Традиції офіцерських балів беруть свій початок ще з XVIII століття, коли Петром І було введено єдину систему військових звань у вигляді «Табелі про ранги», де чітко було видно розмежування між офіцерами. З того часу і зароджувалися традиції офіцерства, до яких і увійшла традиція проведення офіцерського балу.
Що таке бал — розповідати не треба. Та напевно Ви уявляєте, це як яскраве кружляння офіцерів у парадних мундирах разом із своїми чарівними красунями у довгих вишу кованих сукнях в мерехтінні вечірніх вогнів – справді, це так, та не зовсім. Адже, кожна історична епоха вносила в бальні традиції щось нове. Бал мав і свої правила, і етикет, особливий для кожного історичного періоду. Обов’язковим був оркестр чи група музик. Наприкінці балу на гостей завжди чекала вечеря. Часто бальний вечір закінчувався додатковими розвагами: виступом спеціально запрошених митців чи аматорів — співаків та музикантів з числа гостей, переглядом картин та самодіяльних вистав. Деяку трансформацію бал пережив у XIX столітті. В ті часи бальний етикет ускладнюється, але танці стають простішими. Основними, так би мовити “дійовими особами” балу, окрім чоловіків та жінок, були “мазурка”, “вальс”, “полька”, а із стародавніх танців — “полонез” і “французька кадриль” (контрданс).
Як не дивно, але традиція офіцерських балів набула значного поширення за радянських часів. Навіть війна не знищила цю “традицію”. Так, в роки Великої Вітчизняної для курсантів та офіцерів військових училищ організовувалися вечори з танцями в гарнізонних будинках офіцерів. Найбільш відомими в 1970–1980-х роках були окружні та гарнізонні будинки офіцерів Києва, Москви, Львова, які славилися блискучими офіцерськими балами. Безліч різновидів мали громадські бали. Як правило, коло їх учасників було широким і строкатим — чиновники, військові, поміщики, вчителі.
Традиція вітчизняних балів сьогодні лише зароджується. Так нещодавно в ресторанно-готельному комплексі “Георг-палац” відбувся перший офіцерський бал у Чернівцях, який був організований міською радою спільно з силовиками області, а саме: Чернівецьким обласним військкоматом, управління СБУ в Чернівецькій області та Чернівецьким прикордонним загоном.
Окрім організаторів балу, серед присутніх були перші особи області: секретар міськради Віталій Михайлішин з дружиною, губернатор краю Михайло Папієв та близько сотні офіцерів зі своїми дружинами, десять з яких офіцери Чернівецького прикордонного загону зі своїми другими половинками. Як і належить на балі діяв спеціальний дрес-код. Офіцери відповідно одягнені у парадні мундири з нагородами, а жінки та подруги – у довгі вечірні сукні.
Розпочався вечір, з приємних слів і привітань від організаторів та командування силових структур, а бал під музичний супровід оркестру 300-го полку та камерного оркестру Чернівецької обласної філармонії. Та перш чим потрапити на бал, кожну запрошену пару на червоній доріжці зустрічав Віталій Михайлішин з дружиною та дарував чарівним жінкам невід’ємний жіночий атрибут – вишукане дзеркальце.
Сам бал відблискував феєричну окрасу свята, офіцери, вальсували впевненено, мов птахи своїми голубками кружляли в бальній залі; разом з тим, кращою парою балу медійне журі (до якого увійшли представники телеканатів “Інтер”, “1+1″, 5 каналу, ТВА, ТРК “Чернівці”, державного телебачення) визнало молоду пару від Збройних сил – Максима і Наталію Павлюків, які від організаторів балу отримали у подарунок кавовий сервіз.
Як зізналися нам організатори вечора, цей офіцерський бал це - намагання відновити традиції XIX століття, коли у Чернівцях відбувалися офіцерські бали, хоча – у наш час досить важко це зробити, але головне вдалося – створити вишукану бальну атмосферу та надіємося що ця традиція залишиться у Чернівцях, а бали будуть проводитися, що року.
Хоча до пишноти та різноманіття царських балів ще далеко. Нині бали приурочують до знаменних дат або державних свят, як і наш присвячений 20-річниці Державної прикордонної служби, Служби безпеки України та Збройних сил України.
У перспективі офіцерські бали мають всі шанси стати традиційною формою активного відпочинку військовослужбовців, членів їхніх родин, гостей. Адже бали не просто розвага культурної людини, а ще й школа хороших манер. Тут відпрацьовується практика етикету та етичних форм поведінки. Якщо хочете, бал — це своєрідна академія культури в спілкуванні між чоловіком та жінкою, дамою та кавалером.
Автор: Сергій БРОВКО, начальник прес-служби Чернівецького прикордонного загону
Як стати програмістом?
2015-12-23 04:30:13
Сьогодні все більше людей задумуються про те, як стати програмістом. Часто з цього приводу висловлюються радикально протилежні думки - хтось каже, що для цього потрібні роки глибокої технічної освіти та ще кілька років практики…
|
"Герой поневолі" в Коломиї
2015-11-16 01:05:30
За просвітницької ініціативи Культурологічного проекту “Коломия – наше місто” (адвокат Михайло Петрів), запрошує вас на презентацію графічного роману “Герой поневолі”, яка відбудеться за присутності авторів 18 листопада 2015 р. в місті Коломиї…
|
ЄC надумав серйозно ускладнити життя Facebook та Google через персональні дані
2015-10-06 11:59:44
6 жовтня Суд Європейського Союзу оголосить рішення у справі щодо захисту даних, що може означати початок важких часів для Facebook та інших інтернет-велетнів…
|
Небезпека виникнення пожеж
2015-10-02 03:02:14
З настанням похолодання значно зростає небезпека виникнення пожеж в житлових будинках. Це пояснюється, в першу чергу, збільшенням періоду експлуатації печей, електронагрівальних приладів, та необережного поводження з вогнем.
|
Про прощання з життям: у Данії існує служба, що виконує останні бажання невиліковних людей.
2015-10-02 01:45:07
У 2006-ому році в Данії, водій швидкої допомоги перевозив пацієнта з однієї лікарні до іншої.
Пацієнт - смертельно хвора людина, що провела три місяці поспіль на лікарняному ліжку. Під час поїздки він дуже хотів побачити канал Влардінген востаннє. Він хотів трошки побути на сонці та вітру, відчути запах води, перш ніж знову повернутися до лікарні.
|
Уряд виділив 140 млн грн на "шерифів" в українських селах
2015-09-23 05:59:57
Уряд передбачив 140 млн грн на реформування служби дільничих міліціонерів у невеликих населених пунктах
|
Молодь витрачає на селфі 54 години на рік
2015-09-23 04:20:29
Згідно з дослідженням компанії Luster Premium White, мілленіали (покоління, що народилося в 90-х - початку 2000-х) витрачають на селфі у середньому 54 години на рік
|
У коломиї розташується гірсько-піхотна бригада
2015-09-23 02:50:02
22 вересня голова облдержадміністрації Олег Гончарук зустрівся з командиром новоутвореної 10-ї гірсько-піхотної бригади, Героєм України, підполковником Василем Зубаничем.
|
За скільки годин можна заробити на новий iPhone 6 в різних країнах світу (інфографіка)
2015-09-23 12:50:31
Швейцарський фінансовий холдинг опублікував рейтинг, в якому підраховано кількість годин, які доведеться пропрацювати середньостатистичним жителям різних міст для того, щоб дозволити собі iPhone 6 (16GB).
|
ООН оприлюднила шокуючий прогноз щодо біженців у Європі
2015-09-22 06:39:49
850 тисяч біженців приїдуть у ЄС впродовж наступних двох років. І це лише мінімальні розрахунки, які оприлюднили в ООН.
|