Криза змушує українських заробітчан повертатися додому. Утім, більшість з них стверджує: попри економічні негаразди почувають себе на чужині більш захищено, аніж в Україні.
За експертними підрахунками, в країнах Європи донедавна заробіткувало близько мільйона семиста тисяч українців, а загалом у світі – понад чотири з половиною мільйони. Утім, з початком кризи та погіршенням кон’юнктури багато заробітчан втратили роботу і змушені були повернутися назад до України. Або ж шукати кращого заробітку, мігруючи іншими країнами Європи. Приміром, за даними голови Асоціації українців у Португалії “Собор” Олега Гуцька, в цій країні кількість українських заробітчан скоротилася майже удвічі.
З іншого боку, й Україна не має що запропонувати заробітчанам, які повертаються. Більшість з них нині поневіряється у пошуках роботи. Світлана, математик за освітою, скаржиться: “Я без роботи, і куди б не пішла, всі кажуть, що я їм не підходжу. Зараз ми не маємо нічого, все втратили, повернутися назад у Португалію проблематично. Ющенко свого часу закликав заробітчан: повертайтеся додому, ми надамо вам робочі місця. А тепер ми залишилися безробітними. Почуваємо себе обдуреними владою”.
Заробітчани, які ще залишаються за кордоном, кажуть, що попри економічні негаразди почувають себе на чужині більш захищено, аніж в Україні. За роки незалежності українська влада спромоглася підписати двосторонні договори про забезпечення прав українських мігрантів лише з поодинокими країнами.
З Німеччиною, приміром, де мешкає велика українська громада, досі нічого не підписано, зауважує голова комісії УГКЦ у справах міграції Григорій Селещук: “Україна ще навіть не вступила з Німеччиною в діалог щодо українських мігрантів як таких. І якщо є зрушення, приміром, у відносинах з Італією, Португалією, то з Німеччиною – нічого. Водночас такий діалог між країнами неможливий, доки Україна не сформулює своєї позиції в цій дискусії”.
Один з чинників, чому уряд України досі не подбав про своїх громадян у Німеччині – це відсутність громадського тиску, вважає Селещук. З усього видно, що українська громада в Німеччині ще не самоорганізувалася і не готова боротися за свої права, як, приміром, в Італії чи Португалії, де навіть створено комітет із захисту прав українського громадянина. Його мета – відстоювати інтереси громади в діалозі з українськими урядовцями задля поліпшення соціального захисту емігранта,
повідомляє DW.
Обговорити на форумі
Патріоти Прикарпаття ідуть на службу за контрактом
2016-11-23 02:59:12
З початку 2016 року на військову службу в ЗСУ за контрактом прийняли понад 53 тисячі осіб. Свій внесок в обороноздатність України роблять і патріоти Прикарпаття. Так, у другому півріччі цього року вже понад 300 чоловіків виявили бажання служити за контрактом…
|
Президент оголосив про передачу ЗСУ нових літаків, ракет, танків та про початок розробки нового ракетного озброєння
2016-11-23 02:50:01
Президент України Петро Порошенко повідомив, що українська армія отримає нову партію озброєння та військової техніки. “На цей раз мова йде про бойову і транспортну авіацію, ракетно-артилерійське озброєння, танки, БМП, бронетранспортери, вантажні автомобілі…
|
Територіальні громади, їх статути: що, як і для кого?
2016-11-11 10:50:33
Маємо сьогодні у Коломийському районі жваву дискусію серед представників окремих територіальних громад навколо того, для чого жителям громади потрібен статут, чи є він єдиною правовою підставою здійснення діяльності територіальної громади,яким, зрештою повинен бути цей статут…
|
Обережно: "Спілка православних журналістів"
2016-06-02 07:38:51
Мова йде саме про так звану “Спілку православних журналістів”, яка останнім часом взялась активно заповнювати інформаційний простір матеріалами аж надто сумнівними щодо правдивості, об’єктивності та порядності…
|
Як козачі отамани ділили прибуток від продажу вугілля з окупованих територій в РФ
2016-05-18 12:48:23
У мережу попав запис запис телефонної розмови між командирами козачих бандформувань, які контролювали міста Антрацит і Свердловськ на півдні Луганської області у 2014-2015 роках – Владиславом Брициним і Олександром Гайдеєм (також відомий, як ”Рим”)…
|
Дива не сталось: Крим – це Україна!
2016-04-19 02:55:40
Є щось знакове в тому, що півострів завжди був більше символом, ніж просто місцем. 1954 року Микита Хрущов передавав його Україні, зокрема, в честь трьохсотріччя Переяславської ради. А за шість десятиліть анексія Криму поставила крапку в розмовах про єдність двох держав…
|
Обов’язок церкви – нести мир і любов
2016-02-17 02:45:28
“Революція гідності” і згодом окупація АР Крим та подальше збройне протистояння на сході України спричинили в свою чергу розмежування релігійного середовища України за ознакою ставлення до процесу національного державотворення…
|
Чергові ілюзії російської пропаганди
2016-01-28 03:10:58
Російська пропаганда продовжує створювати ілюзії “міжнародної підтримки Росії”. Відповідно до останніх повідомлень російських ЗМІ, Федеративна Республіка Німеччина вимагає повернути Російську Федерацію у міжнародний клуб країн “Велика вісімка”…
|
Загибель на водних об'єктах
2016-01-26 03:47:30
Усі ми із задоволенням зустрічаємо зиму, іноді забуваючи про небезпеку, яку може приховувати лід. Щоб ні з ким не трапилося лиха, потрібно обережно поводитись на льоду. Найбільш небезпечна крига – перша та остання, адже така крига ще надзвичайно тонка, і не витримує маси навіть маленької дитини…
|
На Коломийщині у вогні загинула людина
2016-01-26 03:42:56
На жаль, на території області і далі продовжують мати місце випадки пожеж із загибеллю людей на них. Так, 21 січня на одному із обійсть в селищі Печеніжин Коломийського району виникло загорання на першому поверсі двохповерхової літньої кухні. На місці пожежі було виявлено тіло загиблого домогосподаря…
|