Прикурена цигарка є «унікальною хімічною лабораторією», яка продукує більш як чотири тисячі різних сполук, зокрема понад 16 канцерогенних речовин, здатних спричиняти канцерогенез (процес зародження та розвитку злоякісних пухлин).
Компоненти тютюнового диму впливають не лише на слизову бронхів, а й порожнини рота і горла, під час проковтування слини — стравоходу і шлунка, в процесі всмоктування в кров — на клітини печінки. Ці шкідливі речовини виводяться із сечею, а отже, збільшують частоту раку нирок, передміхурової залози і сечового міхура, причому в пасивних курців також.
При постійному палінні стійкість до нікотину в людини поступово підвищується, що зумовлює потребу збільшувати щоденну дозу сигарет. У разі припинення надходження в організм нікотину в курця розвиваються явища абстиненції, тобто тяжкі фізичні й психічні розлади, що змінюються або полегшуються після прийому чергової дози нікотину. Частим наслідком хронічного отруєння нікотином є «бронхіт курця», що поступово призводить до розвитку емфіземи легень. Вона характеризується утрудненням дихання, стійкою задишкою, слабкістю, різким погіршенням працездатності.
Нікотин є, крім того, сильною серцевою й судинною отрутою. Людина, яка курить, і не відає, що лишень від однієї цигарки биття його серця частішає на 18-20 ударів за хвилину. Кількість серцевих скорочень за добу в курців більша на 15-20 тисяч. Зрозуміло, це не може не позначитися на стані серцевого м’яза. Курці, які не розлучаються із цигаркою, змушують своє серце працювати «на знос». Під впливом нікотину відбуваються звуження кровоносних судин і зміни в їх стінках, що сприяє розвиткові атеросклерозу. Систематичне паління є однією з основних причин захворювання кровоносних судин — облітерувального ендартеріїту артерій гомілки і ступні.
Варто нагадати, що розвиток легень припиняється після 20 років. Куріння до цього віку порушує формування легеневої тканини. Тому чим раніше почати курити, тим гірший прогноз. Пасивні курці, які вдихають цигарковий дим при курінні інших, піддаються такому ж ризикові.
Небезпека захворювання зростає пропорційно збільшенню кількості викурених цигарок. У людини, що викурює півпачки цигарок на день, ризик захворіти на рак легень у 5-15 разів вищий, ніж у того, хто не палить, а у того, хто викурює дві пачки цигарок і більше, ймовірність захворіти збільшується в 27 разів. Вживання тютюну стає причиною близько 30% з усіх ракових захворювань. Паління — причина дев’яти із десяти смертей від раку однаково для чоловіків і жінок. і найголовніше: куріння може значно скоротити життя. Дорослі чоловіки, що палять, втрачають у середньому 13 років життя, жінки — 15.
Жахливі цифри, чи не так?
Автор: Володимир РОМАНЧУК
Як стати програмістом?
2015-12-23 04:30:13
Сьогодні все більше людей задумуються про те, як стати програмістом. Часто з цього приводу висловлюються радикально протилежні думки - хтось каже, що для цього потрібні роки глибокої технічної освіти та ще кілька років практики…
|
"Герой поневолі" в Коломиї
2015-11-16 01:05:30
За просвітницької ініціативи Культурологічного проекту “Коломия – наше місто” (адвокат Михайло Петрів), запрошує вас на презентацію графічного роману “Герой поневолі”, яка відбудеться за присутності авторів 18 листопада 2015 р. в місті Коломиї…
|
ЄC надумав серйозно ускладнити життя Facebook та Google через персональні дані
2015-10-06 11:59:44
6 жовтня Суд Європейського Союзу оголосить рішення у справі щодо захисту даних, що може означати початок важких часів для Facebook та інших інтернет-велетнів…
|
Небезпека виникнення пожеж
2015-10-02 03:02:14
З настанням похолодання значно зростає небезпека виникнення пожеж в житлових будинках. Це пояснюється, в першу чергу, збільшенням періоду експлуатації печей, електронагрівальних приладів, та необережного поводження з вогнем.
|
Про прощання з життям: у Данії існує служба, що виконує останні бажання невиліковних людей.
2015-10-02 01:45:07
У 2006-ому році в Данії, водій швидкої допомоги перевозив пацієнта з однієї лікарні до іншої.
Пацієнт - смертельно хвора людина, що провела три місяці поспіль на лікарняному ліжку. Під час поїздки він дуже хотів побачити канал Влардінген востаннє. Він хотів трошки побути на сонці та вітру, відчути запах води, перш ніж знову повернутися до лікарні.
|
Уряд виділив 140 млн грн на "шерифів" в українських селах
2015-09-23 05:59:57
Уряд передбачив 140 млн грн на реформування служби дільничих міліціонерів у невеликих населених пунктах
|
Молодь витрачає на селфі 54 години на рік
2015-09-23 04:20:29
Згідно з дослідженням компанії Luster Premium White, мілленіали (покоління, що народилося в 90-х - початку 2000-х) витрачають на селфі у середньому 54 години на рік
|
У коломиї розташується гірсько-піхотна бригада
2015-09-23 02:50:02
22 вересня голова облдержадміністрації Олег Гончарук зустрівся з командиром новоутвореної 10-ї гірсько-піхотної бригади, Героєм України, підполковником Василем Зубаничем.
|
За скільки годин можна заробити на новий iPhone 6 в різних країнах світу (інфографіка)
2015-09-23 12:50:31
Швейцарський фінансовий холдинг опублікував рейтинг, в якому підраховано кількість годин, які доведеться пропрацювати середньостатистичним жителям різних міст для того, щоб дозволити собі iPhone 6 (16GB).
|
ООН оприлюднила шокуючий прогноз щодо біженців у Європі
2015-09-22 06:39:49
850 тисяч біженців приїдуть у ЄС впродовж наступних двох років. І це лише мінімальні розрахунки, які оприлюднили в ООН.
|