Кабінет міністрів розробив програму щодо зменшення шкідливого впливу тютюну на здоров’я населення на період до 2012 року. Обсяг фінансування складе 6,7 млн грн. Крім візуальної реклами на вулицях та у ЗМІ, буде створено телефон довіри, за яким українцям допоможуть позбутися шкідливої звички.
Держпрограма щодо зменшення шкідливого впливу тютюну на здоров’я населення, зокрема, передбачає на першому етапі - протягом 2009-2010 років - удосконалення законодавства, в тому числі податкового, активізацію інформаційної кампанії про небезпеку куріння, а також розробку програми відповідної підготовки медиків, фармацевтів, педагогів і соціальних працівників.
На другому етапі, в 2011-2012 роках, уряд планує ввести систему надання допомоги людям, залежним від тютюну, а також провести наукові дослідження у сфері профілактики та лікування тютюнової залежності.
Програму розроблено Міністерством охорони здоров’я і подано на розгляд Кабміну ще в 2008 році. Загальний її бюджет повинен був скласти 35,5 млн грн.
Як розповів один з авторів документа, завідувач відділом контролю над тютюном Інституту стратегічних досліджень МОЗ Костянтин Красовський, затримка була пов’язана з фінансовою та економічною кризою. “Міністерство економіки розпорядилося не обговорювати нові державні програми. Коли обговорення, нарешті, відбулося, фінансування було урізано Міністерством фінансів”, - пояснив Красовський.
За його словами, з програми було виключено фінансування створення кабінетів в освітніх і медичних установах, в яких спеціально підготовлені медики допомагали б позбутися залежності всім бажаючим. Як зазначив Красовський, виділених 6,7 млн грн вистачить на щорічне розміщення рекламних щитів та відеороликів про шкоду куріння, розробку рекомендацій з профілактики тютюнової залежності для практикуючих лікарів і організацію безкоштовного для всіх регіонів країни телефону довіри.
Зателефонувавши за цим номером, курці зможуть отримати допомогу щодо звільнення від тютюнової залежності.
За словами Красовського, 4 млн грн із запланованої Кабміном суми виділять міжнародні організації. “На ці гроші буде проводитися щорічний моніторинг результатів боротьби з курінням у країні”, - уточнив він. Інші кошти надійдуть з державного та місцевих бюджетів. Незважаючи на значне скорочення фінансування, Красовський позитивно оцінив факт прийняття програми.
Раніше повідомлялося, що в серпні акциз на тютюнові вироби приніс до бюджету України більше 1 млрд гривень, що майже в чотири рази більше, ніж за аналогічний період минулого року.
Нагадаємо, ціни на сигарети можуть піднятися на 25% вже з 1 жовтня. Найбільше виростуть у ціні дорогі марки сигарет, які є найбільш популярними серед молоді. Так, середня вартість сигарет зросте приблизно з 5,15 до 6,40 грн, наголошує організація “За вільну від тютюнового диму Україну”.
Таке подорожчання стало можливим завдяки тому, що уряд запропонував Верховній раді ухвалити законопроект, який передбачає підняття ставки акцизного збору на тютюнові вироби. Адвалорна ставка має бути підвищена – з 20% до 36%,
повідомляє ТСН.
Обговорити на форумі
Патріоти Прикарпаття ідуть на службу за контрактом
2016-11-23 02:59:12
З початку 2016 року на військову службу в ЗСУ за контрактом прийняли понад 53 тисячі осіб. Свій внесок в обороноздатність України роблять і патріоти Прикарпаття. Так, у другому півріччі цього року вже понад 300 чоловіків виявили бажання служити за контрактом…
|
Президент оголосив про передачу ЗСУ нових літаків, ракет, танків та про початок розробки нового ракетного озброєння
2016-11-23 02:50:01
Президент України Петро Порошенко повідомив, що українська армія отримає нову партію озброєння та військової техніки. “На цей раз мова йде про бойову і транспортну авіацію, ракетно-артилерійське озброєння, танки, БМП, бронетранспортери, вантажні автомобілі…
|
Територіальні громади, їх статути: що, як і для кого?
2016-11-11 10:50:33
Маємо сьогодні у Коломийському районі жваву дискусію серед представників окремих територіальних громад навколо того, для чого жителям громади потрібен статут, чи є він єдиною правовою підставою здійснення діяльності територіальної громади,яким, зрештою повинен бути цей статут…
|
Обережно: "Спілка православних журналістів"
2016-06-02 07:38:51
Мова йде саме про так звану “Спілку православних журналістів”, яка останнім часом взялась активно заповнювати інформаційний простір матеріалами аж надто сумнівними щодо правдивості, об’єктивності та порядності…
|
Як козачі отамани ділили прибуток від продажу вугілля з окупованих територій в РФ
2016-05-18 12:48:23
У мережу попав запис запис телефонної розмови між командирами козачих бандформувань, які контролювали міста Антрацит і Свердловськ на півдні Луганської області у 2014-2015 роках – Владиславом Брициним і Олександром Гайдеєм (також відомий, як ”Рим”)…
|
Дива не сталось: Крим – це Україна!
2016-04-19 02:55:40
Є щось знакове в тому, що півострів завжди був більше символом, ніж просто місцем. 1954 року Микита Хрущов передавав його Україні, зокрема, в честь трьохсотріччя Переяславської ради. А за шість десятиліть анексія Криму поставила крапку в розмовах про єдність двох держав…
|
Обов’язок церкви – нести мир і любов
2016-02-17 02:45:28
“Революція гідності” і згодом окупація АР Крим та подальше збройне протистояння на сході України спричинили в свою чергу розмежування релігійного середовища України за ознакою ставлення до процесу національного державотворення…
|
Чергові ілюзії російської пропаганди
2016-01-28 03:10:58
Російська пропаганда продовжує створювати ілюзії “міжнародної підтримки Росії”. Відповідно до останніх повідомлень російських ЗМІ, Федеративна Республіка Німеччина вимагає повернути Російську Федерацію у міжнародний клуб країн “Велика вісімка”…
|
Загибель на водних об'єктах
2016-01-26 03:47:30
Усі ми із задоволенням зустрічаємо зиму, іноді забуваючи про небезпеку, яку може приховувати лід. Щоб ні з ким не трапилося лиха, потрібно обережно поводитись на льоду. Найбільш небезпечна крига – перша та остання, адже така крига ще надзвичайно тонка, і не витримує маси навіть маленької дитини…
|
На Коломийщині у вогні загинула людина
2016-01-26 03:42:56
На жаль, на території області і далі продовжують мати місце випадки пожеж із загибеллю людей на них. Так, 21 січня на одному із обійсть в селищі Печеніжин Коломийського району виникло загорання на першому поверсі двохповерхової літньої кухні. На місці пожежі було виявлено тіло загиблого домогосподаря…
|