Цього року в серпні виповнюється 60 років предмету, без якого багато батьків немовлят не можуть уявити собі жодної більш-менш спокійної ночі. 1949 року двоє німецьких лікарів винайшли відому соску для немовлят.
Ще давні єгиптяни давали немовлятам смоктати глиняні фігурки, змащені медом, аби заспокоїти їх. Певно, в кожного народу знайдеться якась прадавня форма сьогодні широко відомої дитячої соски. Виявляється однак, що гумова трубочка у формі соска, яку дають смоктати немовляті – німецький винахід. Він був покликаний передусім замінити смоктання великого пальця руки, що, як правило, призводить до значної деформації верхньої щелепи.
У серпні 1949 року дантисти Вільгельм Бальтерс і Адольф Мюллер винайшли соску, що не повинна була б шкодити малятам. Секрет був у її формі. Загалом соска імітувала форму соска, але її кінець був не круглим, а скошеним, що мало краще пристосовувати в принципі незвичний предмет до піднебіння немовляти. Соску запатентували під назвою
NUK. Цей бренд першого дитячого аксесуару донині залишається провідним на ринку. Німці навіть взагалі називають соски для немовлят пестливим словом Nuki.
У таких Nukis донині вдосталь як прихильників, так і противників. На першому боці передусім батьки, яким соски допомагають заспокоювати немовлят. З іншого боку – переважно науковці. Боннський логопед Генріх Пфаар бачить вірні аргументи обох таборів: “Йдеться фактично про фіктивне годування грудьми. У такий спосіб дитину дійсно можна заспокоїти. Але часто багато батьків вдаються навіть до того, що мажуть соску медом чи шоколадним кремом. Це вже однозначно зайве, бо з часом викликає карієс”.
Смоктати – це головне завдання й потреба будь-якої людини в перші місці життя. Доведено, що навіть ще до появи на світ, тобто в утробі матері, діти смокчуть пальчика. Це заспокоює. Немовлята продовжують це роботи, створюючи собі таким чином відчуття захищеності й тепла, які виникають, коли вони смокчуть молоко з маминих грудей.
Сьогодні соски виготовляють переважно з латексу чи силікону. А от щодо дизайну – то тут фантазії виробників немає меж. Від пастельних однотонних виробів до форми щелеп вампіра: на ринку можна знайти все, що завгодно. Утім, навіть якщо соска є дуже необхідною для дитини, батькам слід знати межі, переконаний логопед Генріх Пфаар. “Ми ж більше не потребуємо щось висмоктувати, як це роблять немовлята. Тому найпізніше у віці двох років соска не повинна більше застосовуватися. Рано чи пізно, якщо не припинити її використання, вона може призвести до деформації щелепи”, каже науковець.
В якийсь момент для батьків соска стає справжньому проблемою. Діти звикають до неї і не уявляють собі, як заспокоїтися без цього предмета в роті. Методів відучити смоктати соску існує безліч. Від шокової терапії, як то намастити соску гірчицею чи перцем до м’яких спроб “замовити фею”, яка замінить соску на приємний подарунок. У Німеччині навіть є спеціальні дитячі книги, присвячені прощанню із соскою. Як правило, одного дня, якийсь із способів таки спрацьовує,
повідомляє DW.
Обговорити на форумі
Патріоти Прикарпаття ідуть на службу за контрактом
2016-11-23 02:59:12
З початку 2016 року на військову службу в ЗСУ за контрактом прийняли понад 53 тисячі осіб. Свій внесок в обороноздатність України роблять і патріоти Прикарпаття. Так, у другому півріччі цього року вже понад 300 чоловіків виявили бажання служити за контрактом…
|
Президент оголосив про передачу ЗСУ нових літаків, ракет, танків та про початок розробки нового ракетного озброєння
2016-11-23 02:50:01
Президент України Петро Порошенко повідомив, що українська армія отримає нову партію озброєння та військової техніки. “На цей раз мова йде про бойову і транспортну авіацію, ракетно-артилерійське озброєння, танки, БМП, бронетранспортери, вантажні автомобілі…
|
Територіальні громади, їх статути: що, як і для кого?
2016-11-11 10:50:33
Маємо сьогодні у Коломийському районі жваву дискусію серед представників окремих територіальних громад навколо того, для чого жителям громади потрібен статут, чи є він єдиною правовою підставою здійснення діяльності територіальної громади,яким, зрештою повинен бути цей статут…
|
Обережно: "Спілка православних журналістів"
2016-06-02 07:38:51
Мова йде саме про так звану “Спілку православних журналістів”, яка останнім часом взялась активно заповнювати інформаційний простір матеріалами аж надто сумнівними щодо правдивості, об’єктивності та порядності…
|
Як козачі отамани ділили прибуток від продажу вугілля з окупованих територій в РФ
2016-05-18 12:48:23
У мережу попав запис запис телефонної розмови між командирами козачих бандформувань, які контролювали міста Антрацит і Свердловськ на півдні Луганської області у 2014-2015 роках – Владиславом Брициним і Олександром Гайдеєм (також відомий, як ”Рим”)…
|
Дива не сталось: Крим – це Україна!
2016-04-19 02:55:40
Є щось знакове в тому, що півострів завжди був більше символом, ніж просто місцем. 1954 року Микита Хрущов передавав його Україні, зокрема, в честь трьохсотріччя Переяславської ради. А за шість десятиліть анексія Криму поставила крапку в розмовах про єдність двох держав…
|
Обов’язок церкви – нести мир і любов
2016-02-17 02:45:28
“Революція гідності” і згодом окупація АР Крим та подальше збройне протистояння на сході України спричинили в свою чергу розмежування релігійного середовища України за ознакою ставлення до процесу національного державотворення…
|
Чергові ілюзії російської пропаганди
2016-01-28 03:10:58
Російська пропаганда продовжує створювати ілюзії “міжнародної підтримки Росії”. Відповідно до останніх повідомлень російських ЗМІ, Федеративна Республіка Німеччина вимагає повернути Російську Федерацію у міжнародний клуб країн “Велика вісімка”…
|
Загибель на водних об'єктах
2016-01-26 03:47:30
Усі ми із задоволенням зустрічаємо зиму, іноді забуваючи про небезпеку, яку може приховувати лід. Щоб ні з ким не трапилося лиха, потрібно обережно поводитись на льоду. Найбільш небезпечна крига – перша та остання, адже така крига ще надзвичайно тонка, і не витримує маси навіть маленької дитини…
|
На Коломийщині у вогні загинула людина
2016-01-26 03:42:56
На жаль, на території області і далі продовжують мати місце випадки пожеж із загибеллю людей на них. Так, 21 січня на одному із обійсть в селищі Печеніжин Коломийського району виникло загорання на першому поверсі двохповерхової літньої кухні. На місці пожежі було виявлено тіло загиблого домогосподаря…
|