Щорічний світовий обіг підроблених ліків становить 32 мільярди доларів. Цей бізнес, на думку експертів, стоїть на третьому місці після продажу наркотиків та зброї. Серед країн, де масово виробляють і поширюють фальшиві ліки, називають і Україну.
Найчастіше трапляються антибіотики, гормональні препарати, ліки проти алергічних хвороб. Рідше підробляють спазмолітини і зовсім мало фальшивих протизапальних препаратів. Про реальну ситуацію в нашій країні говорили учасники програми «Український вимір», виробництва КГ
ESG.
За офіційним визначенням фальсифікат – це лікарські засоби, які навмисно, неправомірно промарковані щодо ідентичності та назви виробника. З погляду медицини – це якісні і абсолютно безпечні препарати.
Директор Фармакологічного центру МОЗ України Віктор Чумак каже: «У мене є інформація про те, що просто беруться ліки однієї фірми, змінюється етикетка і вони вже продаються під виглядом іншої і значно дорожче. Усі ці препарати високоякісні, лише випущені під чужим брендом. Бізнес роблять, як правило, на розкручених марках. Але ця проблема належить до сфери захисту інтелектуальної власності та жодним чином не стосується охорони здоров’я». Інша річ, субстандартна або неякісна продукція. Коли активних речовин набагато менше, ніж заявлено на упаковці або вони взагалі відсутні, а замість них – крейда, сода, глина чи мило, також, якщо пропорції активних речовин збережено, але не дотримано технології виготовлення. Таку продукцію потрібно негайно прибирати з ринку, бо вона може зашкодити здоров’ю.
Віце-президент Всеукраїнської ради захисту прав та безпеки пацієнтів Віктор Сердюк каже, якщо купуєте ліки не вперше, порівнюйте колір упаковки зовні та всередині, колір, форму та гравіювання таблеток, інструкції застосування, написи і логотипи, розмір шрифту, спосіб нанесення терміну придатності і номер серії ліків. Усі вони повинні мати реєстраційний номер фармкомітету та дозвіл Міністерства здоров’я. Ця інформація друкується на упаковках чи анотаціях. Якщо у вас виникли найменші підозри щодо препарату, одразу звертайтесь до відповідних інстанцій. Перевірити ліки можна в Державній інспекції з контролю якості лікарських препаратів, яка має 27 сучасних лабораторій.
Фахівці переконані, низька ціна не завжди говорить про те, що ліки не якісні. Дешеві препарати можуть бути такі ж безпечні та ефективні, як і дорогі. Головне, не купувати їх з рук, на ринках, в сумнівних аптеках, за оголошеннями у газетах або через Інтернет,
повідомляє Український Бізнес Ресурс.
Обговорити на форумі
Патріоти Прикарпаття ідуть на службу за контрактом
2016-11-23 02:59:12
З початку 2016 року на військову службу в ЗСУ за контрактом прийняли понад 53 тисячі осіб. Свій внесок в обороноздатність України роблять і патріоти Прикарпаття. Так, у другому півріччі цього року вже понад 300 чоловіків виявили бажання служити за контрактом…
|
Президент оголосив про передачу ЗСУ нових літаків, ракет, танків та про початок розробки нового ракетного озброєння
2016-11-23 02:50:01
Президент України Петро Порошенко повідомив, що українська армія отримає нову партію озброєння та військової техніки. “На цей раз мова йде про бойову і транспортну авіацію, ракетно-артилерійське озброєння, танки, БМП, бронетранспортери, вантажні автомобілі…
|
Територіальні громади, їх статути: що, як і для кого?
2016-11-11 10:50:33
Маємо сьогодні у Коломийському районі жваву дискусію серед представників окремих територіальних громад навколо того, для чого жителям громади потрібен статут, чи є він єдиною правовою підставою здійснення діяльності територіальної громади,яким, зрештою повинен бути цей статут…
|
Обережно: "Спілка православних журналістів"
2016-06-02 07:38:51
Мова йде саме про так звану “Спілку православних журналістів”, яка останнім часом взялась активно заповнювати інформаційний простір матеріалами аж надто сумнівними щодо правдивості, об’єктивності та порядності…
|
Як козачі отамани ділили прибуток від продажу вугілля з окупованих територій в РФ
2016-05-18 12:48:23
У мережу попав запис запис телефонної розмови між командирами козачих бандформувань, які контролювали міста Антрацит і Свердловськ на півдні Луганської області у 2014-2015 роках – Владиславом Брициним і Олександром Гайдеєм (також відомий, як ”Рим”)…
|
Дива не сталось: Крим – це Україна!
2016-04-19 02:55:40
Є щось знакове в тому, що півострів завжди був більше символом, ніж просто місцем. 1954 року Микита Хрущов передавав його Україні, зокрема, в честь трьохсотріччя Переяславської ради. А за шість десятиліть анексія Криму поставила крапку в розмовах про єдність двох держав…
|
Обов’язок церкви – нести мир і любов
2016-02-17 02:45:28
“Революція гідності” і згодом окупація АР Крим та подальше збройне протистояння на сході України спричинили в свою чергу розмежування релігійного середовища України за ознакою ставлення до процесу національного державотворення…
|
Чергові ілюзії російської пропаганди
2016-01-28 03:10:58
Російська пропаганда продовжує створювати ілюзії “міжнародної підтримки Росії”. Відповідно до останніх повідомлень російських ЗМІ, Федеративна Республіка Німеччина вимагає повернути Російську Федерацію у міжнародний клуб країн “Велика вісімка”…
|
Загибель на водних об'єктах
2016-01-26 03:47:30
Усі ми із задоволенням зустрічаємо зиму, іноді забуваючи про небезпеку, яку може приховувати лід. Щоб ні з ким не трапилося лиха, потрібно обережно поводитись на льоду. Найбільш небезпечна крига – перша та остання, адже така крига ще надзвичайно тонка, і не витримує маси навіть маленької дитини…
|
На Коломийщині у вогні загинула людина
2016-01-26 03:42:56
На жаль, на території області і далі продовжують мати місце випадки пожеж із загибеллю людей на них. Так, 21 січня на одному із обійсть в селищі Печеніжин Коломийського району виникло загорання на першому поверсі двохповерхової літньої кухні. На місці пожежі було виявлено тіло загиблого домогосподаря…
|