На Івано-Франківщині фахівці Держтехногенбезпеки здійснюють перевірки протипожежного стану культових споруд. Їх на території області є понад тисячу, половина – пам’ятки архітектури. За останні сім років пожежі у прикарпатських церквах виникали 15 разів.
Їх причинами здебільшого були коротке замикання електромережі та необережне поводження людей з вогнем. Матеріальні збитки від таких вогневих випадків становлять десятки тисяч гривень. Та найважливішим є навіть не це: спопеляються місця, які мають надзвичайно велику історичну цінність, не кажучи уже про цінність духовну.
Як свідчать результати перевірок, практично усюди про протипожежний стан своїх святинь віряни дбають добре. Існують, щоправда, й такі, де проблемами безпеки не надто переймаються.
…Храм Успіння Пресвятої Богородиці у Калуші збудований у 2000 році. Порушень протипожежних вимог тут практично не виявлено: електромережа справна, приміщення церкви забезпечено достатньою кількістю вогнегасників, будівля обладнана блискавкозахистом. Пожежний щит, щоправда, недоукомплектований, однак тутешній паламар Михайло Джус заявляє, що усі недоліки будуть негайно усунені.
Зовсім інші справи у тисменицькій церкві Різдва Пресвятої Богородиці, спорудженій 1736 року. Про цю пам’ятку архітектури державного значення дбають не надто. А дарма, адже її будівля дерев’яна. Електророзетки, щоправда, знаходяться на негорючій основі, однак електропроводка прокладена з порушенням вимог правил пожежної безпеки та правил влаштування електроустановок, евакуаційні виходи захаращені, а вогнегасники взагалі відсутні. У будівлі не проведено замір опору ізоляції на діалектричну міцність. Паламар Петро Сендецький стверджує, що протипожежний стан історичної споруди такий недоладний через відсутність коштів.
Не вистачає грошей на нові вогнегасники і у храмі Воздвиження Чесного Хреста у Лисці Тисменицького району. Термін придатності вогнегасників, котрі знаходяться у церкві, давно уже минув, пожежний щит не укомплектований згідно правил пожежної безпеки. Щоправда, тамтешній настоятель уже після перевірки запевнив, що ситуація виправиться.
Перевірки культових споруд тривають, проте вже можна констатувати, що найпоширенішими недоліками в протипожежному захисті тут є невідповідність існуючої електромережі вимогам правил влаштування електроустановок; незабезпеченість церковних храмів в достатній кількості первинними засобами пожежегасіння, відсутність блискавкозахисту та запасів води.
За результатами перевірок працівники Управління Держтехногенбезпеки вручають головам церковних комітетів приписи для вжиття запобіжних заходів, а з відповідальними особами проводять інструктажі з питань пожежної безпеки.
Джерело: Управління Держтехногенбезпеки в Івано-Франківській області
Як стати програмістом?
2015-12-23 04:30:13
Сьогодні все більше людей задумуються про те, як стати програмістом. Часто з цього приводу висловлюються радикально протилежні думки - хтось каже, що для цього потрібні роки глибокої технічної освіти та ще кілька років практики…
|
"Герой поневолі" в Коломиї
2015-11-16 01:05:30
За просвітницької ініціативи Культурологічного проекту “Коломия – наше місто” (адвокат Михайло Петрів), запрошує вас на презентацію графічного роману “Герой поневолі”, яка відбудеться за присутності авторів 18 листопада 2015 р. в місті Коломиї…
|
ЄC надумав серйозно ускладнити життя Facebook та Google через персональні дані
2015-10-06 11:59:44
6 жовтня Суд Європейського Союзу оголосить рішення у справі щодо захисту даних, що може означати початок важких часів для Facebook та інших інтернет-велетнів…
|
Небезпека виникнення пожеж
2015-10-02 03:02:14
З настанням похолодання значно зростає небезпека виникнення пожеж в житлових будинках. Це пояснюється, в першу чергу, збільшенням періоду експлуатації печей, електронагрівальних приладів, та необережного поводження з вогнем.
|
Про прощання з життям: у Данії існує служба, що виконує останні бажання невиліковних людей.
2015-10-02 01:45:07
У 2006-ому році в Данії, водій швидкої допомоги перевозив пацієнта з однієї лікарні до іншої.
Пацієнт - смертельно хвора людина, що провела три місяці поспіль на лікарняному ліжку. Під час поїздки він дуже хотів побачити канал Влардінген востаннє. Він хотів трошки побути на сонці та вітру, відчути запах води, перш ніж знову повернутися до лікарні.
|
Уряд виділив 140 млн грн на "шерифів" в українських селах
2015-09-23 05:59:57
Уряд передбачив 140 млн грн на реформування служби дільничих міліціонерів у невеликих населених пунктах
|
Молодь витрачає на селфі 54 години на рік
2015-09-23 04:20:29
Згідно з дослідженням компанії Luster Premium White, мілленіали (покоління, що народилося в 90-х - початку 2000-х) витрачають на селфі у середньому 54 години на рік
|
У коломиї розташується гірсько-піхотна бригада
2015-09-23 02:50:02
22 вересня голова облдержадміністрації Олег Гончарук зустрівся з командиром новоутвореної 10-ї гірсько-піхотної бригади, Героєм України, підполковником Василем Зубаничем.
|
За скільки годин можна заробити на новий iPhone 6 в різних країнах світу (інфографіка)
2015-09-23 12:50:31
Швейцарський фінансовий холдинг опублікував рейтинг, в якому підраховано кількість годин, які доведеться пропрацювати середньостатистичним жителям різних міст для того, щоб дозволити собі iPhone 6 (16GB).
|
ООН оприлюднила шокуючий прогноз щодо біженців у Європі
2015-09-22 06:39:49
850 тисяч біженців приїдуть у ЄС впродовж наступних двох років. І це лише мінімальні розрахунки, які оприлюднили в ООН.
|