Політолог, політтехнолог і радник Президента України Віктора ЮЩЕНКА часів прем’єрства Володимир ЦИБУЛЬКО, коментуючи АМІ Новини-Україна можливість встановлення в Україні парламентської форми правління, сказав, що “президент давно ініціював конституційну реформу, але її в свій час поховала партійна номенклатура”.
За словами політолога, парламентська форма правління має цілком реальну перспективу. “Президент давно ініціював конституційну реформу. Ця ідея в минулому році активно обговорювалася, і її поховали. По суті, поховала партійна номенклатура”, – зазначив співрозмовник.
ЦИБУЛЬКО підкреслив, що нинішня структура управління країною вигідна партійній номенклатурі, оскільки для партії це інструмент для остаточного перерозподілу майна. “Це була, по суті, спроба закінчити переділ землі. І після цього вже треба було робити іншу конфігурацію, нову Конституцію. Коли поділено все майно, то треба шукати спосіб захистити це перерозподілене майно. Оскільки питання землі у зв’язку з імпортованою кризою одержало ще і політичне забарвлення в Україні, страх не дає нинішнім партіям зробити наступний крок. Ця пауза – фактично, девальвація політичних проектів. Вони самовичерпуются а нової партійної політичної конструкції не вдасться створити у найближчий час “, – упевнений експерт.
Ідея парламентської форми правління можлива через реалізацію проектів місцевого самоврядування, передбачає співрозмовник: “Швидше за все, якщо поглибиться політична криза, ініціатива перейде до місцевих рад. Роль місцевих рад, місцевого самоврядування та місцевих лідерів, в образі мерів міст, обласних рад, дуже важлива. Можливо, з’явиться конструкція двопалатного парламенту”.
Що ж стосується партійно-політичної структури влади, то політолог вважає, що вона може бути збережена лише в разі зміни виборчого законодавства, та нових виборів. “Судячи з усього, ТИМОШЕНКО боїться нових виборів. Вона прекрасно розуміє, що ці вибори, зруйнують міф про народність та популярність ТИМОШЕНКО. У Рівному, де фракція БЮТ має сильну підтримку і досить впливова, на виборах у мери кандидат від БЮТ набрав лише 6%. Навіть не киянин ТУРЧИНОВ ще півроку тому на мерських виборах у Києві набирав 15% “, – пояснив ЦИБУЛЬКО.
При будь-якому повороті політичного сюжету, він упевнений, що інститут президента навряд чи зникне, тому що зараз неможливо побудувати вертикаль рад. ЦИБУЛЬКО зазначив, що коли-то вже була спроба побудувати вертикаль рад за принципом вертикалі виконавчої влади. “До речі, постать ПЛЮЩА, якщо б вона була б прийнята, могла б посприяти ідеї побудови вертикалі місцевих рад. Тоді може статися прецедент, коли обласні ради зможуть створити верхню палату в парламенті”, – підкреслив експерт.
“Президент у будь-якому випадку залишається, тому що у нього прямий мандат і деномінувати цей мандат неможливо. Немає такого механізму на сьогодні. Хто це може зробити? Верховний суд – дискредитовано. Конституційний суд – навряд чи. Президент у цій загальної делегітимізації, Президент залишається найлегітимнишою владою “, – розмірковує співрозмовник.
На його думку, на лице дуже цікавий феномен: “Все-таки не інститут президента, а персона Віктора ЮЩЕНКА виявилася політично ціпкою і здатною на багатоходівки. Наш політикум не здатний на прорахунок більше трьох ходів, він одно клітковий. А коли партноменклатура протягнула ще й таке виборче законодавство, в якому важлива не підготовленість і професіоналізм, а особиста вірність, то і ми маємо “уряд кумів”.
“Найбільш розвинені імперії падали саме в силу вичерпання кадрових ресурсів. Коли кадри починали формувати за рахунок кума, свата, брата. Ось так сформовані і наші політичні партії. Вони формуються як клани, а не як партії з можливістю просування талановитих і розумних людей”, – продовжив експерт.
І, підбиваючи риску, ЦИБУЛЬКО зазначив: “Те, що відбувається, – це не криза ЮЩЕНКА. Це є криза “кучминої” моделі держави. Це демонтаж “кучмізму “. І звинувачувати ЮЩЕНКА в тому, що він нічого не збудував, не правомірно. Він, перш за все, дав демонтувати те, що було. А демонтують саме ті, хто робить успіхи при КУЧМІ. Подивіться на Верховну Раду – це люди, які реалізувались саме за часів КУЧМИ”.
Автор: Петро ВОЛЯ, www.KOLOMYYA.org
Обговорити на форумі
Як стати програмістом?
2015-12-23 04:30:13
Сьогодні все більше людей задумуються про те, як стати програмістом. Часто з цього приводу висловлюються радикально протилежні думки - хтось каже, що для цього потрібні роки глибокої технічної освіти та ще кілька років практики…
|
"Герой поневолі" в Коломиї
2015-11-16 01:05:30
За просвітницької ініціативи Культурологічного проекту “Коломия – наше місто” (адвокат Михайло Петрів), запрошує вас на презентацію графічного роману “Герой поневолі”, яка відбудеться за присутності авторів 18 листопада 2015 р. в місті Коломиї…
|
ЄC надумав серйозно ускладнити життя Facebook та Google через персональні дані
2015-10-06 11:59:44
6 жовтня Суд Європейського Союзу оголосить рішення у справі щодо захисту даних, що може означати початок важких часів для Facebook та інших інтернет-велетнів…
|
Небезпека виникнення пожеж
2015-10-02 03:02:14
З настанням похолодання значно зростає небезпека виникнення пожеж в житлових будинках. Це пояснюється, в першу чергу, збільшенням періоду експлуатації печей, електронагрівальних приладів, та необережного поводження з вогнем.
|
Про прощання з життям: у Данії існує служба, що виконує останні бажання невиліковних людей.
2015-10-02 01:45:07
У 2006-ому році в Данії, водій швидкої допомоги перевозив пацієнта з однієї лікарні до іншої.
Пацієнт - смертельно хвора людина, що провела три місяці поспіль на лікарняному ліжку. Під час поїздки він дуже хотів побачити канал Влардінген востаннє. Він хотів трошки побути на сонці та вітру, відчути запах води, перш ніж знову повернутися до лікарні.
|
Уряд виділив 140 млн грн на "шерифів" в українських селах
2015-09-23 05:59:57
Уряд передбачив 140 млн грн на реформування служби дільничих міліціонерів у невеликих населених пунктах
|
Молодь витрачає на селфі 54 години на рік
2015-09-23 04:20:29
Згідно з дослідженням компанії Luster Premium White, мілленіали (покоління, що народилося в 90-х - початку 2000-х) витрачають на селфі у середньому 54 години на рік
|
У коломиї розташується гірсько-піхотна бригада
2015-09-23 02:50:02
22 вересня голова облдержадміністрації Олег Гончарук зустрівся з командиром новоутвореної 10-ї гірсько-піхотної бригади, Героєм України, підполковником Василем Зубаничем.
|
За скільки годин можна заробити на новий iPhone 6 в різних країнах світу (інфографіка)
2015-09-23 12:50:31
Швейцарський фінансовий холдинг опублікував рейтинг, в якому підраховано кількість годин, які доведеться пропрацювати середньостатистичним жителям різних міст для того, щоб дозволити собі iPhone 6 (16GB).
|
ООН оприлюднила шокуючий прогноз щодо біженців у Європі
2015-09-22 06:39:49
850 тисяч біженців приїдуть у ЄС впродовж наступних двох років. І це лише мінімальні розрахунки, які оприлюднили в ООН.
|