Напередодні Великодня в Національному музеї народного мистецтва Гуцульщини та Покуття імені Йосафата Кобринського, що знаходиться в Коломиї відкрили унікальну виставку яворівської іграшки вже всесвітньовідомих майстрів цього виду мистецтва Оксани Когут та Остапа Сойка. Цією кропіткою справою займаються майстри не так вже й довго, але переконують, що екологічно чисті та розмальовані у яскраві природні кольори іграшки позитивно впливають на психіку дітей та сприяють розвитку дрібної моторики у малюків. Також іграшки з натурального дерева є набагато міцнішими за аналогічні пластмасові, закордонного виробництва.
Прості та зрозумілі форми, яскраві кольори яворівських іграшок, створені на основі давніх зразків створюють неабияку конкуренцію пластмасовим закордонним забавкам. До такої роботи митці прийшли від відчаю, що яворівська іграшка зникає з пам’яті, а робити не вигідну, на думку творців сувенірної продукції, справу, у рідному селі ніхто не брався. Довго по крупинці збирали зразки іграшок та ретельно вивчали розпис.
“400 років тому є перша згадка про яворівську іграшку. Тож вона має дуже давню історію. Цих старих іграшок, на жаль, збереглося дуже мало навіть в музейних збірках, бо до колекціонування почали підходити серйозніше вже у ХІХ столітті, тож і не залишилось нам зразків перших забавок”, - розповів майстер Остап Сойка.
Яворівська забавка несе в собі традиції багатьох поколінь народних майстрів які впродовж сторіч розвивали в кольорі, формах, образності, символіці та смисловому наповненні яворівські забавки. Також іграшка є важливим елементом виховання дитини.
“Ця виставка є актуальною в сенсі розвитку і продовження традицій народної культури, в сенсі розвитку і повернення до витоків екологічної дитячої забавки, бо маємо великі проблеми коли наші діти народившись в забрудненому екологічному середовищі отримують ще і екологічно брудну і небезпечну для життя забавку іноземного виробництва, масового китайського виробництва”, - наголосила директор Національного музею народного побуту Гуцульщини та Покуття ім. Й. Кобринського Ярослава Ткачук.
В експозиції представлено більше 300 іграшок. Діти в захваті від яскравих цікавих забавок, а хлопчики роздивлялись їх з цікавістю та пішли з музею з думкою самим спробувати зробити щось подібне.
Історики вважають, що нині важливо привернути увагу владних структур до цього первісного виду мистецтва, яке відіграє важливу роль у вихованні дітей. Українська культура має свої унікальні т традиції які у теперішньому часі треба підтримати і дати поштовх до нового життя.
Автор: Оксана ОСТРОВСЬКА, тижневик “Коломийські ВІСТИ”
Як стати програмістом?
2015-12-23 04:30:13
Сьогодні все більше людей задумуються про те, як стати програмістом. Часто з цього приводу висловлюються радикально протилежні думки - хтось каже, що для цього потрібні роки глибокої технічної освіти та ще кілька років практики…
|
"Герой поневолі" в Коломиї
2015-11-16 01:05:30
За просвітницької ініціативи Культурологічного проекту “Коломия – наше місто” (адвокат Михайло Петрів), запрошує вас на презентацію графічного роману “Герой поневолі”, яка відбудеться за присутності авторів 18 листопада 2015 р. в місті Коломиї…
|
ЄC надумав серйозно ускладнити життя Facebook та Google через персональні дані
2015-10-06 11:59:44
6 жовтня Суд Європейського Союзу оголосить рішення у справі щодо захисту даних, що може означати початок важких часів для Facebook та інших інтернет-велетнів…
|
Небезпека виникнення пожеж
2015-10-02 03:02:14
З настанням похолодання значно зростає небезпека виникнення пожеж в житлових будинках. Це пояснюється, в першу чергу, збільшенням періоду експлуатації печей, електронагрівальних приладів, та необережного поводження з вогнем.
|
Про прощання з життям: у Данії існує служба, що виконує останні бажання невиліковних людей.
2015-10-02 01:45:07
У 2006-ому році в Данії, водій швидкої допомоги перевозив пацієнта з однієї лікарні до іншої.
Пацієнт - смертельно хвора людина, що провела три місяці поспіль на лікарняному ліжку. Під час поїздки він дуже хотів побачити канал Влардінген востаннє. Він хотів трошки побути на сонці та вітру, відчути запах води, перш ніж знову повернутися до лікарні.
|
Уряд виділив 140 млн грн на "шерифів" в українських селах
2015-09-23 05:59:57
Уряд передбачив 140 млн грн на реформування служби дільничих міліціонерів у невеликих населених пунктах
|
Молодь витрачає на селфі 54 години на рік
2015-09-23 04:20:29
Згідно з дослідженням компанії Luster Premium White, мілленіали (покоління, що народилося в 90-х - початку 2000-х) витрачають на селфі у середньому 54 години на рік
|
У коломиї розташується гірсько-піхотна бригада
2015-09-23 02:50:02
22 вересня голова облдержадміністрації Олег Гончарук зустрівся з командиром новоутвореної 10-ї гірсько-піхотної бригади, Героєм України, підполковником Василем Зубаничем.
|
За скільки годин можна заробити на новий iPhone 6 в різних країнах світу (інфографіка)
2015-09-23 12:50:31
Швейцарський фінансовий холдинг опублікував рейтинг, в якому підраховано кількість годин, які доведеться пропрацювати середньостатистичним жителям різних міст для того, щоб дозволити собі iPhone 6 (16GB).
|
ООН оприлюднила шокуючий прогноз щодо біженців у Європі
2015-09-22 06:39:49
850 тисяч біженців приїдуть у ЄС впродовж наступних двох років. І це лише мінімальні розрахунки, які оприлюднили в ООН.
|