В суботу голова обласної державної адміністрації Микола Палійчук відвідав “Свято грибів”, фестиваль, що протягом 11-13 вересня проходив у Ворохті. За словами організаторів заходу ідея фестивалю була зосереджена навколо трьох речей - місця, де він відбувався, артефактів, якими воно славиться - грибів, трамплінів і традицій цього куточку Карпат - та власне міжнародного фестивального руху.
Натхненниця та один із організаторів фестивалю Руслана Вжасневська розповіла чому фестиваль у Ворохті вирішили присвятити саме грибам. “Білі карпатські гриби – це є одна із символік Гуцульщини. Споконвіку мешканці цього регіону готують гриби, які є знані по всьому світу. Навіть перебуваючи в Канаді я читала шеф-поварські книжки, в котрих було написано, що одна з найкращих кулінарних екзотик у світі – це були гриби з Карпат.” Гриби дійсно стали справжнім символом фестивалю - їх тут не тільки збирали й продавали, але й готували з них різноманітні кулінарні страви та навіть плели із сіна та пропонували усім бажаючим розмалювати гриби, щоправда виготовлені з глини. Самі ж учасники фестивалю кажуть, що місцевість навколо Ворохти завжди славилась грибними місцями. Тож збирання дарів лісу стало для місцевих мешканців одним із способів додаткового заробітку. “Це, як кажуть, дармовий дохід. Хто не лінується, пішов в ліс, назбирав, насушив і вже має додаткове надходження до свого сімейного бюджету”, - говорить сільський голова Ворохти Юрій Павлюк.
Загалом фестиваль поєднав в собі майстер класи, театральні покази, ярмарок, живі концерти та дискотеки для молоді. На “Свято грибів” завітали учасники з усієї України, серед зареєстрованих гостей були навіть мешканці Криму. Наступного року організатори обіцяють ще більш урізноманітнити програму фестивалю. Наразі ж дякували всім хто долучився до проведення цьогорічного – першого фестивалю грибів: голові облдержадміністрації Миколі Палійчуку, голові Верховинської райдержадміністрації Петру Кермощуку, сільському голові с.Ворохта Юрію Павлюку та місцевим підприємцям, котрі власними коштами долучились до організації та проведення свята.
Голова Івано-Франківської облдержадміністрації Микола Палійчук відмітив, що важливо проводити в області й надалі подібні фестивалі: “Маємо чудові традиції і ми повинні зробити так, щоб ці традиції не вмирали. Важливо також, щоб і люди, котрі живуть на сході та півдні України могли приїхати сюди і подивитися на ті звичаї та культуру, що зуміло зберегти місцеве населення. Я спілкувався з відвідувачами фестивалю і всі вони задоволені, тому на мій погляд свято вдалося.” Також губернатор області висловив впевненість, що фестиваль у Ворохті стане традиційним і з кожним роком ставатиме популярнішим,
повідомляє прес-секретар голови ОДА.
Обговорити на форумі
Патріоти Прикарпаття ідуть на службу за контрактом
2016-11-23 02:59:12
З початку 2016 року на військову службу в ЗСУ за контрактом прийняли понад 53 тисячі осіб. Свій внесок в обороноздатність України роблять і патріоти Прикарпаття. Так, у другому півріччі цього року вже понад 300 чоловіків виявили бажання служити за контрактом…
|
Президент оголосив про передачу ЗСУ нових літаків, ракет, танків та про початок розробки нового ракетного озброєння
2016-11-23 02:50:01
Президент України Петро Порошенко повідомив, що українська армія отримає нову партію озброєння та військової техніки. “На цей раз мова йде про бойову і транспортну авіацію, ракетно-артилерійське озброєння, танки, БМП, бронетранспортери, вантажні автомобілі…
|
Територіальні громади, їх статути: що, як і для кого?
2016-11-11 10:50:33
Маємо сьогодні у Коломийському районі жваву дискусію серед представників окремих територіальних громад навколо того, для чого жителям громади потрібен статут, чи є він єдиною правовою підставою здійснення діяльності територіальної громади,яким, зрештою повинен бути цей статут…
|
Обережно: "Спілка православних журналістів"
2016-06-02 07:38:51
Мова йде саме про так звану “Спілку православних журналістів”, яка останнім часом взялась активно заповнювати інформаційний простір матеріалами аж надто сумнівними щодо правдивості, об’єктивності та порядності…
|
Як козачі отамани ділили прибуток від продажу вугілля з окупованих територій в РФ
2016-05-18 12:48:23
У мережу попав запис запис телефонної розмови між командирами козачих бандформувань, які контролювали міста Антрацит і Свердловськ на півдні Луганської області у 2014-2015 роках – Владиславом Брициним і Олександром Гайдеєм (також відомий, як ”Рим”)…
|
Дива не сталось: Крим – це Україна!
2016-04-19 02:55:40
Є щось знакове в тому, що півострів завжди був більше символом, ніж просто місцем. 1954 року Микита Хрущов передавав його Україні, зокрема, в честь трьохсотріччя Переяславської ради. А за шість десятиліть анексія Криму поставила крапку в розмовах про єдність двох держав…
|
Обов’язок церкви – нести мир і любов
2016-02-17 02:45:28
“Революція гідності” і згодом окупація АР Крим та подальше збройне протистояння на сході України спричинили в свою чергу розмежування релігійного середовища України за ознакою ставлення до процесу національного державотворення…
|
Чергові ілюзії російської пропаганди
2016-01-28 03:10:58
Російська пропаганда продовжує створювати ілюзії “міжнародної підтримки Росії”. Відповідно до останніх повідомлень російських ЗМІ, Федеративна Республіка Німеччина вимагає повернути Російську Федерацію у міжнародний клуб країн “Велика вісімка”…
|
Загибель на водних об'єктах
2016-01-26 03:47:30
Усі ми із задоволенням зустрічаємо зиму, іноді забуваючи про небезпеку, яку може приховувати лід. Щоб ні з ким не трапилося лиха, потрібно обережно поводитись на льоду. Найбільш небезпечна крига – перша та остання, адже така крига ще надзвичайно тонка, і не витримує маси навіть маленької дитини…
|
На Коломийщині у вогні загинула людина
2016-01-26 03:42:56
На жаль, на території області і далі продовжують мати місце випадки пожеж із загибеллю людей на них. Так, 21 січня на одному із обійсть в селищі Печеніжин Коломийського району виникло загорання на першому поверсі двохповерхової літньої кухні. На місці пожежі було виявлено тіло загиблого домогосподаря…
|