На стрімкому Черемоші у Карпатах побудують сорок ГЕС. Щоб заробити мільярди доларів, найчистішу річку Карпат хочуть перетворити на прибуткове болото, вважають журналісти програми “Гроші”. Такий екологічно-туристичний план розвитку карпатських районів у бізнесменів та чиновників.
Півсела у Карпатах прийшло до клубу аби сказати своє “фе” проти вбивства їхньої річки. Проспівати своє “фе” проти екологічної катастрофи до цього ж сільського гуцульського клубу приїхала відома група “Перкалаба”.
Однак вже за кілька днів на чергових сільських зборах у клубі - буде не до танців. Поговорити з обуреними селянами прийшов власник міні-ГЕС Валерій Миронюк. Справа закінчилася справжньою бійнею.
На найчистішій річці країни планують поставити 40 міні-ГЕС. Це тільки у верховинському районі. Загалом на всіх карпатських річках планують збудувати близько 500 міні-ГЕС.
Міні-ГЕСи на гірських річках почали рости як гриби після прийняття закону про так звану зелену енергетику і зелений тариф. Держава вирішила стимулювати екологічне добування енергії. З першого погляду задумка благородна, однак у нас вона працює не на збереження природи, а на вбивство.
Науковець Ярослав Ільчишин - шокований. Каже, що при будівництві міні-ГЕС на карпатських річках порушені всі можливі екологічні норми.
“Були закладені створи – вище електростанції і нижче електростанції. Показники якості води в природних умовах на такій короткій відстані не можуть відрізнятися так суттєво. Вище ГЕС вони становлять 8 балів. Це дуже добре. За ГЕС якість води падає на два бали – до 6”, - переконує науковець.
Так істотно якість води погіршила тільки одна станція. Що ж залишиться від карпатських річок після того, як вони пройдуть через 500 міні-ГЕСів. Погіршення якості води - це ще пів біди. Однак постраждати може не тільки форель.
“Є загроза що в паводок, бо це гірська ріка, гребля не витримає і весь цей потік – та маса селевого потоку знесе все живе на свому шляху”, - додає Ільчишин.
Справжній гуцул Іван Маківничока схвильований як ніхто, адже - його не хитрий бізнес після появи ГЕСів накриється мідним баняком. Вуйко приймає у своїй садибі туристів. А з появою 40 ГЕСів на Черемоші Верховинський район перетвориться в промзону і жоден з поціновувачів дикої природи і гуцульського колориту сюди не сунеться.
Крім того, річка біля якої він виріс може банально зникнути в трубах.
Гуцул не даремно панікує, адже одна з приток Черемоша де вже стоїть міні-ГЕС зовсім зміліла, і мешканці гірського села Яблуниці залишились з потічком замість річки.
Однак гірською водою відмиваються мільярди доларів. прибуток тільки однієї станції в середньому 30 мільйонів доларів на період існування зеленого тарифу. А їх таких сотні.
Держава у таких міні-ГЕСів згідно з зеленим тарифом зобов’язана викуповувати енергію. І викуповує втричі дорожче ніж продає цю ж таки енергію населенню. Населення отримує струм за 24 копійки за кіловат. Приватний підприємець продає державі кіловат за 85 копійок. Тобто ГЕСам можна навіть не воду не ганяти, а просто з розетки перепродувати струм державі.
В Івано-франківській облдержадміністрації запевняють такі ГЕС потрібні. Їх не так багато. і вся ця паніка надумана.
“На сьогоднішній день лише 2 проектно-кошторисні документації з висновком експертизи”, - запевняє заступник губернатора Олег Гусак.
Однак вже в іншому держвідомстві називають інші цифри. видно чиновники не домовились - що на пресу казати. Гесів виявляється вже не дві, а таки сорок.
“У Верховинському районі є до 40 потенційних точок, де можна поставити ГЕС”, - обмовився заступник начальника облводгоспу.
Івано-франківські екологи категорично відмовилися будь-що коментувати. Мовляв печатка на дозволі - і є відповіддю на всі питання. А підприємець Миронюк вміло цією печаткою прикривається.
Місцеві гуцули переконують, що Миронюк маленька фігурка в руках великого гравця. Кажуть, що за цим бізнесом стоїть один з членів кабінету міністрів.
Зелена енергія для українських чиновників - прибутковий бізнес. Фірмами, до яких причетні брати Клюєви в рамках “зеленої” енергетики було побудовано найбільшу в Україні сонячну електростанцію. Держава інвестувала у цей приватний бізнес, аж два з половиною мільярди гривень. Це навіть більше ніж щорічні витрати на всю енергосистему країни.
А поки чиновники заробляють “зелені” на зеленому тарифі - гуцулам єдине що залишається співати і танцювати на захист своєї річки. Головне щоб ці танці не виявились похоронними…
Сьогодні все більше людей задумуються про те, як стати програмістом. Часто з цього приводу висловлюються радикально протилежні думки - хтось каже, що для цього потрібні роки глибокої технічної освіти та ще кілька років практики…
За просвітницької ініціативи Культурологічного проекту “Коломия – наше місто” (адвокат Михайло Петрів), запрошує вас на презентацію графічного роману “Герой поневолі”, яка відбудеться за присутності авторів 18 листопада 2015 р. в місті Коломиї…
6 жовтня Суд Європейського Союзу оголосить рішення у справі щодо захисту даних, що може означати початок важких часів для Facebook та інших інтернет-велетнів…
З настанням похолодання значно зростає небезпека виникнення пожеж в житлових будинках. Це пояснюється, в першу чергу, збільшенням періоду експлуатації печей, електронагрівальних приладів, та необережного поводження з вогнем.
У 2006-ому році в Данії, водій швидкої допомоги перевозив пацієнта з однієї лікарні до іншої.
Пацієнт - смертельно хвора людина, що провела три місяці поспіль на лікарняному ліжку. Під час поїздки він дуже хотів побачити канал Влардінген востаннє. Він хотів трошки побути на сонці та вітру, відчути запах води, перш ніж знову повернутися до лікарні.
Згідно з дослідженням компанії Luster Premium White, мілленіали (покоління, що народилося в 90-х - початку 2000-х) витрачають на селфі у середньому 54 години на рік
22 вересня голова облдержадміністрації Олег Гончарук зустрівся з командиром новоутвореної 10-ї гірсько-піхотної бригади, Героєм України, підполковником Василем Зубаничем.
Швейцарський фінансовий холдинг опублікував рейтинг, в якому підраховано кількість годин, які доведеться пропрацювати середньостатистичним жителям різних міст для того, щоб дозволити собі iPhone 6 (16GB).