Верховна рада прийняла до розгляду законопроект про введення в Україні обов’язкового державного медичного страхування. Сплачувати внески будуть як працедавці, так і співробітники підприємств.
Згідно з документом, обов’язкове державне медстрахування планується ввести в чотири етапи. На першому етапі пропонується застрахувати 16 млн зайнятих громадян. При цьому страхові внески оплачуватимуть працедавці в обсязі 1,5-2% від щомісячного фонду заробітної плати підприємства, а внески самозайнятих забезпечать місцеві бюджети за рахунок єдиного податку. Ставка єдиного податку в цьому випадку буде збільшена залежно від розміру страхового внеску.
Як повідомила один з авторів законопроекту, голова парламентського комітету з питань охорони здоров’я Тетяна Бахтєєва (Партія регіонів), перший етап впровадження медстрахування триватиме близько трьох років. За її словами, на цьому етапі планується схвалити державну програму соціального медичного страхування, що містить перелік медичних послуг, якими застраховані громадяни зможуть безкоштовно скористатися у всіх державних і комунальних медустановах. Як повідомила Бахтєєва, розробка такого переліку буде покладена на Міністерство охорони здоров’я.
Другий етап також передбачає введення оплати страхового внеску за рахунок доходів працевлаштованих громадян у розмірі 30-35 грн на місяць. Самозайняті платитимуть вдвічі більше. На третьому етапі автори законопроекту планують забезпечити за рахунок держбюджету страхування дітей, пенсіонерів, солдатів строкової служби і безробітних. А на четвертому – розмір страхових відрахувань для працедавців і працівників буде доведено до 3-4% від щомісячного фонду заробітної плати і доходу співробітників.
Як наголосила Тетяна Бахтєєва, кошти, отримані від страхових внесків, акумулюватимуться в спеціально створеному фонді медичного страхування. “Щоб уникнути корупції, фонд безпосередньо управлятиметься Кабінетом міністрів і контролюватися Верховною радою”, - пояснила вона.
За оцінками авторів документа, обов’язкове медстрахування дасть нашій медицині додаткові 24-25 млрд грн на рік. “Оскільки в поточному році на потреби охорони здоров’я виділено всього 32 млрд грн – це значна сума для галузі”, - підкреслила Бахтєєва. За її словами, вже вчора законопроект підписали члени її комітету, що представляють всі фракції Верховної ради.
Даний документ знайшов підтримку і в Міністерстві охорони здоров’я. “Вперше питання страхування і фінансування розглядаються в комплексі, що відрізняє цей законопроект від попередніх. У ньому також змальована система руху грошових потоків, яку можна буде уточнити підзаконними актами”, - заявив заступник міністра охорони здоров’я Ігор Яковенко.
Законопроекти подібного роду раніше вже вносилися на розгляд парламенту. Зокрема, у Верховній раді
IV скликання один з таких документів у третьому читанні недобрав всього 15 голосів.
В той же час генеральний директор Асоціації страхового бізнесу Людмила Бєлошицька вважає, що виплати страхових відшкодувань через фонд медичного страхування можуть викликати незручності у клієнтів. “З досвіду роботи фондів соціального страхування відомо, що часто дуже складно отримати відшкодування: довго збираються документи і виплачуються гроші”, - пояснила вона ,
повідомляє ТСН.
Обговорити на форумі
Патріоти Прикарпаття ідуть на службу за контрактом
2016-11-23 02:59:12
З початку 2016 року на військову службу в ЗСУ за контрактом прийняли понад 53 тисячі осіб. Свій внесок в обороноздатність України роблять і патріоти Прикарпаття. Так, у другому півріччі цього року вже понад 300 чоловіків виявили бажання служити за контрактом…
|
Президент оголосив про передачу ЗСУ нових літаків, ракет, танків та про початок розробки нового ракетного озброєння
2016-11-23 02:50:01
Президент України Петро Порошенко повідомив, що українська армія отримає нову партію озброєння та військової техніки. “На цей раз мова йде про бойову і транспортну авіацію, ракетно-артилерійське озброєння, танки, БМП, бронетранспортери, вантажні автомобілі…
|
Територіальні громади, їх статути: що, як і для кого?
2016-11-11 10:50:33
Маємо сьогодні у Коломийському районі жваву дискусію серед представників окремих територіальних громад навколо того, для чого жителям громади потрібен статут, чи є він єдиною правовою підставою здійснення діяльності територіальної громади,яким, зрештою повинен бути цей статут…
|
Обережно: "Спілка православних журналістів"
2016-06-02 07:38:51
Мова йде саме про так звану “Спілку православних журналістів”, яка останнім часом взялась активно заповнювати інформаційний простір матеріалами аж надто сумнівними щодо правдивості, об’єктивності та порядності…
|
Як козачі отамани ділили прибуток від продажу вугілля з окупованих територій в РФ
2016-05-18 12:48:23
У мережу попав запис запис телефонної розмови між командирами козачих бандформувань, які контролювали міста Антрацит і Свердловськ на півдні Луганської області у 2014-2015 роках – Владиславом Брициним і Олександром Гайдеєм (також відомий, як ”Рим”)…
|
Дива не сталось: Крим – це Україна!
2016-04-19 02:55:40
Є щось знакове в тому, що півострів завжди був більше символом, ніж просто місцем. 1954 року Микита Хрущов передавав його Україні, зокрема, в честь трьохсотріччя Переяславської ради. А за шість десятиліть анексія Криму поставила крапку в розмовах про єдність двох держав…
|
Обов’язок церкви – нести мир і любов
2016-02-17 02:45:28
“Революція гідності” і згодом окупація АР Крим та подальше збройне протистояння на сході України спричинили в свою чергу розмежування релігійного середовища України за ознакою ставлення до процесу національного державотворення…
|
Чергові ілюзії російської пропаганди
2016-01-28 03:10:58
Російська пропаганда продовжує створювати ілюзії “міжнародної підтримки Росії”. Відповідно до останніх повідомлень російських ЗМІ, Федеративна Республіка Німеччина вимагає повернути Російську Федерацію у міжнародний клуб країн “Велика вісімка”…
|
Загибель на водних об'єктах
2016-01-26 03:47:30
Усі ми із задоволенням зустрічаємо зиму, іноді забуваючи про небезпеку, яку може приховувати лід. Щоб ні з ким не трапилося лиха, потрібно обережно поводитись на льоду. Найбільш небезпечна крига – перша та остання, адже така крига ще надзвичайно тонка, і не витримує маси навіть маленької дитини…
|
На Коломийщині у вогні загинула людина
2016-01-26 03:42:56
На жаль, на території області і далі продовжують мати місце випадки пожеж із загибеллю людей на них. Так, 21 січня на одному із обійсть в селищі Печеніжин Коломийського району виникло загорання на першому поверсі двохповерхової літньої кухні. На місці пожежі було виявлено тіло загиблого домогосподаря…
|