З кінця березня в Україні можна забронювати квитки на поїзд через Інтернет. За словами керівництва “Укрзалізниці”, за 5 днів цією послугою вже скористалися 15 тисяч осіб. Чому чиновники вирішили запровадити продаж квитків через “всесвітню павутину”, і чи задоволені пасажири новим сервісом?
Інтернет-квитки
Кожен, хто бажає придбати квиток на поїзд, має зайти на Інтернет-сторінку Укрзалізниці і оплатити його вартість за допомогою платіжної картки. Після цього пасажир одержує персональний код, вирушає до каси, а вже там йому видають квиток. Як зазначає Володимир Бадагов, заступник міністра транспорту, нова система нанесе удар по квиткових спекулянтах. “В будь-якій точці країни можна замовити квиток на будь-який вид транспорту. А викупити його можна також в найближчій точці, де Вам найзручніше: і на пошті, і в касі”.
Забронювати через Інтернет можна лише квиток за повною вартістю, зазначають чиновники Мінтрансу. Пільгові квитки пасажири мають купувати звичним способом - у залізничних касах.
Як запевняє Михайло Костюк, генеральний директор “Укрзалізниці”, від неприємних несподіванок пасажир застрахований. “Якщо людина вклалася в усі терміни, прописані правилами, то ніяких проблем бути не може. Ми збираємося ввести нову систему формування поїздів, яка полягає у коригуванні кількості посадочних місць через об’єм заявок на придбання квитків через Інтернет”.
Транспортники Львівської області тепер можуть заздалегідь знати, скільки до міста приїде туристів. І оскільки очікують напливу гостей на Великодні свята, то віртуальний продаж квитків лише вітають.
Наскільки активно львів’яни користуються новою послугою і як її оцінюють, дізнавалась місцева кореспондентка Радіо Свобода Галина Терещук. “У залізничних касах, що у центрі міста, зранку черг не було. Біля кожного з віконечок по одній-дві особи. Опитані люди знали про нову послугу залізниці, але все ж купували квитки не через Інтернет.
- Це зручно, але я поки що не довіряю, мешкаю у центрі міста, мені вигідно прийти.
- Це дуже непогано, може, ще у нас не так добре налагоджено, але це економія часу.
- Я проходила біля кас і одразу купила квитки. Але про Інтернет знаю, це зручно.
- Я видрукував ваучер. Це добре для тих, хто часто їздить. Я не так часто користуюсь послугами залізниці.
- Ця нова послуга має бути зручною, бо економить час, знаєш, що гарантовано маєш місце. За кордоном видають ваучер, ти вже все оплатив і отримуєш місце перед відправкою літака чи потяга.
Старший касир Надія Петросьова розповіла, що вчора одна жінка придбала квиток новим способом. “Була одна жінка. Тільки одна людина поки що. Працюємо, замовляйте, купуйте, черг нема. Потім ми робитимемо звіт”. Львів за кількістю користувачів Інтернетом серед українських міст посідає шосте місце. Ймовірно, що найчастіше через Інтернет замовлятимуть квитки не окремі пасажири, а державні установи, приватні фірми”.
За покупками в Інтернет
Наразі в Україні стрімко розвиваються новітні інформаційні технології, зокрема, люди все частіше розраховуються за товари і послуги платіжними картками, зазначає Юлія Кащенко, директор по зв’язках з громадськістю однієї з українських консалтингових компаній. Не так давно такі послуги для більшості українців були просто недоступними.
У Чехії ж залізничними квитками через Інтернет торгують уже 2 роки поспіль. По-перше, це зручно, розповідає празька кореспондентка Радіо Свобода Оксана Пеленська, бо можна планувати свої подорожі заздалегідь. По-друге, раціональні чехи люблять економити, а Інтернет-купівля квитка на поїзд обходиться на 3% дешевше, ніж такий же квиток у касі. Завдяки продажу квитків через “світову павутину” в країні стрімко почав розвиватися Інтернет. “У Чехії існує дуже складна система знижок на залізничні квитки. Одним із пунктів у списку знижок є саме купівля квитків на подорожі по території країни через Інтернет. Знижка поширюється на поїздки до країн-сусідів, на інші ж міжнародні рейси – ні”, - розповіла кореспондентка.
За перше півріччя минулого року, за даними Держкомзв’язку, в Україні зареєстрували 10 мільйонів користувачів Інтернетом. Тобто майже кожен п’ятий українець регулярно користується всесвітньою павутиною, а кожен другий оплачує через Інтернет товари чи послуги,
повідомляє Радіо Свобода.
Обговорити на форумі
Патріоти Прикарпаття ідуть на службу за контрактом
2016-11-23 02:59:12
З початку 2016 року на військову службу в ЗСУ за контрактом прийняли понад 53 тисячі осіб. Свій внесок в обороноздатність України роблять і патріоти Прикарпаття. Так, у другому півріччі цього року вже понад 300 чоловіків виявили бажання служити за контрактом…
|
Президент оголосив про передачу ЗСУ нових літаків, ракет, танків та про початок розробки нового ракетного озброєння
2016-11-23 02:50:01
Президент України Петро Порошенко повідомив, що українська армія отримає нову партію озброєння та військової техніки. “На цей раз мова йде про бойову і транспортну авіацію, ракетно-артилерійське озброєння, танки, БМП, бронетранспортери, вантажні автомобілі…
|
Територіальні громади, їх статути: що, як і для кого?
2016-11-11 10:50:33
Маємо сьогодні у Коломийському районі жваву дискусію серед представників окремих територіальних громад навколо того, для чого жителям громади потрібен статут, чи є він єдиною правовою підставою здійснення діяльності територіальної громади,яким, зрештою повинен бути цей статут…
|
Обережно: "Спілка православних журналістів"
2016-06-02 07:38:51
Мова йде саме про так звану “Спілку православних журналістів”, яка останнім часом взялась активно заповнювати інформаційний простір матеріалами аж надто сумнівними щодо правдивості, об’єктивності та порядності…
|
Як козачі отамани ділили прибуток від продажу вугілля з окупованих територій в РФ
2016-05-18 12:48:23
У мережу попав запис запис телефонної розмови між командирами козачих бандформувань, які контролювали міста Антрацит і Свердловськ на півдні Луганської області у 2014-2015 роках – Владиславом Брициним і Олександром Гайдеєм (також відомий, як ”Рим”)…
|
Дива не сталось: Крим – це Україна!
2016-04-19 02:55:40
Є щось знакове в тому, що півострів завжди був більше символом, ніж просто місцем. 1954 року Микита Хрущов передавав його Україні, зокрема, в честь трьохсотріччя Переяславської ради. А за шість десятиліть анексія Криму поставила крапку в розмовах про єдність двох держав…
|
Обов’язок церкви – нести мир і любов
2016-02-17 02:45:28
“Революція гідності” і згодом окупація АР Крим та подальше збройне протистояння на сході України спричинили в свою чергу розмежування релігійного середовища України за ознакою ставлення до процесу національного державотворення…
|
Чергові ілюзії російської пропаганди
2016-01-28 03:10:58
Російська пропаганда продовжує створювати ілюзії “міжнародної підтримки Росії”. Відповідно до останніх повідомлень російських ЗМІ, Федеративна Республіка Німеччина вимагає повернути Російську Федерацію у міжнародний клуб країн “Велика вісімка”…
|
Загибель на водних об'єктах
2016-01-26 03:47:30
Усі ми із задоволенням зустрічаємо зиму, іноді забуваючи про небезпеку, яку може приховувати лід. Щоб ні з ким не трапилося лиха, потрібно обережно поводитись на льоду. Найбільш небезпечна крига – перша та остання, адже така крига ще надзвичайно тонка, і не витримує маси навіть маленької дитини…
|
На Коломийщині у вогні загинула людина
2016-01-26 03:42:56
На жаль, на території області і далі продовжують мати місце випадки пожеж із загибеллю людей на них. Так, 21 січня на одному із обійсть в селищі Печеніжин Коломийського району виникло загорання на першому поверсі двохповерхової літньої кухні. На місці пожежі було виявлено тіло загиблого домогосподаря…
|