Днями у Києво-Могилянській академії презентували відразу два винаходи програміста-першокурсника Миколи Котюка, повних аналогів яким у світі немає. Обидві розробки мають широкі перспективи і в майбутньому можуть стати в пригоді не лише тим, хто планує вступати до Могилянки, а й усьому українському студентству. І не тільки.
У час, що залишився до вступу, школярі мають можливість готуватися до зовнішнього оцінювання завиграшки. Все дуже просто: замість гратися в тетріс чи бомбити кольорові кульки, завантажуєш на мобілку програму Mobitestum і проходиш тести, складені кваліфікованими могилянськими викладачами. Якщо припустився помилки, після тестування можна прочитати, в чому вона полягає, — так одночасно і контролюєш знання, і навчаєшся. Тести можна завантажити з сайта Могилянки через wap-браузер або перекинути собі з комп’ютера. Наразі доступні тести з української мови, математики, фізики і освітньо-розважальні з географії. У планах — охопити всі шкільні предмети, насамперед ті, котрі виносяться на ЗНО.
Програму створено на платформі Visual Unitest
KM, яку розробив Микола Котюк. На основі цієї технології можна розробляти програми для найрізноманітніших тестів — для розвитку інтелекту, психологічних, соціально-спрямованих тощо — з різними формами тестових завдань. І все це буде доступне на мобілках, смартфонах і КПК. Тож не виключено, що мобільне тестування скоро стане модною розвагою для найширших верств населення, адже мобільні телефони сьогодні є у більшості людей, і практично всі наявні на ринку моделі підтримують технологію Java.
Миколі Котюку також належить ідея створення електронного диплома, отримати який матимуть змогу ті, хто вступить до Могилянки нинішнього року. Електронний диплом — це захищена персональна інтернет-сторінка, на якій містяться дані про динаміку успішності та всі види активності студента впродовж навчання (науково-дослідницьку діяльність, волонтерство, відпрацювання у підрозділах університету, участь у студентському самоврядуванні). Ця інформація може стати в пригоді роботодавцям (посилання на електронний диплом можна долучити до резюме). Водночас випускник матиме можливість приховати дані, яких не хотів би оприлюднювати.
Електронний диплом і ще низку переваг (зокрема можливість вивчити другу іноземну мову, користуватися послугами центру працевлаштування, відділу міжнародного співробітництва, гранти від Міжнародного благодійного фонду відродження КМА та вступ до Докторської школи університету) отримають лише ті студенти, які не тільки виграють конкурс сертифікатів, а й пройдуть традиційне могилянське тестування (це можна зробити за бажанням). Утім, нинішнього року воно матиме певні особливості: при збереженні традиційної структури тесту (модулі із семи шкільних предметів), запитання й відповіді переформульовуються так, що показують структуру мислення людини, визначаючи, таким чином, певні її нахили.
— Якщо людина, котра могла б стати хорошим літературознавцем, прагне бути фінансистом, це рано чи пізно обернеться трагедією. Наш тест дасть юнакам і дівчатам можливість осмислити себе, а нам — побачити об’єктивну картину і, можливо, підказати абітурієнтові, що обрана ним спеціальність — не його. Але дослухатися порад чи ні — то вже його рішення, — зазначив почесний президент Могилянки В’ячеслав Брюховецький.
Автор: Аліна БАЖАЛ
Джерело: Дзеркало тижня
Обговорити на форумі
Патріоти Прикарпаття ідуть на службу за контрактом
2016-11-23 02:59:12
З початку 2016 року на військову службу в ЗСУ за контрактом прийняли понад 53 тисячі осіб. Свій внесок в обороноздатність України роблять і патріоти Прикарпаття. Так, у другому півріччі цього року вже понад 300 чоловіків виявили бажання служити за контрактом…
|
Президент оголосив про передачу ЗСУ нових літаків, ракет, танків та про початок розробки нового ракетного озброєння
2016-11-23 02:50:01
Президент України Петро Порошенко повідомив, що українська армія отримає нову партію озброєння та військової техніки. “На цей раз мова йде про бойову і транспортну авіацію, ракетно-артилерійське озброєння, танки, БМП, бронетранспортери, вантажні автомобілі…
|
Територіальні громади, їх статути: що, як і для кого?
2016-11-11 10:50:33
Маємо сьогодні у Коломийському районі жваву дискусію серед представників окремих територіальних громад навколо того, для чого жителям громади потрібен статут, чи є він єдиною правовою підставою здійснення діяльності територіальної громади,яким, зрештою повинен бути цей статут…
|
Обережно: "Спілка православних журналістів"
2016-06-02 07:38:51
Мова йде саме про так звану “Спілку православних журналістів”, яка останнім часом взялась активно заповнювати інформаційний простір матеріалами аж надто сумнівними щодо правдивості, об’єктивності та порядності…
|
Як козачі отамани ділили прибуток від продажу вугілля з окупованих територій в РФ
2016-05-18 12:48:23
У мережу попав запис запис телефонної розмови між командирами козачих бандформувань, які контролювали міста Антрацит і Свердловськ на півдні Луганської області у 2014-2015 роках – Владиславом Брициним і Олександром Гайдеєм (також відомий, як ”Рим”)…
|
Дива не сталось: Крим – це Україна!
2016-04-19 02:55:40
Є щось знакове в тому, що півострів завжди був більше символом, ніж просто місцем. 1954 року Микита Хрущов передавав його Україні, зокрема, в честь трьохсотріччя Переяславської ради. А за шість десятиліть анексія Криму поставила крапку в розмовах про єдність двох держав…
|
Обов’язок церкви – нести мир і любов
2016-02-17 02:45:28
“Революція гідності” і згодом окупація АР Крим та подальше збройне протистояння на сході України спричинили в свою чергу розмежування релігійного середовища України за ознакою ставлення до процесу національного державотворення…
|
Чергові ілюзії російської пропаганди
2016-01-28 03:10:58
Російська пропаганда продовжує створювати ілюзії “міжнародної підтримки Росії”. Відповідно до останніх повідомлень російських ЗМІ, Федеративна Республіка Німеччина вимагає повернути Російську Федерацію у міжнародний клуб країн “Велика вісімка”…
|
Загибель на водних об'єктах
2016-01-26 03:47:30
Усі ми із задоволенням зустрічаємо зиму, іноді забуваючи про небезпеку, яку може приховувати лід. Щоб ні з ким не трапилося лиха, потрібно обережно поводитись на льоду. Найбільш небезпечна крига – перша та остання, адже така крига ще надзвичайно тонка, і не витримує маси навіть маленької дитини…
|
На Коломийщині у вогні загинула людина
2016-01-26 03:42:56
На жаль, на території області і далі продовжують мати місце випадки пожеж із загибеллю людей на них. Так, 21 січня на одному із обійсть в селищі Печеніжин Коломийського району виникло загорання на першому поверсі двохповерхової літньої кухні. На місці пожежі було виявлено тіло загиблого домогосподаря…
|