За дорученням голови Івано-Франківської ОДА Михайла Вишиванюка для залучення іноземних інвестицій в економіку краю представники Прикарпаття у складі української аграрної делегації побували в Німеччині.
Робочу поїздку до цієї країни організувало німецьке товариство міжнародного співробітництва (GIZ) з тим, аби в рамках семінару “Екологічне сільське господарство України: можливості та перспективи розвитку” наші фахівці з органічного рільництва змогли ознайомитися з досвідом однієї з найрозвинутіших держав Європи в тому напрямі.
Зокрема, учасники поїздки відвідали гуртівню екологічно чистої сільгосппродукції у Берліні, в Бранденбурзі ознайомилися з роботою молокозаводу, який продукує тільки натуральні молочні вироби, представили стенд зі зразками вітчизняної органічної продукції на міжнародному ярмаркові “Зелений тиждень”… Проте навчальне перебування українських аграріїв у Німеччині не обмежилося тільки темою екологічного рослинництва і тваринництва.
- Під час цієї доволі насиченої і змістовної робочої поїздки вкотре переконалися, що за органічним хліборобством - майбутнє, - розповідає директор департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації Іван АНДРІЇШИН.
- Проте наскільки швидко воно розвиватиметься, принаймні в Україні, залежить як мінімум від двох чинників. По-перше, чи в суспільстві буде достатній попит на таку продукцію? Тобто чи він так само зростатиме рік у рік, як це відбувається в Європі, що є умовою успіху в будь-якому бізнесі? Адже продовольча продукція, вирощена чи вироблена без застосування міндобрив, отрутохімікатів та інших неорганічних засобів, як правило, дорожча, ніж звичайна, а інколи коштує в рази більше. Скажімо, в тому ж Берліні ми бачили в продажу органічні хлібні вироби вартістю в перерахунку на наші гроші від 20 до 40 гривень.
По-друге, постає запитання: чи достатньою підтримкою забезпечить держава ті вітчизняні сільгосппідприємства, які спеціалізуватимуться на “безхімічному” агровиробництві? Знову ж таки в Німеччині сприяння такому ділу виливається у 170 євро на кожен гектар ріллі, яка перебуває в обробітку в таких господарствах. і це істотна допомога, яку надають господарям федеральний уряд спільно з центральними органами Євросоюзу.
Що ж до іншого, то неабияк вразило й те, скажімо, що молоко в Німеччині доволі дешеве - літр коштує лише три гривні. Тобто цього продукту в країні вдосталь. і то не дивно, бо молочне скотарство там вельми розвинене. Скажімо, середньорічний надій на корову сягає 9 300 літрів - вдвоє більше, ніж у нас. Звісно, німці залучають до виробництва молока новітні інтенсивні технології, які не так легко використовувати в Україні, де більшість худоби зосереджено в індивідуальному секторі. Але ми працюємо нині над тим, щоби з маси особистих селянських господарств виділялися потенційні фермери, для яких молочний промисел ставав би головним. і робимо ставку на збільшення їхнього числа та на відповідне технічне забезпечення таких міні-виробництв. і досвід німецького скотарства засвідчує, що ця тактика правильна.
Вдалою поїздка була й тому, що ми взяли участь у міжнародній конференції аграрних міністрів, які з’їхалися з усіх країн Євросоюзу. На цьому форумі йшлося про нагальну потребу інтенсифікації сільського господарства в регіоні й на планеті взагалі, щоби виробляти значно більше продовольства з тим, аби у світі рік у рік меншало людей, котрі недоїдають, а то й голодують. Якщо нині в різних регіонах Землі через брак продовольства потерпає, за приблизними підрахунками, не менше 800 мільйонів осіб, то скільки їх буде 2015-го, коли населення планети за всіма демографічними прогнозами зросте на два мільярди, якщо не вжити заходів для боротьби з голодом? Такий рефрен домінував на цьому аграрному саміті.
Мовилось у ключі подолання продовольчої кризи в світі і про недоцільність використання ріпаку, сої й інших бобових і технічних культур для виробництва біопалива. Власне, з цього приводу розгорілася, було, й дискусія. Та все ж у ній переважали голоси, які виступали за використання цих культур за їх прямим призначенням - для переробки на продукти харчування. Тим паче, як твердили прихильники такого порядку речей, що на землі ще вдосталь нафти й газу для виробництва синтетичного пального. Зрештою, лунали й думки, що час активніше пересідати й на автомобілі, самохідні сільськогосподарські та інші машини на електричній тязі.
Словом, аграрний саміт у Берліні виробив аграрну стратегію на 2013-й, для чого, власне, його й скликали, але під кутом боротьби з голодом у світі. Зокрема, вирішили надалі кредитувати не лише великі сільгосппідприємства, а й середні, малі й навіть дрібні. З однією й тією самою метою - щоби всілякими способами чимраз нарощувати й нарощувати виробництво продовольства. Україну з її найкращими у Старому світі чорноземами розглядають як стратегічного партнера в забезпеченні продуктами харчування країн Близького Сходу й Африки, де чи не найбільші проблеми з тим. і підкреслю насамкінець, що наша держава, де торік на урядовому рівні задекларували перехід від підтримки великих господарств до сприяння саме дрібним селянським, перебуває на вістрі того життя й тих тривог, якими живуть Європа і світ.
Автор: Василь МОРОЗ
Як стати програмістом?
2015-12-23 04:30:13
Сьогодні все більше людей задумуються про те, як стати програмістом. Часто з цього приводу висловлюються радикально протилежні думки - хтось каже, що для цього потрібні роки глибокої технічної освіти та ще кілька років практики…
|
"Герой поневолі" в Коломиї
2015-11-16 01:05:30
За просвітницької ініціативи Культурологічного проекту “Коломия – наше місто” (адвокат Михайло Петрів), запрошує вас на презентацію графічного роману “Герой поневолі”, яка відбудеться за присутності авторів 18 листопада 2015 р. в місті Коломиї…
|
ЄC надумав серйозно ускладнити життя Facebook та Google через персональні дані
2015-10-06 11:59:44
6 жовтня Суд Європейського Союзу оголосить рішення у справі щодо захисту даних, що може означати початок важких часів для Facebook та інших інтернет-велетнів…
|
Небезпека виникнення пожеж
2015-10-02 03:02:14
З настанням похолодання значно зростає небезпека виникнення пожеж в житлових будинках. Це пояснюється, в першу чергу, збільшенням періоду експлуатації печей, електронагрівальних приладів, та необережного поводження з вогнем.
|
Про прощання з життям: у Данії існує служба, що виконує останні бажання невиліковних людей.
2015-10-02 01:45:07
У 2006-ому році в Данії, водій швидкої допомоги перевозив пацієнта з однієї лікарні до іншої.
Пацієнт - смертельно хвора людина, що провела три місяці поспіль на лікарняному ліжку. Під час поїздки він дуже хотів побачити канал Влардінген востаннє. Він хотів трошки побути на сонці та вітру, відчути запах води, перш ніж знову повернутися до лікарні.
|
Уряд виділив 140 млн грн на "шерифів" в українських селах
2015-09-23 05:59:57
Уряд передбачив 140 млн грн на реформування служби дільничих міліціонерів у невеликих населених пунктах
|
Молодь витрачає на селфі 54 години на рік
2015-09-23 04:20:29
Згідно з дослідженням компанії Luster Premium White, мілленіали (покоління, що народилося в 90-х - початку 2000-х) витрачають на селфі у середньому 54 години на рік
|
У коломиї розташується гірсько-піхотна бригада
2015-09-23 02:50:02
22 вересня голова облдержадміністрації Олег Гончарук зустрівся з командиром новоутвореної 10-ї гірсько-піхотної бригади, Героєм України, підполковником Василем Зубаничем.
|
За скільки годин можна заробити на новий iPhone 6 в різних країнах світу (інфографіка)
2015-09-23 12:50:31
Швейцарський фінансовий холдинг опублікував рейтинг, в якому підраховано кількість годин, які доведеться пропрацювати середньостатистичним жителям різних міст для того, щоб дозволити собі iPhone 6 (16GB).
|
ООН оприлюднила шокуючий прогноз щодо біженців у Європі
2015-09-22 06:39:49
850 тисяч біженців приїдуть у ЄС впродовж наступних двох років. І це лише мінімальні розрахунки, які оприлюднили в ООН.
|