Не поласувати нині полуницями – невиправна помилка. Проте більшість коломийців мають пересторогу до цього продукту, тим паче на початку сезону. Як посмакувати апетитними полуницями та не отримати порцію нітратів, днями тижневик «Коломийські ВІСТИ» дізнавався у Державній лабораторії ветеринарно-санітарної експертизи.
Для початку поцікавилися, що природа сховала за яскравим кольором та чудовою формою. Виявляється, що полуниця на 15% складається з цукру та містить органічні кислоти: яблучну, лимонну, саліцилову та хінну. Вона має також фосфорні та вапнякові солі, залізо, пектинні і дубильні речовини. Ця ягода багата на вітамін С, каротин та ефірну олію. Полуниця збуджує апетит, регулює травлення і добре втамовує спрагу. Свіжі ягоди виводять каміння з нирок, а у великих кількостях - це профілактика склерозу судин, гіпертонії та шкірних захворювань.
Спочатку ми вирушили на місцевий ринок, де придбали три зразки ранньої полуниці. Продавчині розповіли, що ягоди на коломийські прилавки потрапили із Закарпатської і Чернівецької областей та Молдови, запевнивши нас, що полуниці регулярно перевіряють на вміст нітратів. Проте, як у народі кажуть, «доки на власні очі не побачиш – не повіриш». Спеціалісти радять також довіряти власним очам, визначаючи, чи свіжий продукт пропонують нам купити. На ранніх ягодах заощаджувати не варто – купувати пом’яті чи підгнилі продукти не можна. Їх санепідеміологи вилучають з продажу. Зате здоровий вигляд великої відбірної полуниці не завжди свідчить про вміст у ній нітратів, а, навпаки, про хороший сорт і правильний догляд.
Озброївшись трьома зразками полуниць з місцевих прилавків, прямуємо до стін Державної лабораторії ветеринарно-санітарної експертизи, де й вивчатимуть нашу «піддослідну». Саме в цьому приміщенні під пильним оком лаборантів продавцям дають «зелене світло» на реалізацію овочів.
Перед аналізом городину миють, сушать, перетирають до однорідної каші та перевірять спеціальним приладом – аналізатором іонів. 15 хвилин – і результат готовий. Як виявилося, у полуниці з коломийських прилавків небезпечних речовин немає. Варто зазначити, що нітратів у червоній смакоті виявилося вдвічі менше за допустиму норму, яка становить 60 мг/кг.
Лаборант Анна Земликіт зазначила, що продукти з коломийських прилавків проходять регулярну перевірку. «Дуже часто люди почувають себе погано після вживання полуниці та одразу роблять висновки, що в ній вміщені нітрати, - розповідає пані Анна. - Проте коли на ринку з’являється новий продукт, покупці починають його споживати великими порціями. Натомість організм, не адаптувавшись до прийому нових харчів, робить своєрідні «збої» в роботі. Але небезпечних речовин у ягодах з нашого ринку немає – це гарантовано».
Проте коли ви сумніваєтеся у якості купленої смакоти, то можете віднести харчі на лабораторну перевірку, тим паче, що ціни зовсім «не кусаються», – за проведений аналіз тижневик «Коломийські ВІСТИ» витряс з гаманця 2 грн. 29 коп.
Соковита, ароматна, смачна ягода приносить в організм такі необхідні йому вітаміни, макро- і мікроелементи, якими він збіднів на мізерному зимово-весняному раціоні. Тому вживання полуниці, яка не містить шкідливих речовин, тільки піде на користь.
Автор: Вікторія МАРТИНЮК
Як стати програмістом?
2015-12-23 04:30:13
Сьогодні все більше людей задумуються про те, як стати програмістом. Часто з цього приводу висловлюються радикально протилежні думки - хтось каже, що для цього потрібні роки глибокої технічної освіти та ще кілька років практики…
|
"Герой поневолі" в Коломиї
2015-11-16 01:05:30
За просвітницької ініціативи Культурологічного проекту “Коломия – наше місто” (адвокат Михайло Петрів), запрошує вас на презентацію графічного роману “Герой поневолі”, яка відбудеться за присутності авторів 18 листопада 2015 р. в місті Коломиї…
|
ЄC надумав серйозно ускладнити життя Facebook та Google через персональні дані
2015-10-06 11:59:44
6 жовтня Суд Європейського Союзу оголосить рішення у справі щодо захисту даних, що може означати початок важких часів для Facebook та інших інтернет-велетнів…
|
Небезпека виникнення пожеж
2015-10-02 03:02:14
З настанням похолодання значно зростає небезпека виникнення пожеж в житлових будинках. Це пояснюється, в першу чергу, збільшенням періоду експлуатації печей, електронагрівальних приладів, та необережного поводження з вогнем.
|
Про прощання з життям: у Данії існує служба, що виконує останні бажання невиліковних людей.
2015-10-02 01:45:07
У 2006-ому році в Данії, водій швидкої допомоги перевозив пацієнта з однієї лікарні до іншої.
Пацієнт - смертельно хвора людина, що провела три місяці поспіль на лікарняному ліжку. Під час поїздки він дуже хотів побачити канал Влардінген востаннє. Він хотів трошки побути на сонці та вітру, відчути запах води, перш ніж знову повернутися до лікарні.
|
Уряд виділив 140 млн грн на "шерифів" в українських селах
2015-09-23 05:59:57
Уряд передбачив 140 млн грн на реформування служби дільничих міліціонерів у невеликих населених пунктах
|
Молодь витрачає на селфі 54 години на рік
2015-09-23 04:20:29
Згідно з дослідженням компанії Luster Premium White, мілленіали (покоління, що народилося в 90-х - початку 2000-х) витрачають на селфі у середньому 54 години на рік
|
У коломиї розташується гірсько-піхотна бригада
2015-09-23 02:50:02
22 вересня голова облдержадміністрації Олег Гончарук зустрівся з командиром новоутвореної 10-ї гірсько-піхотної бригади, Героєм України, підполковником Василем Зубаничем.
|
За скільки годин можна заробити на новий iPhone 6 в різних країнах світу (інфографіка)
2015-09-23 12:50:31
Швейцарський фінансовий холдинг опублікував рейтинг, в якому підраховано кількість годин, які доведеться пропрацювати середньостатистичним жителям різних міст для того, щоб дозволити собі iPhone 6 (16GB).
|
ООН оприлюднила шокуючий прогноз щодо біженців у Європі
2015-09-22 06:39:49
850 тисяч біженців приїдуть у ЄС впродовж наступних двох років. І це лише мінімальні розрахунки, які оприлюднили в ООН.
|