На все можна було сподіватися півроку тому, обираючи законодавців, тільки не на те, що суперпатріотична “Свобода” візьметься в парламенті передусім за охорону навколишнього середовища. Тим часом, як переконують експерти ОПОРИ, улюблена тема поданих “свободівцями” законопроєктів упродовж половини року діяльності (чи, властиво, бездіяльності) ВР - саме охорона довкілля.
Воно, звичайно, екологія - також не остання справа, за яку варто братися в найвищому законодавчому органі країни, і також може свідчити про любов до рідних теренів. Проте за дослідженням тієї ж ОПОРИ, серед ділянок, що потребують найпильнішої уваги законотворців, аж ніяк не екологія. Цій ділянці експерти відвели в своєму переліку десяте, останнє місце. Поставивши на перше місце потребу вдосконалення правоохоронної системи, рішучої боротьби з корупцією.
Серед партій, репрезентованих у парламенті, солідаризується з опорівськими експертами лише “Удар”. Саме Віталій Кличко з однодумцями розробили найбільше законопроєктів стосовно правоохоронців, діяльність яких приводить до сумного висновку: у нас правозахисники і правоохоронці - поняття діаметрально протилежні. А ВО “Батьківщина” і Компартія, не кажучи вже про ПР, проявили себе наразі як законотворці з поглибленою зацікавленістю темою “економіка і гроші”. Ціни не було б такій зацікавленості політиків при одній умові - вона спрямована на загальне поліпшення економічної ситуації в країні, на побудову сильної, розвинутої держави. Поки що ж у вчорашнього виборця такого відчуття немає, зате закрадається відчуття, що тут сильно попахує суто приватними інтересами.
Гаразд, це наше суб’єктивне враження. Якщо ж говорити суто об’єктивно, то найактивніше проявили себе за півроку перебування в Раді ті ж Тягнибок і Кличко. Та ще Арсеній Яценюк. Найактивніше в тому розумінні, що подали найбільше законотворчих ініціатив. Перший з них подав п’ять ініціатив, які стали законами, два других - по три.
Розглянемо тепер з допомогою звіту ОПОРИ законодавчу творчість деяких наших обранців дещо детальніше. Нагадуючи, що від Івано-Франківщини перемогли у виборах чотири кандидати від ВО “Батьківщина”, один від ВО “Свобода” і два самовисуванці.
Перший заступник голови комітету ВР з питань науки і освіти Олександр Сич має на своєму рахунку чи не найбільше зареєстрованих проєктів нормативно-правових актів - 13. Тоді як “тушка” Володимир Купчак, що зганьбив область ще й своїм підписом під зверненням до польського сейму, самостійно зареєстрував лише один законопроєкт. До речі, дуже промовистий законопроєкт - проти застосування політичних репресій стосовно осіб з відмінним від загалу світоглядом. Що може сприйматись як прагнення депутата
убезпечитися від можливих майбутніх оргвисновків, якщо “наші прийдуть до влади”.
Та найцікавіше, мабуть, коломийцям і городенківцям простежити за діяльністю народного депутата Олеся Донія. Втілюючи в життя свою ґенеральну лінію - пропаганду української мови, Доній очолив підкомітет з питань державної політики в сфері розвитку і використання мов “культурного” комітету ВР і подав проєкт постанови про потребу парламентських слухань на тему державного статусу української мови. Який більшість у ВР успішно відхилила.
Коломийсько-городенківський самовисуванець зареєстрував також законопроєкт “Про використання мов в Україні”. Ним передбачено визнати чинний Закон “Про засади державної мовної політики” таким, що втратив чинність, обов’язкове володіння українською мовою службовими особами державних, партійних і громадських органів і суттєві поправки щодо використання мов нацменшин. В активі Донія і проєкт постанови про мораторій на закриття навчальних закладів у сільській місцевості. Хоча надто старанним відвідувачем пленарних засідань нардепа не назвеш. Якщо вірити електронній реєстрації, майже на половину засідань Доній не приходив. Історія, як бачимо, повторюється.
Посоромлені, отже, ті, хто з таким замилуванням відгукувався про змішану виборчу систему. Лише 7.5 % експертів ОПОРИ оцінили цю систему позитивно. Зате тих, хто вважає, що вона вплинула на ефективність ВР радше негативно, - аж 40 %.
І що ж його робити, дорога редакціє? Російський сміхованець Задорнов (а в Росії Дума проявляє себе аж ніяк не краще за нашу Верховну Раду) дотримується думки, що у виборах узагалі немає нічого доброго, не випадково на дільницях стоять урни, первинне призначення яких для сміття або праху, і видають бюлетені. Влада вважає нас хворими й сміється з нас, запевняє гуморист.
Автор: Дмитро КАРП’ЯК
Як стати програмістом?
2015-12-23 04:30:13
Сьогодні все більше людей задумуються про те, як стати програмістом. Часто з цього приводу висловлюються радикально протилежні думки - хтось каже, що для цього потрібні роки глибокої технічної освіти та ще кілька років практики…
|
"Герой поневолі" в Коломиї
2015-11-16 01:05:30
За просвітницької ініціативи Культурологічного проекту “Коломия – наше місто” (адвокат Михайло Петрів), запрошує вас на презентацію графічного роману “Герой поневолі”, яка відбудеться за присутності авторів 18 листопада 2015 р. в місті Коломиї…
|
ЄC надумав серйозно ускладнити життя Facebook та Google через персональні дані
2015-10-06 11:59:44
6 жовтня Суд Європейського Союзу оголосить рішення у справі щодо захисту даних, що може означати початок важких часів для Facebook та інших інтернет-велетнів…
|
Небезпека виникнення пожеж
2015-10-02 03:02:14
З настанням похолодання значно зростає небезпека виникнення пожеж в житлових будинках. Це пояснюється, в першу чергу, збільшенням періоду експлуатації печей, електронагрівальних приладів, та необережного поводження з вогнем.
|
Про прощання з життям: у Данії існує служба, що виконує останні бажання невиліковних людей.
2015-10-02 01:45:07
У 2006-ому році в Данії, водій швидкої допомоги перевозив пацієнта з однієї лікарні до іншої.
Пацієнт - смертельно хвора людина, що провела три місяці поспіль на лікарняному ліжку. Під час поїздки він дуже хотів побачити канал Влардінген востаннє. Він хотів трошки побути на сонці та вітру, відчути запах води, перш ніж знову повернутися до лікарні.
|
Уряд виділив 140 млн грн на "шерифів" в українських селах
2015-09-23 05:59:57
Уряд передбачив 140 млн грн на реформування служби дільничих міліціонерів у невеликих населених пунктах
|
Молодь витрачає на селфі 54 години на рік
2015-09-23 04:20:29
Згідно з дослідженням компанії Luster Premium White, мілленіали (покоління, що народилося в 90-х - початку 2000-х) витрачають на селфі у середньому 54 години на рік
|
У коломиї розташується гірсько-піхотна бригада
2015-09-23 02:50:02
22 вересня голова облдержадміністрації Олег Гончарук зустрівся з командиром новоутвореної 10-ї гірсько-піхотної бригади, Героєм України, підполковником Василем Зубаничем.
|
За скільки годин можна заробити на новий iPhone 6 в різних країнах світу (інфографіка)
2015-09-23 12:50:31
Швейцарський фінансовий холдинг опублікував рейтинг, в якому підраховано кількість годин, які доведеться пропрацювати середньостатистичним жителям різних міст для того, щоб дозволити собі iPhone 6 (16GB).
|
ООН оприлюднила шокуючий прогноз щодо біженців у Європі
2015-09-22 06:39:49
850 тисяч біженців приїдуть у ЄС впродовж наступних двох років. І це лише мінімальні розрахунки, які оприлюднили в ООН.
|