Тривожні вісті надходять із сусідньої з Україною Білорусі. Тут днями з міста Брест було депортовано польських вчителів: доктора історії Пьотра БОРОНЯ та Галину ЗАЙКОВСЬКУ, які працювали на фірмі “AKC Most”.
Як повідомила журналіст брестської польськомовної газето “Ехо Полєся” Ганна ПАНІШЕВА, при фірмі діяла польська школа імені Ігнація ДОМЕЙКИ Спілки поляків Білорусі. Двоє нині депортованих навчали старшокласників мови та історії. На заняття могли приходити й усі бажаючі. Діти та дорослі, які відвідували уроки, були задоволені рівнем навчання та вчителями. Тому в суботу й неділю, а саме в ці дні відбувалися заняття, до Бреста приїжджала молодь з багатьох районів області та сусідніх Пінська, Кобриня, Пеліща.
Пан Пьотр та пані Галина перебували на території Білорусі цілком легально та отримали від місцевої влади дозвіл на працю. Причиною депортації стала зміна місця проживання. Вчителі мали переїхати в інший будинок, який не був вказаний у карті тимчасової реєстрації. Хоча власне самого переїзду ще й не відбулося, проте відповідні служби побачили у цьому неймовірне порушення закону.
До будинку, в якому проживали поляки, була вислана група у складі сімох міліціонерів, представників місцевої влади та спецслужб. Польських вчителів було затримано, у них взяли відбитки пальців та оголосили вирок: депортація без права в’їзду на територію Білорусі на п’ять років. За три місяці до екзаменів діти залишилися без вчителів. Проте керівництво Спілки поляків Білорусі вирішило цю проблему: щонеділі дітей возитимуть на заняття до іншого міста, де за допомогою Інтернету їх навчатимуть педагоги з Любліна та Бялостока.
У Польщі вважають, що цей випадок показує не особливо добре ставлення білоруської влади до польської етнічної меншини. Натомість самі білоруські поляки згадують 2005 рік, коли влада і спецслужби усіляко їх залякували. Можливо і ця депортація пов’язана з підготовкою до з’їзду Спілки поляків Білорусі, що має відбутися 14-15 березня в Барановичах. Наразі брестські поляки налаштовані добиватися справедливості та повернути депортованих вчителів. А представники Міністерства закордонних справ Польщі розмовлятимуть про цей прикрий випадок із білоруським послом у Варшаві.
Автор: Галина ПЛУГАТОР
Джерело: “Kurier Galicyjski” для Коломия ВЕБ Порталу
Обговорити на форумі
Патріоти Прикарпаття ідуть на службу за контрактом
2016-11-23 02:59:12
З початку 2016 року на військову службу в ЗСУ за контрактом прийняли понад 53 тисячі осіб. Свій внесок в обороноздатність України роблять і патріоти Прикарпаття. Так, у другому півріччі цього року вже понад 300 чоловіків виявили бажання служити за контрактом…
|
Президент оголосив про передачу ЗСУ нових літаків, ракет, танків та про початок розробки нового ракетного озброєння
2016-11-23 02:50:01
Президент України Петро Порошенко повідомив, що українська армія отримає нову партію озброєння та військової техніки. “На цей раз мова йде про бойову і транспортну авіацію, ракетно-артилерійське озброєння, танки, БМП, бронетранспортери, вантажні автомобілі…
|
Територіальні громади, їх статути: що, як і для кого?
2016-11-11 10:50:33
Маємо сьогодні у Коломийському районі жваву дискусію серед представників окремих територіальних громад навколо того, для чого жителям громади потрібен статут, чи є він єдиною правовою підставою здійснення діяльності територіальної громади,яким, зрештою повинен бути цей статут…
|
Обережно: "Спілка православних журналістів"
2016-06-02 07:38:51
Мова йде саме про так звану “Спілку православних журналістів”, яка останнім часом взялась активно заповнювати інформаційний простір матеріалами аж надто сумнівними щодо правдивості, об’єктивності та порядності…
|
Як козачі отамани ділили прибуток від продажу вугілля з окупованих територій в РФ
2016-05-18 12:48:23
У мережу попав запис запис телефонної розмови між командирами козачих бандформувань, які контролювали міста Антрацит і Свердловськ на півдні Луганської області у 2014-2015 роках – Владиславом Брициним і Олександром Гайдеєм (також відомий, як ”Рим”)…
|
Дива не сталось: Крим – це Україна!
2016-04-19 02:55:40
Є щось знакове в тому, що півострів завжди був більше символом, ніж просто місцем. 1954 року Микита Хрущов передавав його Україні, зокрема, в честь трьохсотріччя Переяславської ради. А за шість десятиліть анексія Криму поставила крапку в розмовах про єдність двох держав…
|
Обов’язок церкви – нести мир і любов
2016-02-17 02:45:28
“Революція гідності” і згодом окупація АР Крим та подальше збройне протистояння на сході України спричинили в свою чергу розмежування релігійного середовища України за ознакою ставлення до процесу національного державотворення…
|
Чергові ілюзії російської пропаганди
2016-01-28 03:10:58
Російська пропаганда продовжує створювати ілюзії “міжнародної підтримки Росії”. Відповідно до останніх повідомлень російських ЗМІ, Федеративна Республіка Німеччина вимагає повернути Російську Федерацію у міжнародний клуб країн “Велика вісімка”…
|
Загибель на водних об'єктах
2016-01-26 03:47:30
Усі ми із задоволенням зустрічаємо зиму, іноді забуваючи про небезпеку, яку може приховувати лід. Щоб ні з ким не трапилося лиха, потрібно обережно поводитись на льоду. Найбільш небезпечна крига – перша та остання, адже така крига ще надзвичайно тонка, і не витримує маси навіть маленької дитини…
|
На Коломийщині у вогні загинула людина
2016-01-26 03:42:56
На жаль, на території області і далі продовжують мати місце випадки пожеж із загибеллю людей на них. Так, 21 січня на одному із обійсть в селищі Печеніжин Коломийського району виникло загорання на першому поверсі двохповерхової літньої кухні. На місці пожежі було виявлено тіло загиблого домогосподаря…
|