Видання “Дело” опитав провідних українських і російських експертів в області економіки і міжнародних відносин з метою з’ясувати, які держави найменшим чином постраждають від наслідків фінансової кризи. Опитувані виділили такі країни в кілька груп, об’єднаних спільними ознаками, які дозволили протистояти нестабільності.
Так, майже у всіх країнах, що фінансова криза зачепила лише побічно, не зловживали з видачею кредитів. Перш за все, це стосується Ізраїлю, економіка якого піддавалася не одному серйозному випробуванню. В результаті видача кредитів банками цієї країни стала жорстко регламентованих, особливо в іпотечному сегменті.
Консерватизм в кредитній політиці зіграв вирішальну роль і для економіки Чорногорії та Болгарії. На момент загострення кризи вони залежали від іпотеки менше, ніж їх більш розвинуті європейські сусіди. До цієї ж групи можна віднести Кіпр, банки якого не захоплюються ризикованими кредитами, а ставлять на збереження коштів вкладників.
Густонаселених азіатські країни, такі як Китай, Індія і Малайзія, також переживуть кризу з відносно невеликими проблемами. Там, за словами наукового керівника Інституту національної стратегії Микити Кричевського, кредити не популярні серед населення. У той же час тамтешні жителі мають відносно великі заощадження на депозитах. Так, у Китаї, згідно з даними доповіді Bank of America Corp., цей показник оцінюється в 45% ВВП, в Індії та Малайзії - приблизно в 30% ВВП.
Крім того, банківська система в цих країнах суворо контролюється державою.
В іншій азіатській країні - Японії - суми депозитів у банках на третину перевищують суми залучених кредитів. У цій країні кризи як такої не відчувається зовсім. Там мінімальне зниження виробництва, немає економічного спаду, зростання безробіття.
Спокійно переживуть кризу і деякі європейські країни. По-перше, це держави з високим рівнем ВВП на душу населення. До них відносяться скандинавські держави (Норвегія, Швеція, Фінляндія), а також Швейцарія.
По-друге, криза в меншій ступені торкнеться і європейських “середнячків”, таких як Греція, Словаччина, Словенія і Мальта. В економіці цих країн значну роль відіграє середній бізнес, а також туристична сфера. До того ж ці країни слабо залежні від експортної складової. Це дозволило Греції, Словаччині, Словенії та Мальті уникнути рецесії і зберегти зростання економіки (правда, прогнозовані показники все ж таки були знижені).
“Пересидіти” кризу вдасться країнам Близького Сходу, які накопичили великі фінансові резерви за рахунок видобутку вуглеводнів.
Мало постраждають країни з півзакритими або закритими економіками. Це, перш за все, Північна Корея та Іран.
Автор: Петро ВОЛЯ, www.KOLOMYYA.org
Обговорити на форумі
Як стати програмістом?
2015-12-23 04:30:13
Сьогодні все більше людей задумуються про те, як стати програмістом. Часто з цього приводу висловлюються радикально протилежні думки - хтось каже, що для цього потрібні роки глибокої технічної освіти та ще кілька років практики…
|
"Герой поневолі" в Коломиї
2015-11-16 01:05:30
За просвітницької ініціативи Культурологічного проекту “Коломия – наше місто” (адвокат Михайло Петрів), запрошує вас на презентацію графічного роману “Герой поневолі”, яка відбудеться за присутності авторів 18 листопада 2015 р. в місті Коломиї…
|
ЄC надумав серйозно ускладнити життя Facebook та Google через персональні дані
2015-10-06 11:59:44
6 жовтня Суд Європейського Союзу оголосить рішення у справі щодо захисту даних, що може означати початок важких часів для Facebook та інших інтернет-велетнів…
|
Небезпека виникнення пожеж
2015-10-02 03:02:14
З настанням похолодання значно зростає небезпека виникнення пожеж в житлових будинках. Це пояснюється, в першу чергу, збільшенням періоду експлуатації печей, електронагрівальних приладів, та необережного поводження з вогнем.
|
Про прощання з життям: у Данії існує служба, що виконує останні бажання невиліковних людей.
2015-10-02 01:45:07
У 2006-ому році в Данії, водій швидкої допомоги перевозив пацієнта з однієї лікарні до іншої.
Пацієнт - смертельно хвора людина, що провела три місяці поспіль на лікарняному ліжку. Під час поїздки він дуже хотів побачити канал Влардінген востаннє. Він хотів трошки побути на сонці та вітру, відчути запах води, перш ніж знову повернутися до лікарні.
|
Уряд виділив 140 млн грн на "шерифів" в українських селах
2015-09-23 05:59:57
Уряд передбачив 140 млн грн на реформування служби дільничих міліціонерів у невеликих населених пунктах
|
Молодь витрачає на селфі 54 години на рік
2015-09-23 04:20:29
Згідно з дослідженням компанії Luster Premium White, мілленіали (покоління, що народилося в 90-х - початку 2000-х) витрачають на селфі у середньому 54 години на рік
|
У коломиї розташується гірсько-піхотна бригада
2015-09-23 02:50:02
22 вересня голова облдержадміністрації Олег Гончарук зустрівся з командиром новоутвореної 10-ї гірсько-піхотної бригади, Героєм України, підполковником Василем Зубаничем.
|
За скільки годин можна заробити на новий iPhone 6 в різних країнах світу (інфографіка)
2015-09-23 12:50:31
Швейцарський фінансовий холдинг опублікував рейтинг, в якому підраховано кількість годин, які доведеться пропрацювати середньостатистичним жителям різних міст для того, щоб дозволити собі iPhone 6 (16GB).
|
ООН оприлюднила шокуючий прогноз щодо біженців у Європі
2015-09-22 06:39:49
850 тисяч біженців приїдуть у ЄС впродовж наступних двох років. І це лише мінімальні розрахунки, які оприлюднили в ООН.
|