Офісна робота на 40% збільшує загрозу передчасної смерті, стверджують медики. Причому небезпека не обмежується втомою очей від постійного сидіння за комп’ютером чи болем у спині. Букет хвороб, запевняють медики, значно більший, йдеться у сюжеті ТСН.
Сімейний лікар Олена Соколовська розповіла про професійні “офісні” хвороби: “Такі захворювання як остеохондроз хребта, оскільки основне навантаження йде саме коли ми сидимо, стенокардія, і артеріальна гіпертонія, атеросклероз судин, и цукровий діабет”. А також простатит, геморой, проблеми з дихальними шляхами”. І ще майже 5 хвилин зрозумілих і не дуже пересічному українцю медичних термінів.
У результаті - ризик ранньої смерті зростає на 40 відсотків. Що це не жарти на собі відчула одна із жертв “офісу” - Лариса.
“Є проблеми із сидячим способом життя - і я зараз іду в лікарню. Спина і ще дещо з цим пов’язане, але я б не хотіла про це говорити”, - зізнається жінка. Завітати їй доведеться відразу до кількох лікарів і з різними діагнозами.
І це, визнає, їй ще пощастило. Бо має зручний стілець і сучасний комп’ютер, керівники дозволяють щогодини робити невеличкі перерви. Але таких турботливих компаній, визнають експерти рекрутингового порталу, - меншість.
40% українців скаржаться на погане освітлення та опалення в офісах, а третина - на незручні стільці та крісла. При цьому працівникам часто навіть не оплачують лікарняний, не пускають у відпустку та змушують безкоштовно працювати понад норму. Результат - людина із хворими нервами.
Лише 10 частина роботодавців змушує працівників проходити медогляд. Найменше здоров’я співробітників цінують у галузі торгівлі. Зразковими у плані турботи є ІТ-галузь та фармацевтика.
Оплачувати спортзал, влаштовувати для колективів спортивне дозвілля виявилося дешевшим за лікарняні, каже керівник з персоналу телекомунікаційної компанії Ольга Бережна: “Ми обладнуємо наші офіси дошками евмінова, корисними для спин, ставимо тенісні столи, облаштовуємо приміщення всілякими кімнатами відпочинку”.
Тепер їхні співробітники хворіють не більше 4 днів на рік, тоді як в інших компаніях - 10-12. Крім того, у працівників завжди хороший настрій та бажання працювати.
Проте більшість навіть вставати з-за стільця не хочуть. І через кілька років офісне крісло можуть змінити на лікарняне ліжко, резюмують медики. Тому радять більше рухатися.
“Хоча б кожну годину встати і 10-15 хвилин походити. Якщо їдете додому - на 1-2 зупинки раніше вийти і пройти пішки”, - радять медики.
Варто зазначити, що під час перерви не варто знову сідати до комп’ютера чи йти на перекур. Адже “користі” з такої турботи про себе буде небагато.
Як стати програмістом?
2015-12-23 04:30:13
Сьогодні все більше людей задумуються про те, як стати програмістом. Часто з цього приводу висловлюються радикально протилежні думки - хтось каже, що для цього потрібні роки глибокої технічної освіти та ще кілька років практики…
|
"Герой поневолі" в Коломиї
2015-11-16 01:05:30
За просвітницької ініціативи Культурологічного проекту “Коломия – наше місто” (адвокат Михайло Петрів), запрошує вас на презентацію графічного роману “Герой поневолі”, яка відбудеться за присутності авторів 18 листопада 2015 р. в місті Коломиї…
|
ЄC надумав серйозно ускладнити життя Facebook та Google через персональні дані
2015-10-06 11:59:44
6 жовтня Суд Європейського Союзу оголосить рішення у справі щодо захисту даних, що може означати початок важких часів для Facebook та інших інтернет-велетнів…
|
Небезпека виникнення пожеж
2015-10-02 03:02:14
З настанням похолодання значно зростає небезпека виникнення пожеж в житлових будинках. Це пояснюється, в першу чергу, збільшенням періоду експлуатації печей, електронагрівальних приладів, та необережного поводження з вогнем.
|
Про прощання з життям: у Данії існує служба, що виконує останні бажання невиліковних людей.
2015-10-02 01:45:07
У 2006-ому році в Данії, водій швидкої допомоги перевозив пацієнта з однієї лікарні до іншої.
Пацієнт - смертельно хвора людина, що провела три місяці поспіль на лікарняному ліжку. Під час поїздки він дуже хотів побачити канал Влардінген востаннє. Він хотів трошки побути на сонці та вітру, відчути запах води, перш ніж знову повернутися до лікарні.
|
Уряд виділив 140 млн грн на "шерифів" в українських селах
2015-09-23 05:59:57
Уряд передбачив 140 млн грн на реформування служби дільничих міліціонерів у невеликих населених пунктах
|
Молодь витрачає на селфі 54 години на рік
2015-09-23 04:20:29
Згідно з дослідженням компанії Luster Premium White, мілленіали (покоління, що народилося в 90-х - початку 2000-х) витрачають на селфі у середньому 54 години на рік
|
У коломиї розташується гірсько-піхотна бригада
2015-09-23 02:50:02
22 вересня голова облдержадміністрації Олег Гончарук зустрівся з командиром новоутвореної 10-ї гірсько-піхотної бригади, Героєм України, підполковником Василем Зубаничем.
|
За скільки годин можна заробити на новий iPhone 6 в різних країнах світу (інфографіка)
2015-09-23 12:50:31
Швейцарський фінансовий холдинг опублікував рейтинг, в якому підраховано кількість годин, які доведеться пропрацювати середньостатистичним жителям різних міст для того, щоб дозволити собі iPhone 6 (16GB).
|
ООН оприлюднила шокуючий прогноз щодо біженців у Європі
2015-09-22 06:39:49
850 тисяч біженців приїдуть у ЄС впродовж наступних двох років. І це лише мінімальні розрахунки, які оприлюднили в ООН.
|