Це час, коли в багатьох країнах з жінками проводиться активна просвітницька робота, лікарі-онкологи, громадські організації та органи влади особливо акцентують увагу на проблемах, пов’язаних зі здоров’ям молочної залози. В рамках Всеукраїнського дня боротьби з раком грудей Редакція програми “Український вимір” спільно з фахівцями “Лікарні сучасної онкологічної Допомоги” ЛІСОДініціює спецпроект: “Рак - це не вирок, це хвороба, яку лікують і перемагають.
Близько десяти років тому рак грудей вийшов на перше місце серед всіх онкологічних захворювань у жінок і з того часу втримує сумне лідерство. За даними Американського товариства раку, щороку в світі у 1,3 млн жінок діагностується це грізне захворювання. В Україні сьогодні близько 165 тис. пацієнток з таким діагнозом. А в 2020 році їх буде більше 200 тис. Статистичні дані стверджують - до 40% наших жінок звертаються до лікаря занадто пізно, коли хвороба запущена настільки, що половина пацієнток помирає упродовж першого року після її виявлення. У світі ж, навпаки, простежується тенденція до зниження смертності, в середньому на 1% за рік.
“Все, що повинна робити кожна жінка для раннього виявлення захворювання - проходити регулярні обстеження. Відповідно до рекомендацій Американського товариства онкологів, це УЗД молочних залоз - для жінок у віці від 20 до 39 років, і щорічна мамографія - для жінок після 40 років “, - повідомила завідувач відділенням діагностики захворювань молочної залози “Лікарні сучасної онкологічної Допомоги” ЛІСОД Дар’я Вінницька. - Це важливо, оскільки на рак молочної залози захворює кожна восьма жінка, і з віком ризик суттєво зростає “.
Фахівці провідних онкологічних центрів світу давно працюють над пошуком комплексного вирішення проблеми цього страшного захворювання. Результати вражають - сьогодні, у розвинених країнах у 98% випадків рак молочної залози виліковують, якщо він виявлений на ранній стадії, і більше 80% жінок виліковуються незалежно від стадії. Така ефективність досягається завдяки комплексному підходу до діагностики та лікування раку молочної залози в маммологічних центрах, які почали активно створюватися наприкінці 90-х у Західній Європі, Ізраїлі та США. У травні цього року аналогічний центр був відкритий і в Україні на базі ЛІСОД.
“Завдання нашого мамологічне центру - комплексний підхід до лікування захворювань молочної залози. Для того, щоб таке лікування було ефективним, необхідно виконання низки умов. Це і наявність команди високопрофесійних лікарів різного профілю, і потужна технічна база - сучасне обладнання, що забезпечує найвищий рівень діагностики та лікування. Особлива увага приділяється естетичному результату лікування. Від цього залежить планування онкологічних і реконструктивних етапів з метою відновлення молочної залози тим або іншим способом “, - пояснює Керівник відділу клінічної онкології ЛІСОД, ізраїльський онколог, д-р Григорій Бернштейн. “Пластичний хірург обов’язково бере участь в обговоренні тактики лікування пацієнта, адже планування варіантів реконструкції молочної залози і орієнтація на них при виборі лікування проводиться заздалегідь”, - підсумовує Володимир Сажієнко, провідний пластичний хірург, який співпрацює з ЛІСОД у сфері реконструктивних операцій.
“Сьогодні, 20 жовтня, ми говоримо про те, що спеціалізована допомога мамологічного комплексу ЛІСОД стала доступнішою для всіх без винятку мешканок України. Мета нашої соціальної ініціативи - забезпечити якомога більшу кількість жінок сучасною онкологічною допомогою. На сьогодні, ми можемо надати весь комплекс діагностики та лікування за вартістю, порівняно з іншими українськими спеціалізованими установами”, - заявляє д-р Алла Вінницька, головний лікар ЛІСОД.
Серед останніх інновацій у лікуванні раку молочної залози, вже доступних українським пацієнткам, - інтраопераційна променева терапія (опромінення під час операції), що знижує негативні наслідки для здоров’я жінки, мінімізуючи вплив на здорові тканини, і дає змогу скоротити тривалість курсу післяопераційної променевої терапії. Останнє слово у світовій онкології раку грудей - генний тест Онкотіп-Dx “(OncotypeDx) також тепер доступний в Україні. За результатами цього тесту можна прогнозувати ймовірність рецидиву захворювання і те, наскільки ефективним буде хіміотерапевтичне лікування. Для пацієнтки це означає, що тепер заздалегідь відома відповідь її організму на лікування, та підібране воно буде з урахуванням її індивідуальних особливостей.
Успіх лікування багато в чому зумовлює і психологічний стан пацієнта. Наслідуючи практику провідних центрів світу, до ЛІСОД залучили фахівців східної медицини, які забезпечують супровідний і відновлювальний етапи лікування,
повідомляє Український Бізнес Ресурс.
Довідка. “Лікарня сучасної Онокологічної Допомоги” ЛІСОД відкрита в березні 2007 року. Це єдина в Україні лікарня, яка забезпечує повний замкнутий цикл профілактики, діагностики та лікування онкологічних захворювань. Пацієнти лікарні отримують онкологічну допомогу відповідно до сучасних стандартів, що довели свою високу ефективність у провідних онкологічних центрах світу, із застосуванням новітніх технологій, досягнень ядерної медицини та молекулярної біології. У лікарні на постійній основі працюють фахівці з Німеччини та Ізраїлю, що мають великий досвід і високий рейтинг в області онкології.
Обговорити на форумі
Патріоти Прикарпаття ідуть на службу за контрактом
2016-11-23 02:59:12
З початку 2016 року на військову службу в ЗСУ за контрактом прийняли понад 53 тисячі осіб. Свій внесок в обороноздатність України роблять і патріоти Прикарпаття. Так, у другому півріччі цього року вже понад 300 чоловіків виявили бажання служити за контрактом…
|
Президент оголосив про передачу ЗСУ нових літаків, ракет, танків та про початок розробки нового ракетного озброєння
2016-11-23 02:50:01
Президент України Петро Порошенко повідомив, що українська армія отримає нову партію озброєння та військової техніки. “На цей раз мова йде про бойову і транспортну авіацію, ракетно-артилерійське озброєння, танки, БМП, бронетранспортери, вантажні автомобілі…
|
Територіальні громади, їх статути: що, як і для кого?
2016-11-11 10:50:33
Маємо сьогодні у Коломийському районі жваву дискусію серед представників окремих територіальних громад навколо того, для чого жителям громади потрібен статут, чи є він єдиною правовою підставою здійснення діяльності територіальної громади,яким, зрештою повинен бути цей статут…
|
Обережно: "Спілка православних журналістів"
2016-06-02 07:38:51
Мова йде саме про так звану “Спілку православних журналістів”, яка останнім часом взялась активно заповнювати інформаційний простір матеріалами аж надто сумнівними щодо правдивості, об’єктивності та порядності…
|
Як козачі отамани ділили прибуток від продажу вугілля з окупованих територій в РФ
2016-05-18 12:48:23
У мережу попав запис запис телефонної розмови між командирами козачих бандформувань, які контролювали міста Антрацит і Свердловськ на півдні Луганської області у 2014-2015 роках – Владиславом Брициним і Олександром Гайдеєм (також відомий, як ”Рим”)…
|
Дива не сталось: Крим – це Україна!
2016-04-19 02:55:40
Є щось знакове в тому, що півострів завжди був більше символом, ніж просто місцем. 1954 року Микита Хрущов передавав його Україні, зокрема, в честь трьохсотріччя Переяславської ради. А за шість десятиліть анексія Криму поставила крапку в розмовах про єдність двох держав…
|
Обов’язок церкви – нести мир і любов
2016-02-17 02:45:28
“Революція гідності” і згодом окупація АР Крим та подальше збройне протистояння на сході України спричинили в свою чергу розмежування релігійного середовища України за ознакою ставлення до процесу національного державотворення…
|
Чергові ілюзії російської пропаганди
2016-01-28 03:10:58
Російська пропаганда продовжує створювати ілюзії “міжнародної підтримки Росії”. Відповідно до останніх повідомлень російських ЗМІ, Федеративна Республіка Німеччина вимагає повернути Російську Федерацію у міжнародний клуб країн “Велика вісімка”…
|
Загибель на водних об'єктах
2016-01-26 03:47:30
Усі ми із задоволенням зустрічаємо зиму, іноді забуваючи про небезпеку, яку може приховувати лід. Щоб ні з ким не трапилося лиха, потрібно обережно поводитись на льоду. Найбільш небезпечна крига – перша та остання, адже така крига ще надзвичайно тонка, і не витримує маси навіть маленької дитини…
|
На Коломийщині у вогні загинула людина
2016-01-26 03:42:56
На жаль, на території області і далі продовжують мати місце випадки пожеж із загибеллю людей на них. Так, 21 січня на одному із обійсть в селищі Печеніжин Коломийського району виникло загорання на першому поверсі двохповерхової літньої кухні. На місці пожежі було виявлено тіло загиблого домогосподаря…
|