У світі попит на українські мізки зростає. Переможців міжнародних олімпіад запрошують у різні країни, де пропонують сприятливі умови для наукової роботи, а головне - гроші.
За п’ять років з України виїхало майже 200 вчених. Це доктори, кандидати медичних, біологічних та фізико-математичних наук. А найпопулярніші маршрути - Сполучені Штати, Росія та Німмечина.
Тим часом представники американських вишів самі приїжджають в Україну заманювати українських школярів і студентів на спеціалізованих виставках.
“В українських студентів гарна підготовка. Вони працелюбні і товариські. Я був би щасливий, якби хоча б один із двох тисяч заявників був українцем. Це був би великий успіх для нашого університету”, - поділився американець.
Нині тисячі українців навчаються за кордоном. Так, студент Максим Чорний на четвертому курсі переміг у Міжнародній Олімпіаді і тепер їде вчитися в Німеччину. А от повертатись назад не планує.
“За кордоном є більші перспективи. У нас немає таких, особливо після закінчення, а там є дослідницькі спеціальні програми, є інші можливості в галузі математичних досліджень”, - розповів Чорний.
Професор Олександр Кукуш, який працює в університеті Шевченка майже 35 років, розповів, що чимала кількість його студентів свої дисертації захищають за кордоном.
“Їдуть, на жаль, їдуть, і мої їдуть. Вони там дуже цінуються. І вони серед найкращих”, - каже професор кафедри математичного аналізу.
Інформаційний голод, відсутність необхідної літератури та погане фінансування - з таким науці важко боротися.
“В умовах буксуючої економіки і наукою займатись важко. Я розумію, що зараз немає, достатньо коштів. І зарплати в аспірантів вищі, ніж у наших. Якщо у нас це 3 тис грн, то там - 3 тис євро. Замість присвятити себе науці - багатьом тут доводиться підробляти”, - нарікає Кукуш.
Сьогодні все більше людей задумуються про те, як стати програмістом. Часто з цього приводу висловлюються радикально протилежні думки - хтось каже, що для цього потрібні роки глибокої технічної освіти та ще кілька років практики…
За просвітницької ініціативи Культурологічного проекту “Коломия – наше місто” (адвокат Михайло Петрів), запрошує вас на презентацію графічного роману “Герой поневолі”, яка відбудеться за присутності авторів 18 листопада 2015 р. в місті Коломиї…
6 жовтня Суд Європейського Союзу оголосить рішення у справі щодо захисту даних, що може означати початок важких часів для Facebook та інших інтернет-велетнів…
З настанням похолодання значно зростає небезпека виникнення пожеж в житлових будинках. Це пояснюється, в першу чергу, збільшенням періоду експлуатації печей, електронагрівальних приладів, та необережного поводження з вогнем.
У 2006-ому році в Данії, водій швидкої допомоги перевозив пацієнта з однієї лікарні до іншої.
Пацієнт - смертельно хвора людина, що провела три місяці поспіль на лікарняному ліжку. Під час поїздки він дуже хотів побачити канал Влардінген востаннє. Він хотів трошки побути на сонці та вітру, відчути запах води, перш ніж знову повернутися до лікарні.
Згідно з дослідженням компанії Luster Premium White, мілленіали (покоління, що народилося в 90-х - початку 2000-х) витрачають на селфі у середньому 54 години на рік
22 вересня голова облдержадміністрації Олег Гончарук зустрівся з командиром новоутвореної 10-ї гірсько-піхотної бригади, Героєм України, підполковником Василем Зубаничем.
Швейцарський фінансовий холдинг опублікував рейтинг, в якому підраховано кількість годин, які доведеться пропрацювати середньостатистичним жителям різних міст для того, щоб дозволити собі iPhone 6 (16GB).