Вони спускаються з неба, щоб допомагати тим, хто потрапив у біду. Вони зупинять свавільну стихію, визволять людей із вогню, знімуть із уламку крижини, знайдуть заблукалого у найвіддаленішому куточку лісу чи в горах. Янголи? Ні. Це рятувальники-авіатори МНС - люди земні та напрочуд скромні. Авіація МНС неначе птах – має двоє крил: Спеціальний авіаційний загін МНС у місті Ніжин та Державне авіаційне підприємство “Карпати-Авіа” в Ужгороді. Ніжинський авіаполк був сформований у часи Другої світової війни. Після 60 років успішної роботи частина ледве не була скорочена. У скрутну хвилину на її захист стали… жінки. Дружини військовослужбовців Військово-Повітряних Сил звернулися до Президента України, підняли міську владу, депутатів, громадськість, журналістів, і, як результат - 1999 року тут створений авіапідрозділ МНС. Ужгородське авіапідприємство має не менш давню й цікаву історію. Його льотчики забезпечували потреби цивільної авіації, а 1986 року гасили пожежу на Чорнобильській АЕС, за що багато з них отримали державні нагороди. 2003 року на базі Ужгородського державного авіаційного підприємства “Універсал-Авіа” створено Державне авіаційне підприємство “Карпати-Авіа” МНС.
Як розповів командир Ніжинського Спеціального авіаційного загону МНС полковник служби цивільного захисту Віктор Сліпченко, авіація МНС фактично розпочиналася з двох літаків та одного вертольота. Протягом року техніку оновили і продовжують це робити донині, незважаючи на фінансову нестабільність. Нині в авіації МНС 26 повітряних суден. “Нещодавно створений єдиний в Україні протипожежний підрозділ у складі САЗ МНС, в який увійшли 4 протипожежних літаки Ан-32П та 2 вертольоти Мі-8МТ. У рамках програми „Допомога в соціальній адаптації звільнених військовослужбовців Збройних Сил України” льотний та інженерно-технічний склад перекваліфікований на літаки АН-32П”, - говорить офіцер. Новенькі літаки вітчизняного виробництва Ан-32П і вертольоти Мі-8МТ уже влітку минулого року зарекомендували себе незамінними для гасіння лісових пожеж у Криму, на Харківщині та Чернігівщині. Цього року чекаємо на два легкі вертольоти нового покоління ЕС-145 виробництва компанії “Єврокоптер”. Обіцяли також збільшити грошове забезпечення авіаторам, але, з огляду на світову фінансову кризу, доведеться зачекати”. У частині служать і працюють близько 600 чоловік, зокрема, 130 пілотів найвищої кваліфікації. 45 авіаторів мають відзнаки МНС, а 6 – високі державні нагороди. Чергування здійснюється цілодобово, а у разі виникнення надзвичайної ситуації за 8-20 хвилин екіпажі літаків і гвинтокрилів уже готові до вильоту в будь-якому напрямку.
За словами начальника відділу виховної роботи та роботи з персоналом частини А.Коваля, професія льотчика не з простих. “Я завжди жартую, що злетіти може кожен, а от виконати посадку – лише професіонал”, - говорить пан Андрій. Нашим льотчикам доводиться працювати в тяжких умовах, дуже важливо мати сталеву волю, вміти зберігати спокій у критичних ситуаціях, швидко приймати рішення…”. Окрім рятувальних операцій, екіпажі беруть участь у перевезенні до місць надзвичайних ситуацій оперативних мобільних груп, рятувальних підрозділів, гуманітарних вантажів, виконують санітарні рейси, ведуть аерофотозйомку і моніторинг земної поверхні та трубопроводів. Окремої уваги заслуговують рятувальники парашутно-десантної групи. Три десятки натренованих професіоналів мають відмінну фізичну підготовку, навчені принципам виживання в екстремальних умовах, парашутному та безпарашутному десантуванню. Для них не важливо, працювати вдень чи вночі, в мороз чи спеку, висаджуватися на поле, в ліс, у воду чи на лід. Трюки голлівудських блокбастерів, такі як порятунок постраждалих із “завислого” вертольоту за допомогою бортової лебідки, для них звична і навіть буденна справа.
Ніжинських авіаторів полюбляють місцеві школярі. Приходять на екскурсію та запрошують до себе на уроки цивільного захисту. На рахунку Спеціального авіаційного загону МНС безліч рятувальних операцій: ліквідація наслідків стихії у затопленому паводком Закарпатті, евакуація постраждалих із місця залізничної катастрофи потягу «Київ-Акмола», рятування рибалок на Київському та Каховському водосховищах, гасіння пожеж у лісах, на складах боєприпасів Міноборони під Новобогданівкою та багато-багато іншого. Авіатори МНС знані й на міжнародному рівні, оскільки неодноразово надавали допомогу під час лісових пожеж у Туреччині та Грузії. У червні 2001 року до Ніжина приїздила делегація МНС Республіки Білорусь. Перейнявши досвід українських колег, білоруси створили аналогічний авіапідрозділ у себе. На сьогоднішній день льотні екіпажі МНС здійснюють чергування на летовищах у Харкові та Сімферополі… Щоб максимально охопити територію нашої держави в майбутньому воно планується в Мелітополі та Одесі.
Автор: Наталя ПРИСТУП
Джерело: прес-служба МНС
Обговорити на форумі
Патріоти Прикарпаття ідуть на службу за контрактом
2016-11-23 02:59:12
З початку 2016 року на військову службу в ЗСУ за контрактом прийняли понад 53 тисячі осіб. Свій внесок в обороноздатність України роблять і патріоти Прикарпаття. Так, у другому півріччі цього року вже понад 300 чоловіків виявили бажання служити за контрактом…
|
Президент оголосив про передачу ЗСУ нових літаків, ракет, танків та про початок розробки нового ракетного озброєння
2016-11-23 02:50:01
Президент України Петро Порошенко повідомив, що українська армія отримає нову партію озброєння та військової техніки. “На цей раз мова йде про бойову і транспортну авіацію, ракетно-артилерійське озброєння, танки, БМП, бронетранспортери, вантажні автомобілі…
|
Територіальні громади, їх статути: що, як і для кого?
2016-11-11 10:50:33
Маємо сьогодні у Коломийському районі жваву дискусію серед представників окремих територіальних громад навколо того, для чого жителям громади потрібен статут, чи є він єдиною правовою підставою здійснення діяльності територіальної громади,яким, зрештою повинен бути цей статут…
|
Обережно: "Спілка православних журналістів"
2016-06-02 07:38:51
Мова йде саме про так звану “Спілку православних журналістів”, яка останнім часом взялась активно заповнювати інформаційний простір матеріалами аж надто сумнівними щодо правдивості, об’єктивності та порядності…
|
Як козачі отамани ділили прибуток від продажу вугілля з окупованих територій в РФ
2016-05-18 12:48:23
У мережу попав запис запис телефонної розмови між командирами козачих бандформувань, які контролювали міста Антрацит і Свердловськ на півдні Луганської області у 2014-2015 роках – Владиславом Брициним і Олександром Гайдеєм (також відомий, як ”Рим”)…
|
Дива не сталось: Крим – це Україна!
2016-04-19 02:55:40
Є щось знакове в тому, що півострів завжди був більше символом, ніж просто місцем. 1954 року Микита Хрущов передавав його Україні, зокрема, в честь трьохсотріччя Переяславської ради. А за шість десятиліть анексія Криму поставила крапку в розмовах про єдність двох держав…
|
Обов’язок церкви – нести мир і любов
2016-02-17 02:45:28
“Революція гідності” і згодом окупація АР Крим та подальше збройне протистояння на сході України спричинили в свою чергу розмежування релігійного середовища України за ознакою ставлення до процесу національного державотворення…
|
Чергові ілюзії російської пропаганди
2016-01-28 03:10:58
Російська пропаганда продовжує створювати ілюзії “міжнародної підтримки Росії”. Відповідно до останніх повідомлень російських ЗМІ, Федеративна Республіка Німеччина вимагає повернути Російську Федерацію у міжнародний клуб країн “Велика вісімка”…
|
Загибель на водних об'єктах
2016-01-26 03:47:30
Усі ми із задоволенням зустрічаємо зиму, іноді забуваючи про небезпеку, яку може приховувати лід. Щоб ні з ким не трапилося лиха, потрібно обережно поводитись на льоду. Найбільш небезпечна крига – перша та остання, адже така крига ще надзвичайно тонка, і не витримує маси навіть маленької дитини…
|
На Коломийщині у вогні загинула людина
2016-01-26 03:42:56
На жаль, на території області і далі продовжують мати місце випадки пожеж із загибеллю людей на них. Так, 21 січня на одному із обійсть в селищі Печеніжин Коломийського району виникло загорання на першому поверсі двохповерхової літньої кухні. На місці пожежі було виявлено тіло загиблого домогосподаря…
|