З кожним роком кількість бажаючих отримати вищу освіту за кордоном зростає. Адже навчання за кордоном дарує безцінний досвід. А проживання в іншій країні дає змогу здобути не лише диплом європейського зразка, а й повною мірою відчути місцевий менталітет, познайомитись з культурою та звичаями іншої країни.
Проте вже так історично склалося, що франківська молодь здебільшого серед усіх країн Європи надає перевагу навчанні в Польші.
В основному на вибір українців навчатися у Польщі впливає незадоволеність системою навчання в Україні. Зокрема зайві предмети, якими навантажена навчальна програма, корупція, погане ставлення деяких викладачів до студентів. А також несприятлива соціально-політична ситуація в країні.
З одного боку, це можливість побачити світ, здобути європейську освіту, інтегруватись у демократичне суспільство, знайти добре оплачуване місце праці в майбутньому. А з другого це відокремлення від своєї нації. Адже, як свідчить практика мало хто повертається в Україну. Тож, чим заманює навчання в Польщі іванофранківців ми вирішили дізнатись у самих студентів.
Як розповіла в розмові з кореспондентом «Бліц-Інфо» франківчанка, яка зараз навчається у Польщі Анастасія Юр’єва, навчатись там було її власним бажанням і прагненням.
«Поїхати в Польщу на навчання я хотіла сама. Побачивши оголошення в школі, я подалась на програму «ОсвітаПОЛЬ», яка насправді витягла дуже багато грошей за свої послуги, але насправді вона того зовсім не заслуговує. Поступала я 5 років тому. Тоді не потрібно було здавати ніяких екзаменів. Труднощі виникали тільки з мовою, бо польської мови я тоді ще не знала. Але насправді мову можна вивчити за пів року, якщо постійно знаходитись між поляками. Щоправда, тут дуже багато українців, які переважно спілкуються між собою українською. Та й поляки розуміють українську, оскільки мови трохи схожі. Минулого року я закінчила бакалаврат на факультеті «Тurystyka i rekreacja», а зараз навчаюсь в магістратурі на заочному відділенні економічного факультету у Варшаві. Живу на орендованій квартирі, за місяць оренди оплачую 600 злотих. У вільний від навчання час працюю в кафе», - розповідає Анастасія
За роки навчання дівчина знайшла велику кількість друзів та знайомих серед українців, які навчаються у Варшаві та серед поляків. Після закінчення навчання та отримання диплому надіється знайти хорошу роботу і залишитись в Польщі.
Інша франківчанка, колишня студентка івано-франківського ВНЗ Катерина Путько зазначає, що ініціатива була її. Однак, їй допомагали в поступленні польські друзі та знайомі. Поступала Катерина на магістратуру у Вроцлавський політехнічний університет на спеціальність «Архітектура».
За словами дівчини для вступу їй потрібно було надати карту поляка. Тобто документ, що підтверджує належність особи до польського народу і надає їй певні права на освіту, працю тощо. Її може отримати особа, що задовольняє визначені законом умови і не має громадянства Республіки Польща або дозволу на проживання на її території, апостильований диплом і додаток, а також медичну довідку. Все це повинно бути перекладено на польську мову, оскільки український варіант документів не підходить. Крім того, до переліку документів потрібно долучити мотиваційний лист, заповнену анкету абітурієнта, портфоліо і сертифікат зі знання мови зразка В2.
«Спочатку було важко зрозуміти як записуватись на предмети, як користуватись електронною заліковкою і сайтом політехніки, на якому знаходиться вся інформація. Також складно було самій в чужому місті. Крім того, виникали бюрократичні моменти: як записатись на стипендію, як виробити студентський квиток, як виробити платіжну картку в банку і таке інше. Проживання в гуртожитку мені в середньому обходиться в 300 злотих. Натомість оренда квартири коштує десь від 600 злотих на місяць. Мову я знала добре, тому проблем у мене з нею не виникало взагалі. Зараз вчусь на 2 курсі магістратури. Зараз у мене є тільки одна проблема - зміна курсу злотого. Через це доведеться паралельно з навчанням шукати роботу. Після завершення навчання в Україну повертатись не планую, бо немає куди - нема роботи, нема перспектив. Звісно, сумую за друзями та родиною, тому намагаюсь приїжджати та провідувати їх на канікулах», - розповідає дівчина.
Але, якщо виникає бажання здобувати вищу освіту в Польщі, дівчата радять не боятись і сміливо поступати. Адже, кажуть, що навчання за кордоном дає шанс отримати безцінний досвід, який зробить вас абсолютно іншою людиною.
Крім того, польські дипломи визнаються в усьому світі. А навчання в Європі дає можливість саморозвиватись, подорожувати та працювати в будь-якій країні Євросоюзу.
Як стати програмістом?
2015-12-23 04:30:13
Сьогодні все більше людей задумуються про те, як стати програмістом. Часто з цього приводу висловлюються радикально протилежні думки - хтось каже, що для цього потрібні роки глибокої технічної освіти та ще кілька років практики…
|
"Герой поневолі" в Коломиї
2015-11-16 01:05:30
За просвітницької ініціативи Культурологічного проекту “Коломия – наше місто” (адвокат Михайло Петрів), запрошує вас на презентацію графічного роману “Герой поневолі”, яка відбудеться за присутності авторів 18 листопада 2015 р. в місті Коломиї…
|
ЄC надумав серйозно ускладнити життя Facebook та Google через персональні дані
2015-10-06 11:59:44
6 жовтня Суд Європейського Союзу оголосить рішення у справі щодо захисту даних, що може означати початок важких часів для Facebook та інших інтернет-велетнів…
|
Небезпека виникнення пожеж
2015-10-02 03:02:14
З настанням похолодання значно зростає небезпека виникнення пожеж в житлових будинках. Це пояснюється, в першу чергу, збільшенням періоду експлуатації печей, електронагрівальних приладів, та необережного поводження з вогнем.
|
Про прощання з життям: у Данії існує служба, що виконує останні бажання невиліковних людей.
2015-10-02 01:45:07
У 2006-ому році в Данії, водій швидкої допомоги перевозив пацієнта з однієї лікарні до іншої.
Пацієнт - смертельно хвора людина, що провела три місяці поспіль на лікарняному ліжку. Під час поїздки він дуже хотів побачити канал Влардінген востаннє. Він хотів трошки побути на сонці та вітру, відчути запах води, перш ніж знову повернутися до лікарні.
|
Уряд виділив 140 млн грн на "шерифів" в українських селах
2015-09-23 05:59:57
Уряд передбачив 140 млн грн на реформування служби дільничих міліціонерів у невеликих населених пунктах
|
Молодь витрачає на селфі 54 години на рік
2015-09-23 04:20:29
Згідно з дослідженням компанії Luster Premium White, мілленіали (покоління, що народилося в 90-х - початку 2000-х) витрачають на селфі у середньому 54 години на рік
|
У коломиї розташується гірсько-піхотна бригада
2015-09-23 02:50:02
22 вересня голова облдержадміністрації Олег Гончарук зустрівся з командиром новоутвореної 10-ї гірсько-піхотної бригади, Героєм України, підполковником Василем Зубаничем.
|
За скільки годин можна заробити на новий iPhone 6 в різних країнах світу (інфографіка)
2015-09-23 12:50:31
Швейцарський фінансовий холдинг опублікував рейтинг, в якому підраховано кількість годин, які доведеться пропрацювати середньостатистичним жителям різних міст для того, щоб дозволити собі iPhone 6 (16GB).
|
ООН оприлюднила шокуючий прогноз щодо біженців у Європі
2015-09-22 06:39:49
850 тисяч біженців приїдуть у ЄС впродовж наступних двох років. І це лише мінімальні розрахунки, які оприлюднили в ООН.
|