Голови депутатських комісій і фракцій Коломийської міської ради пропонують збудувати у місті новий басейн олімпійського стандарту, а не реконструювати старий. Міський голова наполягає на своєму - реконструювати старий 25-метровий, адже на новий коштів нема… Так само, між іншим, як і на реконструкцію площі перед Музеєм писанкового розпису, але це не зупинило очільника міста підготувати проект реконструкції, заплативши за нього без відома депутатів з бюджету Коломиї, та готуватись до реконструкції яка, відповідно до розрахунків, обійдеться у 8 мільйонів гривень. Тобто, на площу 8 мільйонів міський голова може знайти, а для будівництва нового басейну - ні!
Голови депутатських фракцій Коломийської міської ради, а саме: Любомир Глушков (“За зміни у Коломиї” ПП “Фронт Змін”), Сергій Федчук (ВО “Батьківщина”), Віктор Кавацюк (ВО “Свобода”) та Володимир Довганюк (ПП “Удар”) вже неодноразово збирались на нараду щодо доцільності реконструкції старого басейну чи ж побудови нового.
На останню нараду депутати запросили депутата Івано-Франківської обласної ради Івана Данилишина, голову постійної депутатської комісії з питань молодіжної політики, розвитку фізкультури і спорту, соціального захисту, охорони здоров’я, материнства і дитинства Олександра Мензатюка, директора ФСК “Локомотив”, депутата міської ради Павла Федоровича, депутата Коломийської міської ради Василя Козоріза, голову постійної комісії з питань бюджету, фінансів, податків, інвестицій та соціально-економічного розвитку Михайла Комісарука і тренера з плавання Віктора Хімку. Зустріч відбулася на території поблизу закинутого приміщення старого 25-метрового басейну.
Оглянувши напіврозвалені приміщення ще не так давно працюючого плавального басейну та оцінивши перспективи на майбутнє, учасники наради одноголосно вирішили, що реконструювати старий басейн немає змісту, адже він, по-перше, не відповідає олімпійським стандартам, по-друге, не зможе задовольнити потреби міста, а його реконструкція обійдеться у занадто велику суму коштів. На думку народних обранців, доцільніше ті кошти спрямувати на будівництво абсолютно нового плавального басейну, який відповідатиме усім міжнародним стандартам.
“Для того, щоб у майбутньому не робити двічі, ми пропонуємо зараз закумулювати наші сили на будівництві нового плавального басейну, який буде сучасним і відповідатиме олімпійським стандартам. Адже якщо думати про майбутнє, то ми плануємо, що басейн не стане тягарем для міського бюджету. Адже маючи унікальну природу, чисте повітря та відповідні умови для тренувань спортсменів, ми можемо стати містом дислокації збірної України та окремих плавців. Нині Коломия є боксерською столицею України, маючи зал для боксу та відповідні умови для тренувань. Так само ми можемо стати і осередком плавання в нашій державі”, - наголосив І. Данилишин.
Тренер з плавання Віктор Хімка також вважає, що немає сенсу відновлювати руїну, аби її постійно лагодити та переживати, щоб там, бува, щось не завалилось. Та й у басейні олімпійського стандарту тренер бачить перспективу для тренувань як спортсменів, так і занять з лікувальною та реабілітаційною метою.
Такої самої думки і депутати. “Для чого перероблювати старе, якщо можливо побудувати нове? Ми вже мали розмову з фірмами, які займаються проектуванням та будівництвом басейнів. Ділянка поблизу Співочого поля ідеально підходить для будівництва плавального басейну з 50-метровими доріжками, вишками для стрибків та повною інфраструктурою, а на прилеглій території є можливість розвинути цілу спортивну базу, і Коломия та коломийці від цього тільки виграють, адже ми матимемо змогу не лише приймати на збори спортсменів різних рівнів та проводити змагання міжнародного класу, а й отримаємо спортивно-оздоровчий комплекс для мешканців міста і району”, - розповідає Любомир Глушков.
Натомість міський голова Ігор Слюзар вважає, що новий проект вимагає багато часу й коштів і бідкається, що таку споруду дуже дорого утримувати.
Депутати відступати не планують, адже новий басейн - це нові перспективи для Коломиї. “Не можна нехтувати тими можливостями, які дає нам життя. Наразі існує можливість залучити до будівництва кошти з державного бюджету і отримати новий басейн, то чому ж цією можливістю не скористатися? Свою підтримку у лобіюванні інтересів Коломиї і всього Прикарпаття вже висловили депутати Верховної Ради України та обранці обласної і міської рад. Як на мене, необхідно зараз докласти максимум зусиль, щоб обрати оптимальний варіант проекту та починати працювати в цьому напрямку, адже що скоріше ми почнемо роботу, то швидше у Коломиї з’явиться басейн”, - переконаний Сергій Федчук.
Наразі голови фракцій мають декілька проектів басейну та вже сконтактували з фірмами, які займаються будівництвом таких споруд. Триває обговорення цієї пропозиції, але від своєї ініціативи народні обранці відступати не збираються і, як наголошують, у міського голови було два роки, щоб виконати свою передвиборчу обіцянку і реконструювати басейн. Депутати чемно чекали якихось дій від нинішнього очільника міста, але так і не дочекались, відтак вирішили взяти справу в свої руки. На думку місцевих обранців, якщо міський голова переступить через свою гордість і працюватиме в унісон з депутатським корпусом, то вже за два роки у Коломиї буде басейн олімпійського стандарту. Поки що є єдина перепона - опір міського голови.
У четвер, 28 лютого, відбудеться чергова нарада з приводу проблеми відсутності басейну в Коломиї за участі представників депутатського корпусу та керівництва міста.
Джерело:
Тижневик “Коломийські ВІСТИ”