Навесні та влітку водії часом стикаються з перегрівом двигуна. В машині старше 5-7 років ця проблема може виникнути через дрібні неполадки, але посилитися через спеку. А от наслідки можуть бути катастрофічними. Навіть короткочасний перегрів здатен призвести до капремонту, який потягне серйозні гроші. Тож як уберегтися від перегріву?
«Влітку найбільш небезпечними для двигуна є довгі простої в заторах, — розповідає автоспортсмен і механік Володимир Бекеньов. — А якщо в цей час і на вулиці стоїть спека, то двигуну багато не потрібно, щоб почати грітися. Коли стоїш у заторі, треба постійно звертати увагу на датчики температури й тиску мастила. Якщо щось засвітилося, краще заглушити двигун і викликати майстра».
Поширеною причиною перегріву є також недостатня кількість охолоджуючої рідини в системі. Тосол завжди знайде де протекти, якщо є хоч найменша дірочка. У системі охолодження — з купою трубочок, патрубків, хомутиків і прокладок — такі дірки бувають. Визначити цю проблему можна за білими патьоками на зовнішніх поверхнях двигуна, краплях тосола під машиною після тривалої стоянки. Усі негерметичні елементи системи охолодження потрібно замінити та слідкувати за рівнем тосолу в розширювальному бачку.
«Проблеми з температурою двигуна можуть виникнути і через неполадки вентилятора, — продовжує Володимир Бекеньов. — Може заглючити датчик включення вентилятора. Коли машина рухається, температура зазвичай не підіймається, а от при простої можуть виникнути проблеми».
Також, за словами Бекеньова, може заклинити термостат, і він перестає реагувати на температуру тосола, що виходить із двигуна. Далі все залежить від того, в якому стані він зависне — або почне ганяти рідину по великому контуру, і мотор буде важче прогріватися; або по малому, тоді перегріви неминучі. Дуже часто термостат клинить після того, як у систему охолодження залили водопровідну воду — вона жорстка, з великим вмістом солей і мінералів, які тут же відкладаються в системі. Якщо довелося це зробити, то потрібно якомога швидше замінити її на тосол. Але воду все одно з собою возити треба: часто буває потрібно терміново долити охолоджуючої рідини. Підійде дистильована.
Несправний термостат простіше замінити. Якщо надто дорого, то хоч помити. Водії кажуть, що для цього підходить гаряча суміш води та лимонної кислоти, «Калгон» або «Крот», але краще таки завезти машину на СТО, щоб цим займалися фахівці.
Також час від часу треба перевіряти, чи чисті ребра радіатора системи охолодження. Якщо на них налипнув бруд, перегрів виникне дуже швидко. Спеціалісти рекомендують раз у два-три роки мити радіатор сильним струменем води.
Як стати програмістом?
2015-12-23 04:30:13
Сьогодні все більше людей задумуються про те, як стати програмістом. Часто з цього приводу висловлюються радикально протилежні думки - хтось каже, що для цього потрібні роки глибокої технічної освіти та ще кілька років практики…
|
"Герой поневолі" в Коломиї
2015-11-16 01:05:30
За просвітницької ініціативи Культурологічного проекту “Коломия – наше місто” (адвокат Михайло Петрів), запрошує вас на презентацію графічного роману “Герой поневолі”, яка відбудеться за присутності авторів 18 листопада 2015 р. в місті Коломиї…
|
ЄC надумав серйозно ускладнити життя Facebook та Google через персональні дані
2015-10-06 11:59:44
6 жовтня Суд Європейського Союзу оголосить рішення у справі щодо захисту даних, що може означати початок важких часів для Facebook та інших інтернет-велетнів…
|
Небезпека виникнення пожеж
2015-10-02 03:02:14
З настанням похолодання значно зростає небезпека виникнення пожеж в житлових будинках. Це пояснюється, в першу чергу, збільшенням періоду експлуатації печей, електронагрівальних приладів, та необережного поводження з вогнем.
|
Про прощання з життям: у Данії існує служба, що виконує останні бажання невиліковних людей.
2015-10-02 01:45:07
У 2006-ому році в Данії, водій швидкої допомоги перевозив пацієнта з однієї лікарні до іншої.
Пацієнт - смертельно хвора людина, що провела три місяці поспіль на лікарняному ліжку. Під час поїздки він дуже хотів побачити канал Влардінген востаннє. Він хотів трошки побути на сонці та вітру, відчути запах води, перш ніж знову повернутися до лікарні.
|
Уряд виділив 140 млн грн на "шерифів" в українських селах
2015-09-23 05:59:57
Уряд передбачив 140 млн грн на реформування служби дільничих міліціонерів у невеликих населених пунктах
|
Молодь витрачає на селфі 54 години на рік
2015-09-23 04:20:29
Згідно з дослідженням компанії Luster Premium White, мілленіали (покоління, що народилося в 90-х - початку 2000-х) витрачають на селфі у середньому 54 години на рік
|
У коломиї розташується гірсько-піхотна бригада
2015-09-23 02:50:02
22 вересня голова облдержадміністрації Олег Гончарук зустрівся з командиром новоутвореної 10-ї гірсько-піхотної бригади, Героєм України, підполковником Василем Зубаничем.
|
За скільки годин можна заробити на новий iPhone 6 в різних країнах світу (інфографіка)
2015-09-23 12:50:31
Швейцарський фінансовий холдинг опублікував рейтинг, в якому підраховано кількість годин, які доведеться пропрацювати середньостатистичним жителям різних міст для того, щоб дозволити собі iPhone 6 (16GB).
|
ООН оприлюднила шокуючий прогноз щодо біженців у Європі
2015-09-22 06:39:49
850 тисяч біженців приїдуть у ЄС впродовж наступних двох років. І це лише мінімальні розрахунки, які оприлюднили в ООН.
|