкетник”, “Петрик П’яточкін”, “дзига”, “фігаро”. Вони веселі, неспокійні, повні енергії, фантазії, дуже імпульсивні, галасливі, через що часто заважають педагогу проводити заняття, спрямовують увагу на себе. Поки ці дітлахи маленькі — вони кумедні, коли ж виростають, а поведінка їхня не змінюється, на що є важливі причини, — виникають проблеми.
Спочатку в оточенні батьків, учителів, друзів, взагалі дорослих, якому вони не дають спокійно жити, потім — в них самих, бо нерідко за це до них починають ставитися вороже. “Проблеми” — низька успішність, прогули уроків, порушення дисципліни у класі та школі, сварки з однокласниками, вчителями, батьками, у наш час це — не рідкість. Якщо дитина постійно відчуває, що її не сприймають, і що для вчителя — свято, коли її немає на уроці, вона буде почуватися вигнанцем у класі, суспільстві та в будь-якому випадку буде самостверджуватися. Дитина шукатиме оточення, в якому її сприйматимуть такою як вона є, будуть дослуховуватися до її точки зору, поважатимуть, не будуть критикувати та принижувати.
Наукові дослідження показують, якщо дитина вчасно не отримає допомоги з кожним роком її самооцінка падатиме, зростатиме тривожність, депресія, поведінка стане агресивною та антисоціальною. Якщо дітям не приділяти уваги, їхнє життя може стати великою катастрофою — вони мають всі шанси стати залежними від наркотиків чи алкоголю, зв’язатися з криміналітетом.
Досвід роботи з такими дітьми показує, що їхня поведінка змінюється, коли вони бачать інше ставлення до себе і, як наслідок, починають більше контролювати свою поведінку. Батьки кажуть: ми не знаємо що робити, бо на дитину скаржаться. Кричимо на дитину, а за це нам соромно. Вчителі ж часто почуваються безпомічними… Тим не менше, діти можуть бути адаптованими, якщо ними постійно займатися, зосередитися на позитивному.
Увага до цієї великої кількості дітей і буде піклуванням про їхнє майбутнє та майбутнє держави: попередження багатьох конфліктів у школі, випадків дитячої бездоглядності, наркоманії, алкоголізму, підліткової вагітності, а в дорослих — психіатричних розладів, тієї ж залежності від психостимуляторів, антидепресантів, сімейних проблем, безробіття, злочинів, ДТП тощо.
Це все ще один аргумент на користь того, що діти — найкращий варіант для інвестицій. Потрібно правильно до них відноситися від дня їхнього народження. А точніше сказати, то ще й до народження.
Обговорити на форумі
Патріоти Прикарпаття ідуть на службу за контрактом
2016-11-23 02:59:12
З початку 2016 року на військову службу в ЗСУ за контрактом прийняли понад 53 тисячі осіб. Свій внесок в обороноздатність України роблять і патріоти Прикарпаття. Так, у другому півріччі цього року вже понад 300 чоловіків виявили бажання служити за контрактом…
|
Президент оголосив про передачу ЗСУ нових літаків, ракет, танків та про початок розробки нового ракетного озброєння
2016-11-23 02:50:01
Президент України Петро Порошенко повідомив, що українська армія отримає нову партію озброєння та військової техніки. “На цей раз мова йде про бойову і транспортну авіацію, ракетно-артилерійське озброєння, танки, БМП, бронетранспортери, вантажні автомобілі…
|
Територіальні громади, їх статути: що, як і для кого?
2016-11-11 10:50:33
Маємо сьогодні у Коломийському районі жваву дискусію серед представників окремих територіальних громад навколо того, для чого жителям громади потрібен статут, чи є він єдиною правовою підставою здійснення діяльності територіальної громади,яким, зрештою повинен бути цей статут…
|
Обережно: "Спілка православних журналістів"
2016-06-02 07:38:51
Мова йде саме про так звану “Спілку православних журналістів”, яка останнім часом взялась активно заповнювати інформаційний простір матеріалами аж надто сумнівними щодо правдивості, об’єктивності та порядності…
|
Як козачі отамани ділили прибуток від продажу вугілля з окупованих територій в РФ
2016-05-18 12:48:23
У мережу попав запис запис телефонної розмови між командирами козачих бандформувань, які контролювали міста Антрацит і Свердловськ на півдні Луганської області у 2014-2015 роках – Владиславом Брициним і Олександром Гайдеєм (також відомий, як ”Рим”)…
|
Дива не сталось: Крим – це Україна!
2016-04-19 02:55:40
Є щось знакове в тому, що півострів завжди був більше символом, ніж просто місцем. 1954 року Микита Хрущов передавав його Україні, зокрема, в честь трьохсотріччя Переяславської ради. А за шість десятиліть анексія Криму поставила крапку в розмовах про єдність двох держав…
|
Обов’язок церкви – нести мир і любов
2016-02-17 02:45:28
“Революція гідності” і згодом окупація АР Крим та подальше збройне протистояння на сході України спричинили в свою чергу розмежування релігійного середовища України за ознакою ставлення до процесу національного державотворення…
|
Чергові ілюзії російської пропаганди
2016-01-28 03:10:58
Російська пропаганда продовжує створювати ілюзії “міжнародної підтримки Росії”. Відповідно до останніх повідомлень російських ЗМІ, Федеративна Республіка Німеччина вимагає повернути Російську Федерацію у міжнародний клуб країн “Велика вісімка”…
|
Загибель на водних об'єктах
2016-01-26 03:47:30
Усі ми із задоволенням зустрічаємо зиму, іноді забуваючи про небезпеку, яку може приховувати лід. Щоб ні з ким не трапилося лиха, потрібно обережно поводитись на льоду. Найбільш небезпечна крига – перша та остання, адже така крига ще надзвичайно тонка, і не витримує маси навіть маленької дитини…
|
На Коломийщині у вогні загинула людина
2016-01-26 03:42:56
На жаль, на території області і далі продовжують мати місце випадки пожеж із загибеллю людей на них. Так, 21 січня на одному із обійсть в селищі Печеніжин Коломийського району виникло загорання на першому поверсі двохповерхової літньої кухні. На місці пожежі було виявлено тіло загиблого домогосподаря…
|