Пігулки в гаманці. В Україні регулюватимуть ціни на медпрепарати. Щоправда поки лише ті, які допомагають боротися з серцево-судинними захворюваннями. Медики б’ють на сполох — гіпертонічна хвороба нині лідирує в нашій державі — 12 млн хворих. Серед них і 350 тисяч прикарпатців. А от медпрепарати необхідні для лікування не з дешевих.
До прикладу ті ж ліки, які за кордоном коштують 30 гривень, у нас — 60. Саме цю нерівність і взялися долати урядовці. Перший крок у пілотному проекті держави — запровадження референтних цін. Референтна ціна вираховується так: підсумовується вартість якогось одного препарату у 5 різних країнах і потім ділиться на 5. Дорожче сукупної вартості ліки продавати не можна.
До переліку лікарських засобів проекту увійшли 7 монопрепаратів, які використовуються для лікування артеріальної гіпертензії. Саме на них при формуванні відпускних цін і встановлюється рівень граничної надбавки. Так, націнка в оптових компаніях має не перевищувати 10%, і 25% — в аптеках. Контролюватиме дану постанову Державна служба з лікарських засобів.
Ще одне новведення урядовців — виключно рецептурний відпуск медпрепаратів. Наступним етапом пілотного проекту стане часткове відшкодування пацієнтам коштів за зазначені лікарські засоби. Здійснюватиметься воно за рахунок державного та місцевих бюджетів.
Тож наразі чиновники працюють над персоніфікованим обліком, або єдиним реєстром пацієнтів із гіпертонічними недугами. До слова при успішній реалізації даного проекту мінохорони здоров’я візьметься і за препарати інсулінової групи.
Сьогодні все більше людей задумуються про те, як стати програмістом. Часто з цього приводу висловлюються радикально протилежні думки - хтось каже, що для цього потрібні роки глибокої технічної освіти та ще кілька років практики…
За просвітницької ініціативи Культурологічного проекту “Коломия – наше місто” (адвокат Михайло Петрів), запрошує вас на презентацію графічного роману “Герой поневолі”, яка відбудеться за присутності авторів 18 листопада 2015 р. в місті Коломиї…
6 жовтня Суд Європейського Союзу оголосить рішення у справі щодо захисту даних, що може означати початок важких часів для Facebook та інших інтернет-велетнів…
З настанням похолодання значно зростає небезпека виникнення пожеж в житлових будинках. Це пояснюється, в першу чергу, збільшенням періоду експлуатації печей, електронагрівальних приладів, та необережного поводження з вогнем.
У 2006-ому році в Данії, водій швидкої допомоги перевозив пацієнта з однієї лікарні до іншої.
Пацієнт - смертельно хвора людина, що провела три місяці поспіль на лікарняному ліжку. Під час поїздки він дуже хотів побачити канал Влардінген востаннє. Він хотів трошки побути на сонці та вітру, відчути запах води, перш ніж знову повернутися до лікарні.
Згідно з дослідженням компанії Luster Premium White, мілленіали (покоління, що народилося в 90-х - початку 2000-х) витрачають на селфі у середньому 54 години на рік
22 вересня голова облдержадміністрації Олег Гончарук зустрівся з командиром новоутвореної 10-ї гірсько-піхотної бригади, Героєм України, підполковником Василем Зубаничем.
Швейцарський фінансовий холдинг опублікував рейтинг, в якому підраховано кількість годин, які доведеться пропрацювати середньостатистичним жителям різних міст для того, щоб дозволити собі iPhone 6 (16GB).