Вчора в Міністерстві внутрішніх справ відбулася зустріч Юрія Луценка з керівником Німецької служби обліку втрат Вермахту паном Уросом Файтом. На цій зустрічі обговорювалися можливості співпраці німецької та української сторони щодо обміну інформацією, яка має національне, загальнолюдське та соціальне значення для відновлення історичної справедливості.
На початку зустрічі Міністр внутрішніх справ України зазначив, що в час реформування усіх сфер суспільства, важливу роль відіграє розвиток міжнародної співпраці з правоохоронними органами інших держав. Насамперед, за словами Юрія Луценка, МВС цікавить досвід поліції зарубіжних країн у сфері боротьби з корупцією, організованою злочинністю, відмивання грошей, профілактики і попередження злочинності, взаємодії з населенням і громадськістю,
повідомляє ДЗГтаМД МВС України.
Так, наразі українська міліція постійно співпрацює з німецькою поліцією. Зокрема, правоохоронці обох країн здійснюють активний обмін інформацією у сфері боротьби з транснаціональною злочинністю, торгівлею людьми, організованими формами нелегальної міграції. Крім того, надається взаємна допомога у розслідуванні злочинів та здійсненні міжнародного розшуку злочинців.
- Хочу відзначити, що співпраця між Німецькою службою обліку втрат Вермахту та Департаментом інформаційних технологій МВС України має велику історичну, наукову та соціальну значимість для суспільства у сфері встановлення історичної справедливості та вшанування пам’яті жертв Другої світової війни.
Нагадаємо, що ця співпраця розпочалася ще з червня 2005 року. Так, під час проведення міжнародної конференції “
XXI сторіччя. Пошук шляхів примирення біля могил полеглих. Проблема військового полону: погляд через 60 років”, що проходила у Києві, відбулася зустріч керівництва МВС із представником Німецької служби обліку втрат Вермахту Урсом Файтом. Під час цієї зустрічі МВС України запропонували провести дослідження архівної інформації стосовно німецьких військовополонених, які під час Другої світової війни та у повоєнні роки перебували в таборах та робочих батальйонах на території України.
Так, починаючи з цього моменту налагодилася взаємодія Державного архіву МВС України з Німецькою службою обліку втрат Вермахту в Берліні. Зокрема, у листопаді 2006 року було підписано Протокол між Департаментом інформаційних технологій Міністерства внутрішніх справ України та Німецькою службою обліку втрат Вермахту в Берліні Федерального Міністерства внутрішніх справ Німеччини про інформаційне співробітництво у сфері увічнення пам’яті жертв Другої світової війни.
Цей протокол, зокрема, визначає основні напрямки роботи щодо увічнення пам’яті жертв Другої світової війни - встановлення долі німецьких та українських військовополонених, які під час Другої світової та в повоєнні роки перебували в полоні.
Надалі у 2008 році було підписано доповнення до Протоколу, відповідно до якого Німецька служба обліку втрат Вермахту зобов’язалася передати Державному архіву МВС відомості про українських військовополонених, які перебували в полоні, місця поховання померлих громадян України, які перебували на примусових роботах під час війни, були вивезені до концентраційних таборів, перебували на службі у Вермахті та інших військових формуваннях.
Оскільки для виявлення вищезазначеної інформації необхідно дослідити не тільки фонди Німецької служби обліку втрат Вермахту, але й інших архівів ФРН та подальшу передачу до Державного архіву МВС, за ініціативою Німецької сторони в Берліні було створено німецько-українське бюро.
Наразі завдяки архівам МВС та архівам обласних управлінь МВС встановлено долю 80912 німецьких військовополонених, які померли під час перебування в таборах та робочих батальйонах і поховані на території України. Для встановлення долі інших військовополонених, які дотепер вважаються без вісти зниклими, опрацьовуються матеріали допитів, картотеки обліку військовополонених та інші документ. Все це дозволить продовжити пошук відомостей про зниклих у роки Другої світової війни.
Юрій Луценко зазначив, що “нас цікавить і доля наших громадян, які загинули під час перебування в таборах військовополонених, концтаборах, на примусових роботах”.
Для вирішення цих питань наразі розглядається пропозиція німецької сторони щодо створення бюро на базі Німецької служби обліку втрат Вермахту в Берліні для здійснення пошуку інформації в архівах ФРН відомостей про громадян України.
- Сподіваюся, що завдяки архівам ФРН, українські громадяни зможуть більше дізнатися про історію своїх батьків, - зазначив Міністр.
Крім того, Юрій Луценко зазначив, що було б добре створити спеціальне двомовне періодичне видання для обговорення на його шпальтах результатів історичних досліджень, інформування громадян та організацій обох країн про роботу українського та німецького архівів із відновлення історичної справедливості. Так, за допомогою цього видання стане можливим оприлюднення нормативних документів організації військового полону в СРСР, відомостей про місця поховання, списки загиблих тощо.
Також Міністр внутрішніх справ на зустрічі акцентував увагу своїх співрозмовників на важливості питання двосторонньої співпраці України та Німеччини в правоохоронній сфері, зокрема, якомога скоріше укладення нової міжурядової угоди про співробітництво в боротьбі з організованою злочинністю, тероризмом та іншими тяжкими видами злочинів, проект якої надійшов до МВС України у липні 2008 року. За словами Юрія Луценка, вступ у дію цієї угоди дозволить мати надійну договірно-правову базу двостороннього співробітництва наших держав у правоохоронній сфері, а також значно розширити її напрямки та можливості.
Наприкінці зустрічі Юрій Луценко вручив німецьким колегам відзнаки МВС України “За розвиток інформаційних технологій”.
Обговорити на форумі
Патріоти Прикарпаття ідуть на службу за контрактом
2016-11-23 02:59:12
З початку 2016 року на військову службу в ЗСУ за контрактом прийняли понад 53 тисячі осіб. Свій внесок в обороноздатність України роблять і патріоти Прикарпаття. Так, у другому півріччі цього року вже понад 300 чоловіків виявили бажання служити за контрактом…
|
Президент оголосив про передачу ЗСУ нових літаків, ракет, танків та про початок розробки нового ракетного озброєння
2016-11-23 02:50:01
Президент України Петро Порошенко повідомив, що українська армія отримає нову партію озброєння та військової техніки. “На цей раз мова йде про бойову і транспортну авіацію, ракетно-артилерійське озброєння, танки, БМП, бронетранспортери, вантажні автомобілі…
|
Територіальні громади, їх статути: що, як і для кого?
2016-11-11 10:50:33
Маємо сьогодні у Коломийському районі жваву дискусію серед представників окремих територіальних громад навколо того, для чого жителям громади потрібен статут, чи є він єдиною правовою підставою здійснення діяльності територіальної громади,яким, зрештою повинен бути цей статут…
|
Обережно: "Спілка православних журналістів"
2016-06-02 07:38:51
Мова йде саме про так звану “Спілку православних журналістів”, яка останнім часом взялась активно заповнювати інформаційний простір матеріалами аж надто сумнівними щодо правдивості, об’єктивності та порядності…
|
Як козачі отамани ділили прибуток від продажу вугілля з окупованих територій в РФ
2016-05-18 12:48:23
У мережу попав запис запис телефонної розмови між командирами козачих бандформувань, які контролювали міста Антрацит і Свердловськ на півдні Луганської області у 2014-2015 роках – Владиславом Брициним і Олександром Гайдеєм (також відомий, як ”Рим”)…
|
Дива не сталось: Крим – це Україна!
2016-04-19 02:55:40
Є щось знакове в тому, що півострів завжди був більше символом, ніж просто місцем. 1954 року Микита Хрущов передавав його Україні, зокрема, в честь трьохсотріччя Переяславської ради. А за шість десятиліть анексія Криму поставила крапку в розмовах про єдність двох держав…
|
Обов’язок церкви – нести мир і любов
2016-02-17 02:45:28
“Революція гідності” і згодом окупація АР Крим та подальше збройне протистояння на сході України спричинили в свою чергу розмежування релігійного середовища України за ознакою ставлення до процесу національного державотворення…
|
Чергові ілюзії російської пропаганди
2016-01-28 03:10:58
Російська пропаганда продовжує створювати ілюзії “міжнародної підтримки Росії”. Відповідно до останніх повідомлень російських ЗМІ, Федеративна Республіка Німеччина вимагає повернути Російську Федерацію у міжнародний клуб країн “Велика вісімка”…
|
Загибель на водних об'єктах
2016-01-26 03:47:30
Усі ми із задоволенням зустрічаємо зиму, іноді забуваючи про небезпеку, яку може приховувати лід. Щоб ні з ким не трапилося лиха, потрібно обережно поводитись на льоду. Найбільш небезпечна крига – перша та остання, адже така крига ще надзвичайно тонка, і не витримує маси навіть маленької дитини…
|
На Коломийщині у вогні загинула людина
2016-01-26 03:42:56
На жаль, на території області і далі продовжують мати місце випадки пожеж із загибеллю людей на них. Так, 21 січня на одному із обійсть в селищі Печеніжин Коломийського району виникло загорання на першому поверсі двохповерхової літньої кухні. На місці пожежі було виявлено тіло загиблого домогосподаря…
|