Нещодавно до нас у редакцію завітав чоловік із чималенькою рослиною у руках. “Подивіться, - каже, - ця рослина називається амброзія, вона дуже небезпечна, бо завдає шкоди здоров’ю людини. Можливо, мало хто знає, що амброзія викликає масові алергічні захворювання. А у нашому місті вона росте на кожному кроці, от цю я знайшов біля Кляштора, їх там багато, але ніхто не вживає жодних запобіжних ліквідації цієї рослини”. Ми вирішили з’ясувати, наскільки небезпечною для людського здоров’я є амброзія, і як з нею боротися.
Як вдалося з’ясувати, амброзія полинолиста (зовні нагадує полин звичайний тому так її називають у народі) - карантинний організм та небезпечний алерген. Ця рослина у період сходження своїми листками нагадує чорнобривці, має міцну кореневу систему і може виростати до 40-180 сантиметрів. Перецвівши, одна рослина залишає до 100 тисяч (!) насінин, які з вітром переносяться на кілька кілометрів, проникають у ґрунт і швидко адаптуються до будь-яких умов. Окремі екземпляри насінин амброзії можуть зберігати життєздатність у ґрунті до сорока років. У кінці квітня - на початку травня насіння дружно проростає, захоплюючи все нові і нові території. Розвиваючи могутню надземну масу та кореневу систему (проникає на глибину до чотирьох метрів), вона сильно висушує та збіднює ґрунт. Рослина-шкідник захоплює погано оброблені поля, городи, виноградники, баштани, сади, занедбані газони. Амброзія не має природних ворогів, тварини амброзію не їдять.
А у період цвітіння пилок бур’яну викликає сильну алергічну реакцію у людей, так звану “осінню пропасницю”, або, як ще її називають, “сінну лихоманку”, поліноз. Протікає це у вигляді різко вираженого риніту, кон’юнктивіту, риніту, тяжкої бронхіальної астми, мігрені, кропивниці, супроводжується різкою слабістю організму, що призводить до тривалої непрацездатності. Для багатьох людей період, коли квітне амброзія, найнестерпніший. А все тому, що в період свого цвітіння амброзія виділяє дуже велику кількість пилку, який дратує слизисту оболонку і утрудняє дихання. З кожним роком людей, які страждають від цієї рослини, стає все більше. Через те, що бур’ян амброзія шкодить здоров’ю, а також важко виводиться з полів, її віднесли до карантинних об’єктів.
А боротися з такими рослинами зобов’язує навіть українське законодавство. От тільки як бачимо на прикладі Коломиї його ніхто у нас не спішить виконувати і боротися із небезпечною рослиною, яка здатна знищити не лише все розмаїття трав, але і добряче нашкодити людському здоров’ю. Хоча чиновники як завжди запевняють у зворотньому. Михайло Білоус, заступник міського голови зазначив, що міська рада ознайомлена з ситуацією, що пов’язана із розповсюдженням цієї рослини. Одним з основних завдань міської ради на сьогодні є виявлення та локалізація амброзії і ще одного шкідника - борщівника. Але, за словами заступника міського голови, поки що єдиним способом боротьби з амброзією залишається низьке скошування до початку цвітіння рослини. Для більш радикального способу знищення шкідника потрібні значні кошти, яких у бюджеті немає.
Дуже зручно сказати, що нема грошей і за проблему забути. А тим часом амброзія “буйно цвіте” у самому центрі міста, в місцях у яких щодня бувають тисячі коломиян, які наражаються на небезпеку отримати серйозні недуги, і тільки через це що комусь руки не доходять бодай скосити ту амброзію.
Автор: Оля ПОЛЮК, тижневик “КОЛОМИЙСЬКА ПРАВДА”
Як стати програмістом?
2015-12-23 04:30:13
Сьогодні все більше людей задумуються про те, як стати програмістом. Часто з цього приводу висловлюються радикально протилежні думки - хтось каже, що для цього потрібні роки глибокої технічної освіти та ще кілька років практики…
|
"Герой поневолі" в Коломиї
2015-11-16 01:05:30
За просвітницької ініціативи Культурологічного проекту “Коломия – наше місто” (адвокат Михайло Петрів), запрошує вас на презентацію графічного роману “Герой поневолі”, яка відбудеться за присутності авторів 18 листопада 2015 р. в місті Коломиї…
|
ЄC надумав серйозно ускладнити життя Facebook та Google через персональні дані
2015-10-06 11:59:44
6 жовтня Суд Європейського Союзу оголосить рішення у справі щодо захисту даних, що може означати початок важких часів для Facebook та інших інтернет-велетнів…
|
Небезпека виникнення пожеж
2015-10-02 03:02:14
З настанням похолодання значно зростає небезпека виникнення пожеж в житлових будинках. Це пояснюється, в першу чергу, збільшенням періоду експлуатації печей, електронагрівальних приладів, та необережного поводження з вогнем.
|
Про прощання з життям: у Данії існує служба, що виконує останні бажання невиліковних людей.
2015-10-02 01:45:07
У 2006-ому році в Данії, водій швидкої допомоги перевозив пацієнта з однієї лікарні до іншої.
Пацієнт - смертельно хвора людина, що провела три місяці поспіль на лікарняному ліжку. Під час поїздки він дуже хотів побачити канал Влардінген востаннє. Він хотів трошки побути на сонці та вітру, відчути запах води, перш ніж знову повернутися до лікарні.
|
Уряд виділив 140 млн грн на "шерифів" в українських селах
2015-09-23 05:59:57
Уряд передбачив 140 млн грн на реформування служби дільничих міліціонерів у невеликих населених пунктах
|
Молодь витрачає на селфі 54 години на рік
2015-09-23 04:20:29
Згідно з дослідженням компанії Luster Premium White, мілленіали (покоління, що народилося в 90-х - початку 2000-х) витрачають на селфі у середньому 54 години на рік
|
У коломиї розташується гірсько-піхотна бригада
2015-09-23 02:50:02
22 вересня голова облдержадміністрації Олег Гончарук зустрівся з командиром новоутвореної 10-ї гірсько-піхотної бригади, Героєм України, підполковником Василем Зубаничем.
|
За скільки годин можна заробити на новий iPhone 6 в різних країнах світу (інфографіка)
2015-09-23 12:50:31
Швейцарський фінансовий холдинг опублікував рейтинг, в якому підраховано кількість годин, які доведеться пропрацювати середньостатистичним жителям різних міст для того, щоб дозволити собі iPhone 6 (16GB).
|
ООН оприлюднила шокуючий прогноз щодо біженців у Європі
2015-09-22 06:39:49
850 тисяч біженців приїдуть у ЄС впродовж наступних двох років. І це лише мінімальні розрахунки, які оприлюднили в ООН.
|