Як очищають воду для мешканців Івано-Франківська, які саме етапи очищення вона проходить, перш ніж потрапити в наші оселі? Питання ніби нескладні але доволі таки цікаві. Про це розкажуть наші кореспонденти, які побували на водоочисних спорудах Івано-Франківськводоекотехпрому.
Перш ніж потрапити в наші домівки вода надходить з річок Бистриці Надвірнянської та Бистриці Солотвинської в Черніївський комплекс водоочисних споруд. Там відбувається її ретельна очистка за допомогою спеціальних фільтрів. Це — говорять фахівці — дуже відповідальний процес, який триває більше трьох годин.
В диспетчерській постійно контролюють рівень води. Володимир Сисак, начальник Черніївського комплексу водоочисних споруд: «За моєї пам’яті це постійно безперебійно. Я вже пропрацював довший час і це безперебійне постачання. Навіть повінь 2008 року ми витримали і вода була стабільно в місті Івано-Франківську».
Використані води надходить на станцію аерації Івано-Франківськводоекотехпрому з навколишніх міста та сіл. За добу станцію отримує близько 80 тис. кубічних метрів стічної води. Її очищають двома великими і складними етапами — механічним та біологічним. Контроль води проводять в лабораторіях, які все ще мають необхідні реагенти для контролю відповідності нормам екостандартів.
Олександр Дячук, начальник станції аерації Івано-Франківськводоекотехпрому: «На сьогоднішній день ми маємо всі можливості для проведення якісної очистки стічних вод. Хоча, ви могли переконатися… в якому стані ці технологічні споруди. Вони на сьогоднішній день практично повністю вичерпали свій ресурс і практично вони працюють зараз з останніх сил».
Зараз на станції аерації водоекотехпрому готують новий проект з реконструкції і заміни техніки, що допоможе поліпшити якість води для івано-Франківців.
Сьогодні все більше людей задумуються про те, як стати програмістом. Часто з цього приводу висловлюються радикально протилежні думки - хтось каже, що для цього потрібні роки глибокої технічної освіти та ще кілька років практики…
За просвітницької ініціативи Культурологічного проекту “Коломия – наше місто” (адвокат Михайло Петрів), запрошує вас на презентацію графічного роману “Герой поневолі”, яка відбудеться за присутності авторів 18 листопада 2015 р. в місті Коломиї…
6 жовтня Суд Європейського Союзу оголосить рішення у справі щодо захисту даних, що може означати початок важких часів для Facebook та інших інтернет-велетнів…
З настанням похолодання значно зростає небезпека виникнення пожеж в житлових будинках. Це пояснюється, в першу чергу, збільшенням періоду експлуатації печей, електронагрівальних приладів, та необережного поводження з вогнем.
У 2006-ому році в Данії, водій швидкої допомоги перевозив пацієнта з однієї лікарні до іншої.
Пацієнт - смертельно хвора людина, що провела три місяці поспіль на лікарняному ліжку. Під час поїздки він дуже хотів побачити канал Влардінген востаннє. Він хотів трошки побути на сонці та вітру, відчути запах води, перш ніж знову повернутися до лікарні.
Згідно з дослідженням компанії Luster Premium White, мілленіали (покоління, що народилося в 90-х - початку 2000-х) витрачають на селфі у середньому 54 години на рік
22 вересня голова облдержадміністрації Олег Гончарук зустрівся з командиром новоутвореної 10-ї гірсько-піхотної бригади, Героєм України, підполковником Василем Зубаничем.
Швейцарський фінансовий холдинг опублікував рейтинг, в якому підраховано кількість годин, які доведеться пропрацювати середньостатистичним жителям різних міст для того, щоб дозволити собі iPhone 6 (16GB).