Чотирнадцять учнів Печеніжинської ЗОШ стали учасниками проекту “Разом у Європі”, який передбачає шкільні обміни між Польщею та Україною. Заснований він Робертом ШУМАНОМ, ця фундація фінансово підтримує програми, які стосуються обмінів між державами. Метою проекту є введення громадянської освіти до навчальних програм в українських школах, підготовка української молоді до активної участі в житті школи, свідомої участі у демократії. У проекті взяло участь 16 шкіл з Польщі й така ж кількість шкіл із західного регіону України.
Пощастило й Печеніжинській школі потрапити до проекту. Як і було передбачено його умовами, спочатку до українських школярів приїхали польські однолітки з гімназії міста Елк. Усі діти були розселені в Печеніжині в місцеві родини. Вони мали можливість побувати на уроках у тутешній ЗОШ, ознайомитися з нашими звичаями, побувати на екскурсіях у Яремчі, в коломийських музеях і навіть відвідати костел у Коломиї.
А вже через кілька днів чотирнадцять пече ніжинських учнів у супроводі двох учителів — Миколи ФІЦАКА, вчителя інформатики, та Ольги РЕБЕНЧУК, учительки англійської мови, — поїхали до Елка. Тут усе відбувалося за аналогічною програмою: печеніжинські діти розселилися в родинах польських друзів, відвідували уроки в тамтешній гімназії, побували на численних екскурсіях, особливо запам’ятався похід до аквапарку з його чудовим басейном і різноманітними атракціонами. Цікавим для печеніжинців стало знайомство з польською системою навчання, яка дещо відрізняється від нашої. Скажімо, польським учням дають більше часу для самостійного опанування матеріалу, вони частіше дискутують з викладачами. Крім того, як розповів Микола ФІЦАК, який власне й завітав до редакції, щоб поділитися враженнями від подорожі, польська школа має значно кращу матеріально-технічну базу, практично кожен клас обладнаний інтерактивним комплексом. Гімназія Елка постійно бере участь у різноманітних грантах і проектах. Польські школярі доклали всіх зусиль, щоб зробити максимально насиченою програму перебування в себе українців. Дотримуючись умов проекту, який передбачає інтеграцію польської молоді з українськими однолітками, ознайомлення зі звичаями, школярі Елка підготували цікавий захід, де представили регіони своєї держави, з їхніми піснями й звичаями, видали спецвипуск шкільної газети. Варто зазначити, що під час відвідин елківських гімназистів Печеніжина наші школярі виготовили для них путівник по своєму селищу українською і польською мовами.
Отож, обмін удався, бо обидві сторони залишилися задоволеними й тепер обдумують, як продовжити співпрацю, котра дає стільки незабутніх вражень і пізнання нового.
Автор: Оксана КРОХМАЛЮК
Джерело: “Вільний голос” для Коломия ВЕБ Порталу
Обговорити на форумі
Патріоти Прикарпаття ідуть на службу за контрактом
2016-11-23 02:59:12
З початку 2016 року на військову службу в ЗСУ за контрактом прийняли понад 53 тисячі осіб. Свій внесок в обороноздатність України роблять і патріоти Прикарпаття. Так, у другому півріччі цього року вже понад 300 чоловіків виявили бажання служити за контрактом…
|
Президент оголосив про передачу ЗСУ нових літаків, ракет, танків та про початок розробки нового ракетного озброєння
2016-11-23 02:50:01
Президент України Петро Порошенко повідомив, що українська армія отримає нову партію озброєння та військової техніки. “На цей раз мова йде про бойову і транспортну авіацію, ракетно-артилерійське озброєння, танки, БМП, бронетранспортери, вантажні автомобілі…
|
Територіальні громади, їх статути: що, як і для кого?
2016-11-11 10:50:33
Маємо сьогодні у Коломийському районі жваву дискусію серед представників окремих територіальних громад навколо того, для чого жителям громади потрібен статут, чи є він єдиною правовою підставою здійснення діяльності територіальної громади,яким, зрештою повинен бути цей статут…
|
Обережно: "Спілка православних журналістів"
2016-06-02 07:38:51
Мова йде саме про так звану “Спілку православних журналістів”, яка останнім часом взялась активно заповнювати інформаційний простір матеріалами аж надто сумнівними щодо правдивості, об’єктивності та порядності…
|
Як козачі отамани ділили прибуток від продажу вугілля з окупованих територій в РФ
2016-05-18 12:48:23
У мережу попав запис запис телефонної розмови між командирами козачих бандформувань, які контролювали міста Антрацит і Свердловськ на півдні Луганської області у 2014-2015 роках – Владиславом Брициним і Олександром Гайдеєм (також відомий, як ”Рим”)…
|
Дива не сталось: Крим – це Україна!
2016-04-19 02:55:40
Є щось знакове в тому, що півострів завжди був більше символом, ніж просто місцем. 1954 року Микита Хрущов передавав його Україні, зокрема, в честь трьохсотріччя Переяславської ради. А за шість десятиліть анексія Криму поставила крапку в розмовах про єдність двох держав…
|
Обов’язок церкви – нести мир і любов
2016-02-17 02:45:28
“Революція гідності” і згодом окупація АР Крим та подальше збройне протистояння на сході України спричинили в свою чергу розмежування релігійного середовища України за ознакою ставлення до процесу національного державотворення…
|
Чергові ілюзії російської пропаганди
2016-01-28 03:10:58
Російська пропаганда продовжує створювати ілюзії “міжнародної підтримки Росії”. Відповідно до останніх повідомлень російських ЗМІ, Федеративна Республіка Німеччина вимагає повернути Російську Федерацію у міжнародний клуб країн “Велика вісімка”…
|
Загибель на водних об'єктах
2016-01-26 03:47:30
Усі ми із задоволенням зустрічаємо зиму, іноді забуваючи про небезпеку, яку може приховувати лід. Щоб ні з ким не трапилося лиха, потрібно обережно поводитись на льоду. Найбільш небезпечна крига – перша та остання, адже така крига ще надзвичайно тонка, і не витримує маси навіть маленької дитини…
|
На Коломийщині у вогні загинула людина
2016-01-26 03:42:56
На жаль, на території області і далі продовжують мати місце випадки пожеж із загибеллю людей на них. Так, 21 січня на одному із обійсть в селищі Печеніжин Коломийського району виникло загорання на першому поверсі двохповерхової літньої кухні. На місці пожежі було виявлено тіло загиблого домогосподаря…
|