Саме так вважають представники Національного студентського союзу та Студентського захисту, – провідних студентських об’єднань України, домігшись призупинення дії окремих частин урядового рішення (Постанови КМУ від 14 квітня 2009 року №369), яке значно розширювало перелік платних послуг у вищих навчальних закладах. Про це www.press.cv.ua повідомив президент НССУ, Анатолій Ігнатович.
Однак, студенти продовжуватимуть боротися за повне скасування постанови Кабінетом Міністрів України або внесення змін до неї з метою виключення норм, що дозволяють брати оплату за відпрацювання студентами практичних, лабораторних та семінарських занять з дисциплін, що були ними пропущені без поважних причин. “Цей пункт суперечить ст. 53 Конституції України в частині гарантій громадянам безоплатно здобувати вищу освіту в державних і комунальних навчальних закладах на конкурсній основі та ст. 42 закону “Про освіту”, – аналізує ситуацію Анатолій Ігнатович, президент Національного студентського союзу, – “хоча питання вже зрушене з мертвого місця. Тепер, навіть якщо ректором університету стане людина, наближена до мера Києва, студентів не зможуть зобов’язати придбати скафандр чи інші елементи форми космонавта, адже більша частина антиконституційних новацій Постанови КМУ №369 призупинені Президентом”.
“Прожити на стипендію, яка менша від прожиткового мінімуму – неможливо. Окрім того частина студентів взагалі її не отримує. Добре, якщо студента підтримують батьки, однак, якщо це джерело відсутнє, студент повинен працювати, щоб вижити. Так, в переважній більшості випадків роблять студенти-старшокурсники: поєднують навчання із роботою. Що ж робити тепер тим, хто працює, пропускаючи частину пар без поважних причин (заробляння грошей не є поважною причиною для пропуску пар): віддавати останню копійку за неякісно проведену пару замість купівні буханця хлібу?” – виступає проти оплати за пропуски занять голова Студентського захисту Андрій Черних.
Організоване студентство також не сприймає можливість брати оплату зі студентів за проведення за “бажанням” учнів та студентів додаткових індивідуальних занять та додаткових консультацій, що може призвести до фактичної легалізації корупції у вишах. “Я готовий і мені навіть хочеться найкращим студентам-відмінникам дати якісну освіту. У свій вільний час я хочу збагатити їхні знання тим, чим я володію, однак, керуючись Постановою КМУ, мені зараз скажуть: ні, ви повинні за це брати гроші. В мене це викликає обурення” – солідарний зі студентами у цьому питанні Геннадій Варламов, проректор Національного технічного університету України “Київський політехнічний інститут”.
Григорій Кузьмін, радник голови Херсонської обласної державної адміністрації, перший віце-президент НСС зауважує: “Я категорично проти додаткових занять за гроші. Викладачі вищих навчальних закладів будуть змушувати студентів до “добровільних” консультацій та індивідуальних занять (якщо не за власним бажанням заробити, то за вказівкою адміністрації та спущеним на них “плановим” показником додаткових занять)”.
Нагадаємо, що приводом до початку студентських виступів стала постанова Кабінету Міністрів України від 14 квітня 2009 року №369 “Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України” (щодо розширення платних послуг, що можуть надаватися державними навчальними закладами). Національний студентський союз надіслав листа першим особам держави, який підписали понад 50 представників органів студентського самоврядування, молодіжних громадських організацій та студентських профспілок із 17 регіонів України, з вимогою залишити освіту доступною і зупинити дію постанови. Зустріч представників ВМГО “Національний студентський союз” та ГК “Студентський захист” із заступником Глави Секретаріату Президента Ігорем Поповим 30 квітня 2009 року дала зелене світло виходу Указу Президента №285/2009, що призупиняє дію деяких положень антистудентської постанови Кабінету Міністрів України, однак не в повній мірі знімає це питання з порядку денного. Президента не зупинили виправдання Міністерства освіти і науки України, зокрема заступника Міністра Петра Кулікова: “Держава не може платити за все. Тому визначені платні послуги сприятимуть більш відповідальному ставленню студента до навчання загалом”.
Обговорити на форумі
Патріоти Прикарпаття ідуть на службу за контрактом
2016-11-23 02:59:12
З початку 2016 року на військову службу в ЗСУ за контрактом прийняли понад 53 тисячі осіб. Свій внесок в обороноздатність України роблять і патріоти Прикарпаття. Так, у другому півріччі цього року вже понад 300 чоловіків виявили бажання служити за контрактом…
|
Президент оголосив про передачу ЗСУ нових літаків, ракет, танків та про початок розробки нового ракетного озброєння
2016-11-23 02:50:01
Президент України Петро Порошенко повідомив, що українська армія отримає нову партію озброєння та військової техніки. “На цей раз мова йде про бойову і транспортну авіацію, ракетно-артилерійське озброєння, танки, БМП, бронетранспортери, вантажні автомобілі…
|
Територіальні громади, їх статути: що, як і для кого?
2016-11-11 10:50:33
Маємо сьогодні у Коломийському районі жваву дискусію серед представників окремих територіальних громад навколо того, для чого жителям громади потрібен статут, чи є він єдиною правовою підставою здійснення діяльності територіальної громади,яким, зрештою повинен бути цей статут…
|
Обережно: "Спілка православних журналістів"
2016-06-02 07:38:51
Мова йде саме про так звану “Спілку православних журналістів”, яка останнім часом взялась активно заповнювати інформаційний простір матеріалами аж надто сумнівними щодо правдивості, об’єктивності та порядності…
|
Як козачі отамани ділили прибуток від продажу вугілля з окупованих територій в РФ
2016-05-18 12:48:23
У мережу попав запис запис телефонної розмови між командирами козачих бандформувань, які контролювали міста Антрацит і Свердловськ на півдні Луганської області у 2014-2015 роках – Владиславом Брициним і Олександром Гайдеєм (також відомий, як ”Рим”)…
|
Дива не сталось: Крим – це Україна!
2016-04-19 02:55:40
Є щось знакове в тому, що півострів завжди був більше символом, ніж просто місцем. 1954 року Микита Хрущов передавав його Україні, зокрема, в честь трьохсотріччя Переяславської ради. А за шість десятиліть анексія Криму поставила крапку в розмовах про єдність двох держав…
|
Обов’язок церкви – нести мир і любов
2016-02-17 02:45:28
“Революція гідності” і згодом окупація АР Крим та подальше збройне протистояння на сході України спричинили в свою чергу розмежування релігійного середовища України за ознакою ставлення до процесу національного державотворення…
|
Чергові ілюзії російської пропаганди
2016-01-28 03:10:58
Російська пропаганда продовжує створювати ілюзії “міжнародної підтримки Росії”. Відповідно до останніх повідомлень російських ЗМІ, Федеративна Республіка Німеччина вимагає повернути Російську Федерацію у міжнародний клуб країн “Велика вісімка”…
|
Загибель на водних об'єктах
2016-01-26 03:47:30
Усі ми із задоволенням зустрічаємо зиму, іноді забуваючи про небезпеку, яку може приховувати лід. Щоб ні з ким не трапилося лиха, потрібно обережно поводитись на льоду. Найбільш небезпечна крига – перша та остання, адже така крига ще надзвичайно тонка, і не витримує маси навіть маленької дитини…
|
На Коломийщині у вогні загинула людина
2016-01-26 03:42:56
На жаль, на території області і далі продовжують мати місце випадки пожеж із загибеллю людей на них. Так, 21 січня на одному із обійсть в селищі Печеніжин Коломийського району виникло загорання на першому поверсі двохповерхової літньої кухні. На місці пожежі було виявлено тіло загиблого домогосподаря…
|