Тому що без туристичної інфраструктури годі говорити про цивілізоване і з економічною користю для прилеглих районів використання рекреаційного потенціалу такого унікального своєю природою куточка краю, як Дністровський каньйон.
Цей бренд, вважає голова Івано-Франківської обласної ради Олександр Сич, потребує такої ж «розкрутки», як, скажімо, вже добре знані в Україні карпатські бренди: Яремче, Ворохта, гірськолижний курорт «Буковель». Зрештою, і ці центри зимового відпочинку, аби не пустувати влітку, могли б серед інших атракцій запропонувати своїм гостям поїздку в рівнинну частину нашої області на ріку Дністер для здійснення захоплюючого сплаву по ній.
Для ефективного ж освоєння рекреаційних ресурсів каньйону слід передусім забезпечити функціонування створеного тут Дністровського регіонального ландшафтного парку, бо наразі він існує лише на папері. Про пріоритети і завдання розвитку цього парку вели мову на виїзному — в Городенківському районі — засіданні консультативної ради при голові облради з питань місцевого самоврядування. А наступного дня на своїй 15-й сесії обласна рада вирішила стати учасником Всеукраїнського конкурсу проектів та програм розвитку місцевого самоврядування, оголошеного Державним фондом сприяння місцевому самоврядуванню України, та подати на участь у конкурсі проект «Дністровський каньйон — одне з семи чудес України: розвиток туризму на території регіонального ландшафтного парку».
Його концепцією визначено як основні завдання: розробити проект організації території Дністровського регіонального ландшафтного парку, створити його дирекцію, визначити місця для облаштування привалів, місць стоянок плавзасобів, денних стоянок зі спеціальними місцями для вогнищ, сміття і санітарно-гігієнічними вузлами, здійснити дослідницькі, навчальні та інформаційно-рекламні заходи. Йдеться про те, щоб територію парку поділити на чотири функціональні зони: заповідну, регульованої рекреації, стаціонарної рекреації та господарську. Буде розроблено туристично-екскурсійний маршрут для сплаву по Дністровському каньйону. Туристи зможуть ознайомитися з розташованими вздовж маршруту пам’ятками культури, археології та історії. Проект також передбачає, що на Городенківщині і Тлумаччині навчатимуть населення основ організації обслуговування туристів, залучатимуть його до діяльності у сфері зеленого туризму. А на початку і в кінці туристичного сезону буде проведено з участю місцевих громад екологічну акцію «Річці Дністер — чисті береги».
До реалізації проекту залучать як його співвиконавців Городенківську і Тлумацьку районні ради з відповідними місцевими громадами, державне управління охорони навколишнього природного середовища в області, інститут туризму Прикарпатського національного університету ім. В.Стефаника, громадські організації.
Як стати програмістом?
2015-12-23 04:30:13
Сьогодні все більше людей задумуються про те, як стати програмістом. Часто з цього приводу висловлюються радикально протилежні думки - хтось каже, що для цього потрібні роки глибокої технічної освіти та ще кілька років практики…
|
"Герой поневолі" в Коломиї
2015-11-16 01:05:30
За просвітницької ініціативи Культурологічного проекту “Коломия – наше місто” (адвокат Михайло Петрів), запрошує вас на презентацію графічного роману “Герой поневолі”, яка відбудеться за присутності авторів 18 листопада 2015 р. в місті Коломиї…
|
ЄC надумав серйозно ускладнити життя Facebook та Google через персональні дані
2015-10-06 11:59:44
6 жовтня Суд Європейського Союзу оголосить рішення у справі щодо захисту даних, що може означати початок важких часів для Facebook та інших інтернет-велетнів…
|
Небезпека виникнення пожеж
2015-10-02 03:02:14
З настанням похолодання значно зростає небезпека виникнення пожеж в житлових будинках. Це пояснюється, в першу чергу, збільшенням періоду експлуатації печей, електронагрівальних приладів, та необережного поводження з вогнем.
|
Про прощання з життям: у Данії існує служба, що виконує останні бажання невиліковних людей.
2015-10-02 01:45:07
У 2006-ому році в Данії, водій швидкої допомоги перевозив пацієнта з однієї лікарні до іншої.
Пацієнт - смертельно хвора людина, що провела три місяці поспіль на лікарняному ліжку. Під час поїздки він дуже хотів побачити канал Влардінген востаннє. Він хотів трошки побути на сонці та вітру, відчути запах води, перш ніж знову повернутися до лікарні.
|
Уряд виділив 140 млн грн на "шерифів" в українських селах
2015-09-23 05:59:57
Уряд передбачив 140 млн грн на реформування служби дільничих міліціонерів у невеликих населених пунктах
|
Молодь витрачає на селфі 54 години на рік
2015-09-23 04:20:29
Згідно з дослідженням компанії Luster Premium White, мілленіали (покоління, що народилося в 90-х - початку 2000-х) витрачають на селфі у середньому 54 години на рік
|
У коломиї розташується гірсько-піхотна бригада
2015-09-23 02:50:02
22 вересня голова облдержадміністрації Олег Гончарук зустрівся з командиром новоутвореної 10-ї гірсько-піхотної бригади, Героєм України, підполковником Василем Зубаничем.
|
За скільки годин можна заробити на новий iPhone 6 в різних країнах світу (інфографіка)
2015-09-23 12:50:31
Швейцарський фінансовий холдинг опублікував рейтинг, в якому підраховано кількість годин, які доведеться пропрацювати середньостатистичним жителям різних міст для того, щоб дозволити собі iPhone 6 (16GB).
|
ООН оприлюднила шокуючий прогноз щодо біженців у Європі
2015-09-22 06:39:49
850 тисяч біженців приїдуть у ЄС впродовж наступних двох років. І це лише мінімальні розрахунки, які оприлюднили в ООН.
|