У 86-му - мільйони українців стали фактично піддослідними у грандіозному атомному експерименті. Чи відомі вже його результати? Чи здатна українська медицина відповісти, як позначились два десятиліття “малих доз радіації” на нашій нації? Відповіді шукав ТСН-Тиждень.
“Більше 6 тисяч раків щитоподібної залози було зареєстровано і це було пов’язано з Чорнобильскою катастрофою. Також було збільшена кількість катаракт”, - окреслює масштаби проблеми керівник бюро ВООЗ України Ігор Поканевич.
“Солідні раки – вони розвиваються пізніше, в період 20 до 50 років після опромінення. Ми знаємо, що буде зростання частоти онкологічних захворювань”, - зізнається директор Центру радіаційної медицини Дмитро Базика.
Хто думає, що всі ці проблеми закінчились після ліквідації аварії на ЧАЕС - помиляється. Радіація продовжує свою чорну справу навіть на майбутніх поколіннях.
У кабінетах визначних українських професорів за останні роки частіше ніж хворих дітей приймали закордонних колег. Науковці всього світу хотіли бачити, що ж виросте з покоління, вигодуваного на радіації. З гостями ділилися результатами найбільшого атомного експерименту над людьми.
Лише в Україні на обліку центру радіаційної медицини перебувають 460 тисяч дітей. Вони слабші, найбільше проблем мають з шлунком і часто вже народжуються з вадами.
“Ніяких нових хвороб після Чорнобильської аварії не виникло. Просто ці діти хворіють частіше, ніж діти, котрі живуть на чистих територіях і їдять чисті продукти”, - пояснює керівник відділу радіаційного ризику Євгенія Степанова.
“У переселенців немає ні одної великої сім’ї. У переселенців у всіх по одній дитині. Ну, в кого дві, але в основному по одній дитині. Може, бояться народжувати”, - звернула увагу старша медсестра закладу Світлана Шеремет.
Скандально відомий фахівець з радіаційної медицини, білорус, якого не пускають у рідну країну, закликає всіх прокинутися. І звернути увагу на те, що наступні покоління можуть взагалі не народитися.
“Проблема – це репродуктивне здоров’я. Це чоловіче та жіноче безпліддя, це вроджені вади розвитку та аномалії”, - зазначив він.
Україна згадує про Чорнобиль раз на рік – у чергові роковини. У державі досі не вироблені нові жорсткі норми життя в умовах постійного радіаційного тиску. Наприклад, норма радіоактивних часток у літрі молока в Україні вдвічі більша, ніж у Японії.
Минуло 26 років – а найбільший на планеті експеримент триває. І якщо хтось і робить висновки, то тільки не українці.
Як стати програмістом?
2015-12-23 04:30:13
Сьогодні все більше людей задумуються про те, як стати програмістом. Часто з цього приводу висловлюються радикально протилежні думки - хтось каже, що для цього потрібні роки глибокої технічної освіти та ще кілька років практики…
|
"Герой поневолі" в Коломиї
2015-11-16 01:05:30
За просвітницької ініціативи Культурологічного проекту “Коломия – наше місто” (адвокат Михайло Петрів), запрошує вас на презентацію графічного роману “Герой поневолі”, яка відбудеться за присутності авторів 18 листопада 2015 р. в місті Коломиї…
|
ЄC надумав серйозно ускладнити життя Facebook та Google через персональні дані
2015-10-06 11:59:44
6 жовтня Суд Європейського Союзу оголосить рішення у справі щодо захисту даних, що може означати початок важких часів для Facebook та інших інтернет-велетнів…
|
Небезпека виникнення пожеж
2015-10-02 03:02:14
З настанням похолодання значно зростає небезпека виникнення пожеж в житлових будинках. Це пояснюється, в першу чергу, збільшенням періоду експлуатації печей, електронагрівальних приладів, та необережного поводження з вогнем.
|
Про прощання з життям: у Данії існує служба, що виконує останні бажання невиліковних людей.
2015-10-02 01:45:07
У 2006-ому році в Данії, водій швидкої допомоги перевозив пацієнта з однієї лікарні до іншої.
Пацієнт - смертельно хвора людина, що провела три місяці поспіль на лікарняному ліжку. Під час поїздки він дуже хотів побачити канал Влардінген востаннє. Він хотів трошки побути на сонці та вітру, відчути запах води, перш ніж знову повернутися до лікарні.
|
Уряд виділив 140 млн грн на "шерифів" в українських селах
2015-09-23 05:59:57
Уряд передбачив 140 млн грн на реформування служби дільничих міліціонерів у невеликих населених пунктах
|
Молодь витрачає на селфі 54 години на рік
2015-09-23 04:20:29
Згідно з дослідженням компанії Luster Premium White, мілленіали (покоління, що народилося в 90-х - початку 2000-х) витрачають на селфі у середньому 54 години на рік
|
У коломиї розташується гірсько-піхотна бригада
2015-09-23 02:50:02
22 вересня голова облдержадміністрації Олег Гончарук зустрівся з командиром новоутвореної 10-ї гірсько-піхотної бригади, Героєм України, підполковником Василем Зубаничем.
|
За скільки годин можна заробити на новий iPhone 6 в різних країнах світу (інфографіка)
2015-09-23 12:50:31
Швейцарський фінансовий холдинг опублікував рейтинг, в якому підраховано кількість годин, які доведеться пропрацювати середньостатистичним жителям різних міст для того, щоб дозволити собі iPhone 6 (16GB).
|
ООН оприлюднила шокуючий прогноз щодо біженців у Європі
2015-09-22 06:39:49
850 тисяч біженців приїдуть у ЄС впродовж наступних двох років. І це лише мінімальні розрахунки, які оприлюднили в ООН.
|