Городенківський район мусить попрацювати над планом самофінансування та самозабезпечення району. На цьому наполягає голова Івано-Франківської облдержадміністрації Михайло Вишиванюк.
«Я наведу вам офіційні цифри держстатистики. Бюджетні видатки, без пенсійних видатків, у районі сягають 176 мільйонів 600 тисяч, а до бюджету район збирає аж 41,8 мільйона, різниця або дотація з Державного бюджету становить 134 мільйони. Пенсійний фонд… План з виплати пенсій на рік — 199 мільйонів 100 тисяч, а всього збираєте до Пенсійного фонду 56 мільйонів. Держава на утримання пенсіонерів у районі дотує 134 мільйони. Якщо зібрати те, що заробляє Городенківський район, і те, що витрачає, то різниця становить 277 мільйонів. Така реальна ціна сьогодні вашого району для держави. Але попри все, враховуючи те, що район має певну специфіку, і те, що він був флагманом сільськогосподарського виробництва, є величезні резерви, над якими треба працювати нам усім», — наголосив Михайло Вишиванюк.
У середу голова ОДА Михайло Вишиванюк зустрівся з громадським активом та владою Городенківського району. Найбільше уваги приділили медицині. Власне з обговорення перспектив цієї галузі на Прикарпатті та короткого аналізу стану справ у державі й розпочав свій виступ чільник облдержадміністрації.
Попри напругу недобрі очікування (в кулуарах говорили і про ймовірну відставку голови району, а також про загрозу втрати Городенківщиною статусу районного центру внаслідок адмінреформи) не справдилися.
Загалом коло порушених у зацікавленому спілкуванні влади і громади проблем було всеохопним — від адміністративної, пенсійної, земельної реформ до питань освіти, сільського господарства, медицини, функціонування громадських організацій, котрих у краї є 46, а також культури. Ключовим словом, котре звучало впродовж двогодинної розмови, було слово «реформи». Чи однаково розуміють це поняття представники влади і громади? Знайти точки дотику власне і покликані такі зустрічі. Окрім виявлення найболючіших точок у господарстві району, присутні в залі покутяни просто скористалися щасливою нагодою безпосередньо звернутися з власними проблемами до Михайла Вишиванюка. Зазначимо, що жодної озвученої від мікрофона чи письмово проблеми голова виконавчої влади Прикарпаття не залишив без уваги. Приміром, на прохання про відкриття в Городенці соціальної аптеки Михайло Вишиванюк дав доручення чільникові головного управління охорони здоров’я ОДА Миколі Олінійчуку, котрий запевнив, що втілити цю ідею в життя реально буде через три місяці.
За рік-два на Прикарпатті має завершитися реформування медичної галузі. В області буде створено п’ять медичних центрів із найновішим обладнанням, і нашим людям не потрібно буде їхати лікуватися за кордон, зазначив М.Вишиванюк. «В основі медичної реформи — завдання наблизити медицину до людей, тобто за новими нормами «швидка допомога» має приїхати за десять хвилин до хворого в місті, і за 20 — у селі», — предметно пояснив голова ОДА.
«Завданням із завдань» називає керівництво області стовідсоткове охоплення дітей області дошкільним вихованням. На кожну школу та дитсадок повинні бути спортзала і плавальний басейн. Однією з нагальних справ для влади є здійснення земельної реформи. «Завершити видачу державних актів людям, а після того — інвентаризація землі, тобто розмежування землі між державною, комунальною, приватною формами власності. Бо, на превеликий жаль, сьогодні вже є факти, коли на одну і ту ж землю з’являються власники, котрі мають державний акт. Це неприпустимо. Я просив би сільських голів цю роботу проводити, бо гроші на це є, але окремі сільські ради ті гроші поставили на депозити і чекають великих прибутків, а робота стоїть», — сказав М.Вишиванюк.
Попри велику кількість проблем Городенківщина славиться тим, що має найбільшу в області кількість професійних та аматорських мистецьких колективів. Тому Михайло Вишиванюк пообіцяв найближчим часом придбати для відділу культури району мікроавтобус. Принагідно краєзнавці порушили питання про необхідність реставрації двох костелів у Городенці. Для цих потреб залучатимуть кошти з Держбюджету і з бюджету розвитку області.
Голова облдержадміністрації запропонував організувати роботу над розбудовою району за формулою «влада плюс громада». Він навіть навів приклад такої співпраці — сільську громаду села Переросля Надвірнянського району, де сільський голова, вигравши вибори, зібрав 75 найкращих газдів і запропонував їм стати членами громадської ради та «спільно братися за роботу, а не лише за балаканину». Разом вони зробили село взірцевим.
«На жаль, так буває, що ми робимо реформи, але без участі самих людей. Це погано, — говорив голова ОДА. — Нині стоїть питання про розширення повноважень місцевих органів самоврядування, сільських рад, про підвищення ролі громад, про передачу повноважень з Києва на місця і про розмежування повноважень між обласними державними адміністраціями і радами. Враховуючи те, що ми будуємо відкрите громадянське суспільство, функції державних адміністрацій звужуватимуться, а функції органів місцевого самоврядування, тобто рад, розширюватимуться. Президент підписав відповідне доручення, і створено комісію, котра розробляє пропозиції до закону про громади і громадські ради. На функціонування таких рад виділятимуть кошти з Держбюджету».
М.Вишиванюк закликав небайдужих не чекати, поки буде прийнято закон, а працювати заради розбудови свого краю і пообіцяв сприяти та фінансово підтримувати ті громади, де працюють. Для активізації цього руху голова ОДА запропонував раз на квартал проводити зустрічі з керівниками громадських організацій районів.
Автор: Леся ТУГАЙ
Як стати програмістом?
2015-12-23 04:30:13
Сьогодні все більше людей задумуються про те, як стати програмістом. Часто з цього приводу висловлюються радикально протилежні думки - хтось каже, що для цього потрібні роки глибокої технічної освіти та ще кілька років практики…
|
"Герой поневолі" в Коломиї
2015-11-16 01:05:30
За просвітницької ініціативи Культурологічного проекту “Коломия – наше місто” (адвокат Михайло Петрів), запрошує вас на презентацію графічного роману “Герой поневолі”, яка відбудеться за присутності авторів 18 листопада 2015 р. в місті Коломиї…
|
ЄC надумав серйозно ускладнити життя Facebook та Google через персональні дані
2015-10-06 11:59:44
6 жовтня Суд Європейського Союзу оголосить рішення у справі щодо захисту даних, що може означати початок важких часів для Facebook та інших інтернет-велетнів…
|
Небезпека виникнення пожеж
2015-10-02 03:02:14
З настанням похолодання значно зростає небезпека виникнення пожеж в житлових будинках. Це пояснюється, в першу чергу, збільшенням періоду експлуатації печей, електронагрівальних приладів, та необережного поводження з вогнем.
|
Про прощання з життям: у Данії існує служба, що виконує останні бажання невиліковних людей.
2015-10-02 01:45:07
У 2006-ому році в Данії, водій швидкої допомоги перевозив пацієнта з однієї лікарні до іншої.
Пацієнт - смертельно хвора людина, що провела три місяці поспіль на лікарняному ліжку. Під час поїздки він дуже хотів побачити канал Влардінген востаннє. Він хотів трошки побути на сонці та вітру, відчути запах води, перш ніж знову повернутися до лікарні.
|
Уряд виділив 140 млн грн на "шерифів" в українських селах
2015-09-23 05:59:57
Уряд передбачив 140 млн грн на реформування служби дільничих міліціонерів у невеликих населених пунктах
|
Молодь витрачає на селфі 54 години на рік
2015-09-23 04:20:29
Згідно з дослідженням компанії Luster Premium White, мілленіали (покоління, що народилося в 90-х - початку 2000-х) витрачають на селфі у середньому 54 години на рік
|
У коломиї розташується гірсько-піхотна бригада
2015-09-23 02:50:02
22 вересня голова облдержадміністрації Олег Гончарук зустрівся з командиром новоутвореної 10-ї гірсько-піхотної бригади, Героєм України, підполковником Василем Зубаничем.
|
За скільки годин можна заробити на новий iPhone 6 в різних країнах світу (інфографіка)
2015-09-23 12:50:31
Швейцарський фінансовий холдинг опублікував рейтинг, в якому підраховано кількість годин, які доведеться пропрацювати середньостатистичним жителям різних міст для того, щоб дозволити собі iPhone 6 (16GB).
|
ООН оприлюднила шокуючий прогноз щодо біженців у Європі
2015-09-22 06:39:49
850 тисяч біженців приїдуть у ЄС впродовж наступних двох років. І це лише мінімальні розрахунки, які оприлюднили в ООН.
|