Тотальна недовіра до фінансових установ в Україні, спричинена актуальною кризою, потрохи відходить у минуле. Українці знову почали нести свої заощадження до банку.
Один із банківських філіалів у Львові. Обережні і не надто балакучі клієнти цікавляться умовами депозитних вкладів. Тих, що таки наважуються і попри кризу вдаються до послуг банківської установи, щодня зростає. Володимир – один з них. Він подовжив дію депозитного вкладу і надає перевагу збереженням у валюті. Зізнається, що в нинішніх умовах дуже важко довіряти гроші банку, але й альтернативи особливої немає. “Вдома теж немає гарантій, будь-яке лихо – і все. Тут хоч якась гарантія. Звісно, можна загубити нерви, але щось таки повернеш. А якщо триматимеш удома – вже з кінцями”.
Головне – надійний банк, а не відсотки. Людей, які цікавляться депозитними вкладами, справді стає дедалі більше, розповіла в інтерв’ю “Німецькій хвилі” старший консультант “ProCredit Bank” Юлія Кріль. Нині клієнтів цікавлять не стільки відсоткові ставки, як це було раніше, а насамперед сам банк, його репутація та засновники. І якщо це установа з іноземним капіталом, то зацікавлення значно зростає.
Ті, що таки вирішили довірити банкові свої гроші, підстраховуються переважно короткими термінами дії договорів. “Тенденція така, що терміни депозитів стали меншими – від одного до трьох місяців, якщо це гривня, і до півроку в доларах. І особливо популярні ті депозити, де можна у будь-який час оперувати коштами”. Юлія Кріль додає, що на банківські скриньки теж є значний попит, але більшість клієнтів подовжують дію своїх депозитів, просто перевівши гривні в євро чи долари.
Заощадження у валюті. Львів’янин Іван, який свого часу втратив 50 тисяч заощаджених рублів у радянському “Ощадбанку”, все одно віддає перевагу зберіганню грошей у банківських установах. Але, каже Іван, криза навчила, що слід заощаджувати в іноземній валюті, хоча це йому не дуже до вподоби. “На превеликий жаль, відкладаю у валюті, а до кризи – лише в гривнях. Прикро, що так. Бо ситуація не передбачувана”.
Як довго протримається ця на разі хитка довіра до банків, експерти не беруться прогнозувати. Занадто багато чинників впливає на це. Навіть найменше коливання курсу гривні може знову все змінити,
повідомляє DW.
Обговорити на форумі
Патріоти Прикарпаття ідуть на службу за контрактом
2016-11-23 02:59:12
З початку 2016 року на військову службу в ЗСУ за контрактом прийняли понад 53 тисячі осіб. Свій внесок в обороноздатність України роблять і патріоти Прикарпаття. Так, у другому півріччі цього року вже понад 300 чоловіків виявили бажання служити за контрактом…
|
Президент оголосив про передачу ЗСУ нових літаків, ракет, танків та про початок розробки нового ракетного озброєння
2016-11-23 02:50:01
Президент України Петро Порошенко повідомив, що українська армія отримає нову партію озброєння та військової техніки. “На цей раз мова йде про бойову і транспортну авіацію, ракетно-артилерійське озброєння, танки, БМП, бронетранспортери, вантажні автомобілі…
|
Територіальні громади, їх статути: що, як і для кого?
2016-11-11 10:50:33
Маємо сьогодні у Коломийському районі жваву дискусію серед представників окремих територіальних громад навколо того, для чого жителям громади потрібен статут, чи є він єдиною правовою підставою здійснення діяльності територіальної громади,яким, зрештою повинен бути цей статут…
|
Обережно: "Спілка православних журналістів"
2016-06-02 07:38:51
Мова йде саме про так звану “Спілку православних журналістів”, яка останнім часом взялась активно заповнювати інформаційний простір матеріалами аж надто сумнівними щодо правдивості, об’єктивності та порядності…
|
Як козачі отамани ділили прибуток від продажу вугілля з окупованих територій в РФ
2016-05-18 12:48:23
У мережу попав запис запис телефонної розмови між командирами козачих бандформувань, які контролювали міста Антрацит і Свердловськ на півдні Луганської області у 2014-2015 роках – Владиславом Брициним і Олександром Гайдеєм (також відомий, як ”Рим”)…
|
Дива не сталось: Крим – це Україна!
2016-04-19 02:55:40
Є щось знакове в тому, що півострів завжди був більше символом, ніж просто місцем. 1954 року Микита Хрущов передавав його Україні, зокрема, в честь трьохсотріччя Переяславської ради. А за шість десятиліть анексія Криму поставила крапку в розмовах про єдність двох держав…
|
Обов’язок церкви – нести мир і любов
2016-02-17 02:45:28
“Революція гідності” і згодом окупація АР Крим та подальше збройне протистояння на сході України спричинили в свою чергу розмежування релігійного середовища України за ознакою ставлення до процесу національного державотворення…
|
Чергові ілюзії російської пропаганди
2016-01-28 03:10:58
Російська пропаганда продовжує створювати ілюзії “міжнародної підтримки Росії”. Відповідно до останніх повідомлень російських ЗМІ, Федеративна Республіка Німеччина вимагає повернути Російську Федерацію у міжнародний клуб країн “Велика вісімка”…
|
Загибель на водних об'єктах
2016-01-26 03:47:30
Усі ми із задоволенням зустрічаємо зиму, іноді забуваючи про небезпеку, яку може приховувати лід. Щоб ні з ким не трапилося лиха, потрібно обережно поводитись на льоду. Найбільш небезпечна крига – перша та остання, адже така крига ще надзвичайно тонка, і не витримує маси навіть маленької дитини…
|
На Коломийщині у вогні загинула людина
2016-01-26 03:42:56
На жаль, на території області і далі продовжують мати місце випадки пожеж із загибеллю людей на них. Так, 21 січня на одному із обійсть в селищі Печеніжин Коломийського району виникло загорання на першому поверсі двохповерхової літньої кухні. На місці пожежі було виявлено тіло загиблого домогосподаря…
|