До Євро-2012 у Львові, на місці нинішнього летовища, збудують новий аеропорт і термінал, який прийматиме усі типи літаків. Уже розпочались земляні роботи на місці будівництва злітної смуги.
Водночас депутати міськради мають застереження до генерального підрядника компанії “Азовінетекс”, яка будує стадіон і аеропорт у Львові.
Сьогодні пасажири, які летять зі Львова у Нью-Йорк чи Прагу, або навпаки, мають значні незручності: вони змушені здійснювати пересадку в одному з європейських міст або у столиці України. Через два роки, обіцяє міністр транспорту та зв’язку Йосип Вінський, зі Львова можна буде долетіти прямими рейсами у різні міста світу.
Є сподівання, що уже не жбурлятимуть в аеропорту на вулиці пасажирські валізи, серед гори яких кожен шукає і витягує свій багаж сам. Добре, якщо це відбувається за світлового дня.
Львівський аеропорт стане першим у Західній Україні високого міжнародного рівня
Нині львівський аеропорт порівнюють із “хвірткою в Європу”, але у 2011 це уже мають бути “ворота” у світ. Летовище прийматиме літаки усіх типів, новий термінал упродовж години пропускатиме не 200 пасажирів, як сьогодні, а дві тисячі.
Львівський аеропорт обслуговуватиме усі західні області України. На сьогодні це державне підприємство, яке уже має власне майно і землю. Реконструкцію, а точніше будівництво злітної смуги, яку продовжать на 800 метрів, проводять за державні гроші. Для зручності пасажирів планують запустити, по уже існуючій колії, рейкові автобуси – від аеропорту до залізничного вокзалу. Це перший в Україні подібний проект сполучення. Загальна сума будівництва аеропорту сягне близько 2 мільярдів гривень із державної скарбниці.
Щоб цілком завершити реконструкцію аеродромної частини, наступного року упродовж 4 місяців львівське летовище буде закрите. Пасажири тимчасово користуватимуться аеропортом в Івано-Франківську.
Наразі ніхто з інвесторів не готовий вкласти гроші в будівництво терміналу
Другий проект – будівництво терміналу – реалізовуватимуть за гроші приватного інвестора, а це близько 100 мільйонів євро інвестицій. За словами міністра Йосипа Вінського, мова може йти лише про провідну світову компанію, яка має досвід ведення бізнесу. Наразі ще жоден із іноземних інвесторів не зголосився вкласти гроші у будівництво терміналу.
Західні бізнесмени скаржаться на інвестиційний клімат в Україні, отож, чи захочуть вони інвестувати гроші в бізнес за нинішньої політичної та економічної ситуації в державі?
На це запитання Радіо Свобода, Йосип Вінський відповів: “Ми ведемо чесні і прозорі правила гри. Наші гарантії – це закони і нормативна база, яка дає можливість людям заходити в чесну і прозору процедуру ведення бізнесу в Україні. У нас донедавна була інша логіка з точки зору інвестицій. Коли сидів український дядько, чийсь кум, мав телефон, кабінет і думав про свої інтереси, а не державні, це було на залізниці, портах, скрізь. Це дуже важко ламається”
Київ, Львів, Донецьк, ці три міста перетворять Україну в авіаційну державу, наголошує міністр і зазначає, що усі аеропорти мають перебувати у державній власності.
Львівські депутати мають застереження щодо генпідрядника
Водночас депутати Львівської міськради мають застереження щодо генпідрядника ТзОВ “Азовінтекс”, який будує стадіон і злітну смугу у Львові. Депутати вимагали на сесії у мера надати їм інформацію щодо фінансової ситуації і можливостей фірми “Азовінтекс”, яка є однією зі структур “Індустріального союзу Донбасу”. Адже, за повідомленням ЗМІ, “Індустріальний союз Донбасу” перебуває на межі банкрутства – сума боргу становить 3,3 мільярди гривень.
Міський голова Львова Андрій Садовий зігнорував депутатський запит. Натомість міністр Вінський заявив, що реконструкцію аеропорту генпідрядник зможе проводити не чекаючи виплат із держбюджету, що компанія має достатні фінансові ресурси для реалізації проекту. Відтак будівництво львівського аеропорту завершать вчасно.
Генеральний директор “Азовінтексу” Олександр Тарута каже, що не бачить жодних проблем, котрі б перешкодили його компанія зірвати будівництво стадіону та злітної смуги. “Нам пообіцяли надати кредит, але коли ще не знаємо. Ми справимось з завданням”, – пообіцяв Тарута.
80% футбольних фанів прибувають на матчі Євро літаками. Без міжнародного високого рівня аеропорту у Львові не зможе відбутись футбольне свято у 2012 році,
повідомляє Радіо Свобода.
Обговорити на форумі
Патріоти Прикарпаття ідуть на службу за контрактом
2016-11-23 02:59:12
З початку 2016 року на військову службу в ЗСУ за контрактом прийняли понад 53 тисячі осіб. Свій внесок в обороноздатність України роблять і патріоти Прикарпаття. Так, у другому півріччі цього року вже понад 300 чоловіків виявили бажання служити за контрактом…
|
Президент оголосив про передачу ЗСУ нових літаків, ракет, танків та про початок розробки нового ракетного озброєння
2016-11-23 02:50:01
Президент України Петро Порошенко повідомив, що українська армія отримає нову партію озброєння та військової техніки. “На цей раз мова йде про бойову і транспортну авіацію, ракетно-артилерійське озброєння, танки, БМП, бронетранспортери, вантажні автомобілі…
|
Територіальні громади, їх статути: що, як і для кого?
2016-11-11 10:50:33
Маємо сьогодні у Коломийському районі жваву дискусію серед представників окремих територіальних громад навколо того, для чого жителям громади потрібен статут, чи є він єдиною правовою підставою здійснення діяльності територіальної громади,яким, зрештою повинен бути цей статут…
|
Обережно: "Спілка православних журналістів"
2016-06-02 07:38:51
Мова йде саме про так звану “Спілку православних журналістів”, яка останнім часом взялась активно заповнювати інформаційний простір матеріалами аж надто сумнівними щодо правдивості, об’єктивності та порядності…
|
Як козачі отамани ділили прибуток від продажу вугілля з окупованих територій в РФ
2016-05-18 12:48:23
У мережу попав запис запис телефонної розмови між командирами козачих бандформувань, які контролювали міста Антрацит і Свердловськ на півдні Луганської області у 2014-2015 роках – Владиславом Брициним і Олександром Гайдеєм (також відомий, як ”Рим”)…
|
Дива не сталось: Крим – це Україна!
2016-04-19 02:55:40
Є щось знакове в тому, що півострів завжди був більше символом, ніж просто місцем. 1954 року Микита Хрущов передавав його Україні, зокрема, в честь трьохсотріччя Переяславської ради. А за шість десятиліть анексія Криму поставила крапку в розмовах про єдність двох держав…
|
Обов’язок церкви – нести мир і любов
2016-02-17 02:45:28
“Революція гідності” і згодом окупація АР Крим та подальше збройне протистояння на сході України спричинили в свою чергу розмежування релігійного середовища України за ознакою ставлення до процесу національного державотворення…
|
Чергові ілюзії російської пропаганди
2016-01-28 03:10:58
Російська пропаганда продовжує створювати ілюзії “міжнародної підтримки Росії”. Відповідно до останніх повідомлень російських ЗМІ, Федеративна Республіка Німеччина вимагає повернути Російську Федерацію у міжнародний клуб країн “Велика вісімка”…
|
Загибель на водних об'єктах
2016-01-26 03:47:30
Усі ми із задоволенням зустрічаємо зиму, іноді забуваючи про небезпеку, яку може приховувати лід. Щоб ні з ким не трапилося лиха, потрібно обережно поводитись на льоду. Найбільш небезпечна крига – перша та остання, адже така крига ще надзвичайно тонка, і не витримує маси навіть маленької дитини…
|
На Коломийщині у вогні загинула людина
2016-01-26 03:42:56
На жаль, на території області і далі продовжують мати місце випадки пожеж із загибеллю людей на них. Так, 21 січня на одному із обійсть в селищі Печеніжин Коломийського району виникло загорання на першому поверсі двохповерхової літньої кухні. На місці пожежі було виявлено тіло загиблого домогосподаря…
|