В 2003 р. у Рогатині було урочисто відкрито сучасний спорткомплекс “Атлет”, що на той час був одним з кращих в Україні. Відсьогодні у даних приміщеннях буде розміщуватися філія обласної дитячо-юнацької спортивної школи. Три місяці тому було досягнуто згоди між власниками комплексу та обласною владою про передачу приміщень на баланс управління освіти облдержадміністрації.
“Відтепер це власність обласного управління освіти. Комплекс ми придбали для того, щоб наші діти з ранку до вечора займалися у цьому залі й зростали здоровими. Так історично склалося, що українці найсильніша нація. Я в цьому переконаний. А завдання влади - створювати сприятливі умови для того, щоб юні спортсмени розвивалися, встановлювали світові рекорди та вигравали міжнародні змагання”,- зазначив під час урочистостей з нагоди відкриття голова облдержадміністрації Микола Палійчук. Голова подякував усім, хто долучився до передачі приміщень громаді: обласному управлінню освіти, котре підтримало ідею придбання спорткомплексу, депутатам обласної ради, які погодилися виділити кошти на придбання закладу. Особливі слова вдячності адресувалися колишнім власникам “Атлету”, братам Келестинам, котрі погодилися і за дуже доброю ціною продали свій комплекс. ” Ми почали домовлятися минулого літа, тоді курс долара був зовсім інакший. Коли ж зустрілися з Валерієм Келестиним наступного разу, він сказав, що ціна не змінюється. Нам стало набагато легше придбати заклад, тому що фактично у два рази ціну для нас була зменшено”, - зазначив Микола Палійчук.
У дитячо-юнацькій спортивній школі зможуть займатися до 500 учнів. Тут діятимуть такі секції, як плавання, гандбол, дзюдо, настільний теніс, футбол, вільна боротьба, легка атлетика, баскетбол. З дітьми займатимуться 8 підготовлених тренерів. Загалом же у школі - 28 працівників. Дитячо-юнацька спортивна школа фінансуватиметься з бюджету області. Як зазначила начальник управління науки і освіти ОДА Зінаїда Болюк, за даними досліджень, лише 15 % школярів сьогодні є повністю здоровими. Тому відкриття таких закладів потрібне юному поколінню: “Будемо дбати про те, щоб тут були створені всі умови для плавання та інших видів спорту. Причому відвідування всіх секції, включаючи плавання, для учнів дитячо-юнацької спортивної школи буде безкоштовним”. За словами директора обласної. дитячо-юнацької спортивної школи Василя Максиміва, подібні комплекси потрібні кожному місту на Прикарпатті. А спортивні фахівці стверджували, що навіть в обласному центрі немає таких умов, які будуть створені для спортсменів у Рогатині. “Тут буде займатися багато дітей з навколишніх сіл, бо сьогодні в селах немає жодних умов для занять професійним спортом. Рогатинщина - взагалі багатий край на спортивні досягнення: тут колись була сильна гандбольна команда, футбольна команда “Техноцентр”. Славився Рогатин і досягненнями у настільному тенісі”, - сказав Василь Максимів. Підтверджують слова директора ДЮСШ і майбутні вихованці Рогатинської філії. Так учень цієї школи Богдан в майбутньому мріє стати професійним футболістом. Каже, що займатися професійно футболом на Рогатинщині, особливо в зимовий та осінній період, нема де. Зали “Атлету” - це єдине місце, де спортсмени можуть підтримувати свою форму.
Говорячи про ціну, а це 9 млн грн, за які придбали спорткомплекс, голова облдержадміністрації назвав її прийнятною. Для того, щоб звести фундамент, стіни та накрити нову будівлю, необхідно витратити від 8 до 12 млн грн. В Рогатині ж для потреб громади області придбали комплекс з усіма необхідними комунікаціями, із готовими спортзалами, басейном, допоміжними приміщеннями.
“Моя політика й надалі буде така, щоб кожен райцентр мав не гірший спорткомплекс. Де потрібно, будемо будувати, або ж розглядати варіанти із викупом готових приміщень чи взяттям на баланс у спортивних товариств. Є чітка політика, щоб наші діти росли здоровими й мали можливість займатися спортом. Ми готові брати на баланс спортивні об’єкти, котрі зараз не експлуатуються, та повертати їх до життя, давати можливість дітям займатися улюбленими видами спорту”, - зазначив Микола Палійчук. Також голова облдержадміністрації відмітив, що найближчим часом на баланс обласних установ буде прийнято ряд спортивних об’єктів, серед яких веслувальна база в Бурштині, котра зараз належить спортивному товариству “Україна”. За сприяння обласної влади на баланс передадуть спорткомплекс “Олімп”. Ведуться переговори щодо взяття на баланс комплексу трамплінів у Ворохті та льодового палацу в Калуші. Існує ряд об’єктів, котрі потрібно добудовувати та реконструйовувати в інших населених пунктах.
З нагоди відкриття Микола Палійчук подарував філії дитячо-юнацької спортивної школи комплект футбольних м’ячів та п’ять сучасних німецьких тенісних столів.
Обговорити на форумі
Патріоти Прикарпаття ідуть на службу за контрактом
2016-11-23 02:59:12
З початку 2016 року на військову службу в ЗСУ за контрактом прийняли понад 53 тисячі осіб. Свій внесок в обороноздатність України роблять і патріоти Прикарпаття. Так, у другому півріччі цього року вже понад 300 чоловіків виявили бажання служити за контрактом…
|
Президент оголосив про передачу ЗСУ нових літаків, ракет, танків та про початок розробки нового ракетного озброєння
2016-11-23 02:50:01
Президент України Петро Порошенко повідомив, що українська армія отримає нову партію озброєння та військової техніки. “На цей раз мова йде про бойову і транспортну авіацію, ракетно-артилерійське озброєння, танки, БМП, бронетранспортери, вантажні автомобілі…
|
Територіальні громади, їх статути: що, як і для кого?
2016-11-11 10:50:33
Маємо сьогодні у Коломийському районі жваву дискусію серед представників окремих територіальних громад навколо того, для чого жителям громади потрібен статут, чи є він єдиною правовою підставою здійснення діяльності територіальної громади,яким, зрештою повинен бути цей статут…
|
Обережно: "Спілка православних журналістів"
2016-06-02 07:38:51
Мова йде саме про так звану “Спілку православних журналістів”, яка останнім часом взялась активно заповнювати інформаційний простір матеріалами аж надто сумнівними щодо правдивості, об’єктивності та порядності…
|
Як козачі отамани ділили прибуток від продажу вугілля з окупованих територій в РФ
2016-05-18 12:48:23
У мережу попав запис запис телефонної розмови між командирами козачих бандформувань, які контролювали міста Антрацит і Свердловськ на півдні Луганської області у 2014-2015 роках – Владиславом Брициним і Олександром Гайдеєм (також відомий, як ”Рим”)…
|
Дива не сталось: Крим – це Україна!
2016-04-19 02:55:40
Є щось знакове в тому, що півострів завжди був більше символом, ніж просто місцем. 1954 року Микита Хрущов передавав його Україні, зокрема, в честь трьохсотріччя Переяславської ради. А за шість десятиліть анексія Криму поставила крапку в розмовах про єдність двох держав…
|
Обов’язок церкви – нести мир і любов
2016-02-17 02:45:28
“Революція гідності” і згодом окупація АР Крим та подальше збройне протистояння на сході України спричинили в свою чергу розмежування релігійного середовища України за ознакою ставлення до процесу національного державотворення…
|
Чергові ілюзії російської пропаганди
2016-01-28 03:10:58
Російська пропаганда продовжує створювати ілюзії “міжнародної підтримки Росії”. Відповідно до останніх повідомлень російських ЗМІ, Федеративна Республіка Німеччина вимагає повернути Російську Федерацію у міжнародний клуб країн “Велика вісімка”…
|
Загибель на водних об'єктах
2016-01-26 03:47:30
Усі ми із задоволенням зустрічаємо зиму, іноді забуваючи про небезпеку, яку може приховувати лід. Щоб ні з ким не трапилося лиха, потрібно обережно поводитись на льоду. Найбільш небезпечна крига – перша та остання, адже така крига ще надзвичайно тонка, і не витримує маси навіть маленької дитини…
|
На Коломийщині у вогні загинула людина
2016-01-26 03:42:56
На жаль, на території області і далі продовжують мати місце випадки пожеж із загибеллю людей на них. Так, 21 січня на одному із обійсть в селищі Печеніжин Коломийського району виникло загорання на першому поверсі двохповерхової літньої кухні. На місці пожежі було виявлено тіло загиблого домогосподаря…
|