Коломия завжди була культурним осередком, де письменники творять художнє слово. Воно може бути на диво різноманітним, як і вся коломийська література. Письменники писанкового міста працюють у різних жанрах, як у романтичному, так і в історичному. Видаються тисячними тиражами і дитячі казки. Цього разу в “Мистецькому арсеналі” не один герой, а цілих три. Яку різноплановість несе коломийська книжка, читайте далі.
Ліричний ”рябосвіт”
Василь Рябий - активний письменник, журналіст, засновник літературного товариства, куратор літературної студії ім. Т. Мельничука, член Спілок журналістів та письменників України, автор багатьох поетичних збірок та завжди усміхнена людина. Свій перший вірш поет написав ще семикласником. “Навмисне я ніколи не писав, а просто прислухався до свого внутрішнього світу. І так народжувалася поезія”, - ділиться думками пан Василь. - Інколи мною оволодівали сумніви щодо моїх творінь, тоді я відкладав її на певний час набік. Потім знаходив і дивився вже зовсім іншими очима. Якщо взяти до прикладу збірку “Ворожіння на цвяхах”, змушений признатися, що це був крик душі серед океану пристрастей, це направду розп’яття людської душі”.
Показуючи мені всі свої збірки, поет просто сяє. Він щиро радіє своєму багатству. Серед багатьох збірок - “Ворожіння на цвяхах”, “Зіниця на крилах метелика”, “Жалоколаж”, “Віно коконів”… Плідна праця приносить поетові незбагненну радість, а літературним преміям не надає великого значення. Вважає, що такого роду відзнаки показують рівень майстерності.
Ті читачі, які ще не встигли ознайомилися з творчістю коломийського письменника, мають можливість придбати збірку сонетів “Жалоколаж”. У ній міститься весь образний поетичний лад душі автора. Зокрема, ця збірка була номінована на найвищу премію України. “Слово для мене - це не тільки мова, це той дух та метафора, яка виникає від зустрічі думки з почуттями. Це той дух, без якого не може існувати поезія. Я автор, який шукає та експериментує, незважаючи на класичні вимоги”.
Сьогодні В.Рябий працює над сотнею вінків сонетів. Книжку з ними видадуть державним коштом за програмою “Обласного книговидання”.
Сонячна казкарка
З-під пера коломийської письменниці Алли Кох вийшло безліч казок, серед популярних: - “Чому у сонечка подвійні крильця”, “На Сонячній Галявині” (дві частини) та “Книга про Шевченка”.
Перший вірш написала ще школяркою, пізніше світ побачила й перша казка “Зайчикова сорочка”, яка потрапила в ефір дитячої програми “На добраніч, діти” з дідусем Панасом. “Після такого успіху ні дня без рядка”, - жартує пані Алла.
Історію казки “Чому у сонечка подвійні крильця” не можна розказати, адже до цієї книжки письменниця йшла цілих десять років. “У моєму житті відбувалися перші злети та падіння, досягнення та розчарування, але мене підтримували хороші люди, особливо Ольга Слоньовська та Неоніла Стефурак”.
Своїми досягненнями завдячує Господові, який привів у її життя добрих і безкорисливих людей. Казки Алли Кох до країв наповнені добром і світлом, вчать ніколи не боятися хмаринок і вірити у добро. Слово письменниці - глибоке та поетичне, ніби дотиком свого пера вона освітила їх сонцем.
Історичне розкриття правди
Коломийський письменник Михайло Андрусяк пише в історичному дусі та залишається вірним темі національно-визвольних змагань українського народу в XX ст. Сам пан Михайло зазнав поневірянь дитини “ворога народу”, саме це підштовхнуло його до написання прозових творів історичної тематики. Історії виникали у свідомості письменника з розповідей матері, бо вся родина Андрусяків належала до повстанців. І так почали з’являтися на світ “Студені милі”, “Ув’язнена скрипка”, “Грані болю”, “Біла душа”, трилогія “Брати грому”, “Брати вогню”, “Брати простору” та інші.
Оскільки ж письменник зображує дійсних людей і справжні події, то типізація характерів і обставин своєрідна: він відбирає визначальні сторони відтворюваної дійсності. Про ідею написання трилогії автор каже: “Я хотів показати національно-визвольну війну очима простого рядового, зі спогадів мого батька, командира, провідника чи політвиховника. Тобто познайомити читачів з різними сторонами бачення, від різних вікових категорій чи навіть посад. Ми й досі ще не маємо широкомасштабного об’єктивного дослідження про ОУН та УПА, - Зараз, на жаль, паплюжать історію героїв, які боролися й умирали за волю України, а ще гірше, взагалі не визнають її. Тому потрібно відстоювати честь наших предків і таким чином вибороти право на гідне майбутнє”.
Автор: Тетяна БОЙЧУК
Джерело:
Тижневик “Дзеркало Коломиї”
Як стати програмістом?
2015-12-23 04:30:13
Сьогодні все більше людей задумуються про те, як стати програмістом. Часто з цього приводу висловлюються радикально протилежні думки - хтось каже, що для цього потрібні роки глибокої технічної освіти та ще кілька років практики…
|
"Герой поневолі" в Коломиї
2015-11-16 01:05:30
За просвітницької ініціативи Культурологічного проекту “Коломия – наше місто” (адвокат Михайло Петрів), запрошує вас на презентацію графічного роману “Герой поневолі”, яка відбудеться за присутності авторів 18 листопада 2015 р. в місті Коломиї…
|
ЄC надумав серйозно ускладнити життя Facebook та Google через персональні дані
2015-10-06 11:59:44
6 жовтня Суд Європейського Союзу оголосить рішення у справі щодо захисту даних, що може означати початок важких часів для Facebook та інших інтернет-велетнів…
|
Небезпека виникнення пожеж
2015-10-02 03:02:14
З настанням похолодання значно зростає небезпека виникнення пожеж в житлових будинках. Це пояснюється, в першу чергу, збільшенням періоду експлуатації печей, електронагрівальних приладів, та необережного поводження з вогнем.
|
Про прощання з життям: у Данії існує служба, що виконує останні бажання невиліковних людей.
2015-10-02 01:45:07
У 2006-ому році в Данії, водій швидкої допомоги перевозив пацієнта з однієї лікарні до іншої.
Пацієнт - смертельно хвора людина, що провела три місяці поспіль на лікарняному ліжку. Під час поїздки він дуже хотів побачити канал Влардінген востаннє. Він хотів трошки побути на сонці та вітру, відчути запах води, перш ніж знову повернутися до лікарні.
|
Уряд виділив 140 млн грн на "шерифів" в українських селах
2015-09-23 05:59:57
Уряд передбачив 140 млн грн на реформування служби дільничих міліціонерів у невеликих населених пунктах
|
Молодь витрачає на селфі 54 години на рік
2015-09-23 04:20:29
Згідно з дослідженням компанії Luster Premium White, мілленіали (покоління, що народилося в 90-х - початку 2000-х) витрачають на селфі у середньому 54 години на рік
|
У коломиї розташується гірсько-піхотна бригада
2015-09-23 02:50:02
22 вересня голова облдержадміністрації Олег Гончарук зустрівся з командиром новоутвореної 10-ї гірсько-піхотної бригади, Героєм України, підполковником Василем Зубаничем.
|
За скільки годин можна заробити на новий iPhone 6 в різних країнах світу (інфографіка)
2015-09-23 12:50:31
Швейцарський фінансовий холдинг опублікував рейтинг, в якому підраховано кількість годин, які доведеться пропрацювати середньостатистичним жителям різних міст для того, щоб дозволити собі iPhone 6 (16GB).
|
ООН оприлюднила шокуючий прогноз щодо біженців у Європі
2015-09-22 06:39:49
850 тисяч біженців приїдуть у ЄС впродовж наступних двох років. І це лише мінімальні розрахунки, які оприлюднили в ООН.
|