Україна рветься до Європи, але чи вийде підтягнути усі сфери до європейського зразка - невідомо. Наразі, в усіх європейських країнах медичне обслуговування здійснюється через страхування.
Подібну схему убезпечення від нещасних випадків пропонують страхові компанії, але і там є безліч моментів коли гроші за лікування не відшкодують.
Серед прикарпатців медичне страхування не надто популярне і в більшості люди оформляють його через вимоги роботодавців.
У розмові заступник медичного обслуговування центральної міської клінічної лікарні Володимир Вовчук зазначив, що більшість договорів, які укладають страхові компанії із лікарнями є мертві, оскільки, в більшості страхуються молоді люди, які не так вже й часто хворіють.
«Наша лікарня співпрацює із 17 страховими компаніями. В більшості медичне страхування оформляють на працівників банків, або ж інших великих компаній. Це молоді люди, які нечасто хворіють і тому велика частина таких договорів – мертві. За рік компанія може так і не оплачувати медичне лікування з страхування. Адже, при відшкодуванні коштів є безліч нюансів і люди можуть так і не отримати компенсації від компанії», - повідомив Володимир Вовчук.
Первинно медичне страхування мало форму цехових та лікарняних кас взаємодопомоги робітників. З розвитком цивілізованого суспільства ця система удосконалилась та переросла в окрему галузь страхування. На Прикарпатті уже діє кілька лікарняних кас, куди люди можуть щомісяця перераховувати кошти і при потребі оплачувати своє лікування.
Заступник медичного обслуговування центральної міської клінічної лікарні Володимир Вовчук зауважив, що в Івано-Франківську вже більше року діє лікарняна каса і налічує понад 2000 платників.
«Схема накопичування коштів подібна до схем страхових компаній, проте гарантій оплати лікування із коштів лікарняних кас – набагато більше. Щомісяця людина перераховує по 30 гривень на свій рахунок, в рік ця сума становить – 360 гривень. А при необхідності проходить лікування на стаціонарі на суму 1500 гривень», - повідомив медик.
Якщо в Україні прижилось медичне страхування, це б вирішило безліч питань: медичне страхування покривало б усі витрати на лікування і лікарі отримували б достойну заробітну плату, не було б хабарів і пацієнт отримував висококваліфіковану медичну допомогу.
Наразі, прикарпатці з осторогою ставляться до медичного страхування, адже як вважає іванофранківець Олег, сенс сплачувати страхівку є тільки тоді, якщо лікування проходитиме у приватній клініці.
“Сплатити медичну страхівку можна, але вона не покриє усіх хабарів і примусові “благодійні внески” у лікарнях. В нас немає нормальних програм для фізичних осіб і лікування тільки на стаціонарі. А мені, як молодій людині, більше витрат іде на консультації та діагностики, але не на лікування в стаціонарі. Для мене це не вигідно, адже немає нормальних умов”, - вважає чоловік.
Мешканка обласного центру Олена дещо протилежної думки, адже “коли здоров’я підведе серйозно - невідомо чи в той момент будуть гроші”.
“Оплачувати медичне страхування мене навчили певні обставини в житті. І вся моя сім’я тепер застрахована, адже я не впевнена чи в потрібний момент у мене будуть гроші на лікування. Тим більш, що коли лікування оплачує компанія, лікарі не бігають, випрошуючи “благодійних” внесків. Хоча, цю систему у нашій державі потрібно ще вдосконалювати, але ідея ця правильна”, - зауважила пані Олена.
Та попри намагання держави та суспільства досягнути європейського рівня у медичному обслуговуванні, все таки вона не в змозі подбати про усіх громадян. Обов’язкового медичного страхування, як в Європі немає, водночас немає реальної безкоштовної медицини, адже за все треба платити. Проте є закон, який регулює добровільне медичне страхування. Тож кожен обирає самостійно, як йому зручно оплачувати лікування - чи щомісяця платити страхові внески про всяк випадок, чи під час хвороби чи огляду сплачувати безкінечні “благодійні” внески у медичних установах.
Як стати програмістом?
2015-12-23 04:30:13
Сьогодні все більше людей задумуються про те, як стати програмістом. Часто з цього приводу висловлюються радикально протилежні думки - хтось каже, що для цього потрібні роки глибокої технічної освіти та ще кілька років практики…
|
"Герой поневолі" в Коломиї
2015-11-16 01:05:30
За просвітницької ініціативи Культурологічного проекту “Коломия – наше місто” (адвокат Михайло Петрів), запрошує вас на презентацію графічного роману “Герой поневолі”, яка відбудеться за присутності авторів 18 листопада 2015 р. в місті Коломиї…
|
ЄC надумав серйозно ускладнити життя Facebook та Google через персональні дані
2015-10-06 11:59:44
6 жовтня Суд Європейського Союзу оголосить рішення у справі щодо захисту даних, що може означати початок важких часів для Facebook та інших інтернет-велетнів…
|
Небезпека виникнення пожеж
2015-10-02 03:02:14
З настанням похолодання значно зростає небезпека виникнення пожеж в житлових будинках. Це пояснюється, в першу чергу, збільшенням періоду експлуатації печей, електронагрівальних приладів, та необережного поводження з вогнем.
|
Про прощання з життям: у Данії існує служба, що виконує останні бажання невиліковних людей.
2015-10-02 01:45:07
У 2006-ому році в Данії, водій швидкої допомоги перевозив пацієнта з однієї лікарні до іншої.
Пацієнт - смертельно хвора людина, що провела три місяці поспіль на лікарняному ліжку. Під час поїздки він дуже хотів побачити канал Влардінген востаннє. Він хотів трошки побути на сонці та вітру, відчути запах води, перш ніж знову повернутися до лікарні.
|
Уряд виділив 140 млн грн на "шерифів" в українських селах
2015-09-23 05:59:57
Уряд передбачив 140 млн грн на реформування служби дільничих міліціонерів у невеликих населених пунктах
|
Молодь витрачає на селфі 54 години на рік
2015-09-23 04:20:29
Згідно з дослідженням компанії Luster Premium White, мілленіали (покоління, що народилося в 90-х - початку 2000-х) витрачають на селфі у середньому 54 години на рік
|
У коломиї розташується гірсько-піхотна бригада
2015-09-23 02:50:02
22 вересня голова облдержадміністрації Олег Гончарук зустрівся з командиром новоутвореної 10-ї гірсько-піхотної бригади, Героєм України, підполковником Василем Зубаничем.
|
За скільки годин можна заробити на новий iPhone 6 в різних країнах світу (інфографіка)
2015-09-23 12:50:31
Швейцарський фінансовий холдинг опублікував рейтинг, в якому підраховано кількість годин, які доведеться пропрацювати середньостатистичним жителям різних міст для того, щоб дозволити собі iPhone 6 (16GB).
|
ООН оприлюднила шокуючий прогноз щодо біженців у Європі
2015-09-22 06:39:49
850 тисяч біженців приїдуть у ЄС впродовж наступних двох років. І це лише мінімальні розрахунки, які оприлюднили в ООН.
|